Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akvárium szettről? Link

Figyelt kérdés

Jó összeállítás? Érdemes lenne megvenni? (110 literesnek szerintem nagyon olcsó)


[link]



#akvárium szett #juwel #Juwel akvárium szett
2019. nov. 23. 09:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A szumik unatkoznak egyedül, passzívak és/vagy agresszívak lesznek, egymáson vezetik le a feszültségüket, így sokkal nagyobb jelentősége lesz a nemeknek, és azok arányának is, mint egy kevésbé aktív békésebb rajhalnál.

Mindkét nemből több egyed kell, hogy megosztódjon a figyelem, és nem árt melléjük más hal, ami elvonja a figyelmüket, különben a nap nagy részében meg se mozdulnak, a maradék kis időben meg egymást szedik szét.

Pl dániókkal remekül lehet társítani őket, de belőlük is nyilván kell egy nagyobb raj.

Egy ekkora akvárium inkább neon méretű rajhalaknak való.


Lehet, hogy nem lenne gond, lehet, hogy lenne, ezt nem lehet előre megmondani, csak a kockázat mértékét lehet többé kevésbé megbecsülni, és ekkora méretbe szumikat rakni, az kissé kockázatos. Nem extrém módon, de én pl nem vállalnám be.

2019. nov. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, de én most elsősorban a technikára vagyok kíáncsi, hogy egy életképes akváriumot tudjak majd fenntartani.
2019. nov. 24. 19:13
 13/24 anonim ***** válasza:
De érted a probléma lényegét, nagyon nem mindegy, hogy 100 literbe kell technika, vagy 150-be, ha életképes akváriumot akarsz, akkor el kéne dönteni, hogy a 100-110 literhez ragaszkodsz, vagy a szumikhoz.
2019. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Értem, bocs. Akkor hagyom a zöld szumikat, és marad a 110 literes.
2019. nov. 25. 06:10
 15/24 A kérdező kommentje:
Azaz a szabvány, 112
2019. nov. 25. 06:11
 16/24 anonim ***** válasza:

A szűrésnek a határ a csillagos ég, ha telik rá, én tennék hozzá külsőt is meg belsőt is.

Mert ha van belső is, akkor lényegesen kisebb (és így olcsóbb) külső szűrő kell hozzá, mint ha csak külsővel akarnád megoldani.

Ha csak belsőt akarsz, az rázósabb, mert nem igazán csinálnak olyan nagy szűrőtérfogatú belsőket amik elegendőek lennének, vagy ha találsz is valami erősebb belső szűrőt, pl:

[link]

az ott van árban, hogy ennyiért tudsz venni használtan egy kicsi 3-4 literes külsőt szűrőt, amellé teszel még egy 5000 ft-os noname gagyi belsőt, hogy az áramlás is meglegyen, és nagyságrendekkel jobb szűrésed lesz, mert se térfogatba, se áramlásban nem kötsz kompromisszumot.


Illetve esztétikumban szintén kicsit kompromisszumos, de árban jó megoldás lehet, egy ilyen szűrő

[link]

Ebből is legalább a 600 l/h-sat választanám, igazából jó lenne, ha lenne 1000 l/h-s, mert ekkora szivacshoz az illene, de ilyen sajnos nincs.


A világítással egyszerűbb dolgod lesz, mert ha megelégszel árnyéktűrő növényekkel, akkor erre tudsz venni szabvány 80x35-ös tetőt, abban van 2x 18 watt T8-as fénycső.

Gyári tetők közül még talán ez ami úgy ahogy használható, mert 80 centisek közül ez az első méret amibe 2 fénycsövet raknak, tehát arányaiban jobb a többinél. 0,32 W/l, hát nem egy foton bomba, de azért lényegesen jobb mint a juvel 10 wattos ledje...


Ha nem akarsz tetőt, csak nyitott akváriumot (vagy üvegtetőt) és rá világítást, sokan használnak ilyet:

[link]


Ebben szintén szabvány méretű T5-ös fénycsövek vannak, pár ezer ft-ból cserélhető, ha úgy adódik.


Ha az utóbbi világítást választod, az nagyobb fényt ad, kicsivel több lehetőséged nyílik tartható növények terén, viszont ebben az esetben erősen ajánlanám a külső + belső szűrő kombót!

2019. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítesz, köszönöm.:)

A sima külső azért nem megfelelő, mert nem elég erős az áramoltatása? Tudsz mondani olyan külsőt ami önmagában is elég? Csak mert ha már külső akkor egyedül talán egyszerűbb.

2019. nov. 25. 20:42
 18/24 anonim ***** válasza:

A külsőknek túl nagy a térfogata (nagyon helyesen, hiszen így tudnak megfelelő nagyságú baktérium kolóniának helyet biztosítani) viszont ez a térfogat jelentősen lefojtja az áramlást.

Pláne miután pár hónap alatt rendesen beérik a szűrőanyag, elkezd eliszaposodni, a névleges vízforgatásnak a fele se marad meg.

Így egy akkora külső szűrő, ami az áramlást is biztosítani tudja, jóval nagyobb kaliber (minden tekintetben) mint ami biológiai szűrés miatt indokolt lenne egy 100 litereshez. És ez az árában is megjelenik, mert egy ekkora szűrő a duplájába kerül.

Ezen kívül 2 gép hasznosabb mint 1, pl az áramlás irányát finomabban lehet hangolni, vagy ha elromlik az egyik, még mindig ott a másik, (etetés nélkül egy belső is elviszi az aksit pár napig amíg a probléma megoldódik)

vagy -ne legyen- de adódhat olyan helyzet, pl gyógyszerezésnél, hogy a gyógyszer lenullázná a biológiai szűrésedet, ilyenkor egy nagyobb kúra esetén érdemes megmenteni a baktériumokat, külön járatva a külső szűrőt egy vödörben, ugyanakkor a gyógyszerezés igényli az akvárium erőteljes szellőztetését, amit egy belső meg tud oldani.


Ha mégis csak külsőt akarsz, akkor legalább 1000 l/h-t nézzél, lehet, hogy az elején fojtani kell az áramlást az elzáró csapokkal, de pár hónap után simán fog kelleni ekkora áramlás.

Jó érték arányú az atman, hydor, tetratech, nevesebbek jbl, eheim..... ada super jet :)


És az árukba még bele kell kalkulálni, hogy hacsak nem adnak hozzá gyárilag pár liter minőségi biológiai töltetet, akkor azt még érdemes bele venni. Pl matrix trop. (vagy drágábbak közül seachem matrix, substrat pro, bio-rio)

2019. nov. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még egy kérdésem van: hány wattos fűtő kell bele? Amivel kb 27 fokosra tudom fűteni. Ill. melyik modellt ajánlod? (Valszeg egy Eheim 2413 Biopower 240 lesz a szűrő, a világítást még nem tudom pontosan.)
2019. nov. 26. 21:52
 20/24 anonim ***** válasza:

Se a halakat, se a világítást ne vidd túlzásba, ha ez lesz a szűrőd. Jó szűrő, de azért mégis csak egy belső, csodát ne várj. Ne terhelt ammóniával a vizet (halakkal) és túl sok fénnyel, mert minél több fény, annál hamarabb lesz az ammóniából alga.


Fűtőből literenként 1 watt a szokásos, de tikintve, hogy a szokásos hőmérséklet az 24-25 fok, így inkább 150 wattosat vegyél.

Árban általában jelentéktelen különbség van köztük, fogyasztásban meg nagyjából semmi különbség a 2 között, hiszen termosztátos, így a 100 wattos pont annyival fűtele többet, (ha egyáltalán kikapcsolna néha, vagy "utol tudná érni magát" mint amennyivel kevesebbszer kapcsol be a 150-es, értelem szerűen egy adott hőmérséklet emelkedéshez adott mennyiségű energia szükséges.


A márka... hát nagyjából mindegy, egy fűtőszálból áll az egész, a szigetelése a gagyiknak is jó szokott lenni, szóval kb tökmindegy.

Kalibrálni általában mindegyiket kell, mert (a hőmérsékleti "lépcsőfokok" azok 1-1 fokot jelentenek ugyan, de)

a hőmérséklet kijelzője általában téves szokott lenni.

Szóval kell egy hőmérő, és ahhoz beállítani a hőmérsékletet. Ha pl a fűtőn 2 fokkal kevesebb van mint a hőmérőn, akkor tudod hogy annyit csal, és ahhoz állítod be. A lényeg, hogy a hőmérőnek higgy.

2019. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!