Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízlágyításnál lehetséges ez?

Skid05 kérdése:

Vízlágyításnál lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Kemény idehaza a csapvíz, nem is kicsit, hetek óta csak ioncserélttel megy a vízcsere. A csapvizet bemérve a kH értéke rendre 20+, de ami lényeges, hogy a GH viszont mindig magasabb volt, még ha csak pár nk-val is. Mióta ionvízzel cserélek, hetente mérem az akvárium vizét a két keménységre. Meglepő módon a kH mindig magasabb a GH értékénél immár hetek óta, ha nem is sokkal, jelenleg GH 6, kH 8. Az ionvíz kH-ja 0. Miként mehet fel a kH az akváriumban a GH nélkül, ha nem az ionvíz táplálja? Szikes a vizem avagy sem? Mennyire alkalmas akvarizálásra ilyen kH:GH arányokkal?

2019. nov. 4. 19:02
 1/5 V. Hélix ***** válasza:
Szikes a víz. Haltartásra alkalmas, de növényeknek nem jó. Ne csak ioncserélt vizet használj a vízcseréhez keverd a csapvízzel így túl lágy lesz a víz.
2019. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 V. Hélix ***** válasza:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a szikes víz problémát a víz keményítésével lehet megoldani és utána lágyítani, ha szükséges.
2019. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Na jó de mitől lesz szikes és egyáltalán mit értünk szikes alatt? Továbbra sem világos hogyan lesz a nem szikes csapvízből szikes akváriumvíz.

A második választ sajnos nem értem a keményítés-lágyítás sorrendiségével. Ezt részletezhetnéd.

2019. nov. 5. 18:16
 4/5 V. Hélix ***** válasza:
B Joci-nak van youtube-on egy videója ami részletezi ezt érdemes megnézni.
2019. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Legnagyobb sajnálatomra nem kaptam választ a kérdéseimre a videó megtekintése után sem. Ráadásul a szikes víz problémára éppen fordítva javasol megoldást, illetve a „növényeknek nem jó” kijelentést sem mondja ki a videóban hasonló vízkémia mellett. Vagy nem ugyanazt néztük… A lényeg, hogy egyre kevésbé értem.
2019. nov. 9. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!