Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy 35-40mm átmérőjű...

Ha egy 35-40mm átmérőjű üvegcsőből csinálok akváriumot, akkor az nagyítóként fog viselkedni?

Figyelt kérdés
Természetesen vízszintesen elhelyezve több csőre gondoltam, amolyan sűrű fokú létra szerűen kivitelezve. Kérdés, hogy a halak torzulnak e látványra ?
2019. dec. 8. 20:43
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Igen, a szűrést, oxigén ellátást át kellene gondolni.

Talán a legjobb lenne, ha kipróbálnám egy 5 literes dunsztos üveg és egy kiégett , kipucolt fénycső felhasználásával, hogy bemennének e a csőbe. Nem drága, ha nem jön össze.

Gyémánt koronggal talán tudnék a dunsztos üvegre egy valami lyukat vágni és a fénycsövet sziloplassztal beleapplikálni.

Ha bemennének a halak a csőbe, akkor hamar kiderülne, hogy tetszik e nekik.

A csövön belül nehéz lenne dekorációt elhelyezni, de kívülről akár különféle papír mintát is el lehet helyezni.

Esetleg mögötte a falon élő gyeptéglából valami függőleges füves látványfelületet.

Sok ötlet lenne. Leginkább a mögöttes sűrű ,buja növényfalban gondolkodom. A halak részére talán elegendő lenne egy ilyen kívülről elhelyezett ingerképző felület.

2019. dec. 10. 00:08
 12/48 A kérdező kommentje:

Kicsit tanácstalan is vagyok a halak igényei, szokásai tekintetében, mivel sosem volt akváriumom, de nagyon szeretnék egy élű részt a nappaliba.

A halak egyébként "csipkedik , játszanak" az akváriumban elhelyezett tárgyakkal, növényekkel ?

Az említett garnélákat is egész jó ötletnek gondolom.

2019. dec. 10. 00:15
 13/48 Salx Narval ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj nagyon más fogalmaink vannak egy szoba un élő sarkáról. Körbe rakhatod te bármilyen élő növényzettel ez akkor is egy természet ellenes giccs lesz, ráadásul állatkínzás az amire készülsz. Én díjazom a fantáziadús megoldásokat ha az nem élő állatok életét veszélyezteti. Én biztatnálak az akvarisztika alapjainak az elsajátítására és utána egy szép akvárium megépítésére amit esetleg élő növényzettel körbeültetsz. Ennek kicsit több köze lenne az élő szobasarok elnevezésre.
2019. dec. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

A giccs és az élet veszélyeztetést válasszuk teljesen külön.

Ha azt nézem, hogy annak idején, mikor a baráti körömben említettem, hogy függőlegesen félbe szeretnék vágni egy kivágásra szánt lombos fát és a vágott felével nekicsavaroznám a szoba falának, mindenki őrültnek tartott. Amolyan falban növő fát szerettem volna létrehozni, aminek több ága benyúlik a helységbe. Beszereztem élő hatású faleveleket.

Jó pár napot jártam az erdőt, mire megtaláltam a legideálisabb fát. Aztán még hetek teltek el, mire a favágókkal leegyeztettem, hogy melyik fa kell, annak melyik része és, hogy azt hogyan tudják onnan kihozni. Aztán amikor kész lett és meglátták, akkor mindenki el volt dőlve tőle. Mikor más helyre költöztünk és eladásra került a ház, a vevő kijelentette, hogy e miatt veszi meg a házat, mert ilyen nyugalmat árasztó sarkot szeretett volna mindig is.

Na eddig a giccs.

-------------------------


A halak védelmét viszont nem értem.

Meg tudná valaki magyarázni, hogy milyen módon veszélyezteti az életüket ?

A gömb alakú akvárium sem veszélyezteti az életüket, csak ingerszegényebb, mint a szögletes.

Ha ez egy 10 köbméteres gömb lenne, akkor valószínűleg senki sem vetne rá rossz szemeket. Szóval, akkor lehet, hogy nem a forma számít elsősorban.

Írja valaki, hogy 30 literes tartály kell.

A 10x10 centiméteres alapterületű és 3 méter magas akvárium pont annyi, de mégsem lenne ideális a halaknak.

Tehát, akkor nem is biztos, hogy a liter szám számít elsősorban.

De akkor hogyan lehet kijelenteni, hogy a vízszintes cső nem megfelelő forma a halaknak ?

Van erre valami tudományos magyarázat ?

Nem lehet, hogy csak furcsa első hallásra és ez a baj vele ?

Sok hal szűk helyekre préseli be magát a korall zátonyban a saját védelme miatt.

2019. dec. 10. 13:40
 15/48 anonim ***** válasza:

keszegekben gondolkozol?

az megvan, hogy az hidegvízi hal?

teljesen más igényei vannak, mint egy akváriumi tartásra szelektált melegvízi, kistestű halaknak.

honnan szerzed be?

csak tavasszal-nyáron tudsz olyan kicsi halat beszerezni a szezonális szaporodás miatt.

ha jó helyük van, akkor fél év alatt kinövik.



látszik, hogy semmit nem tudsz a halak igényeiről.

ha csinálsz mindkét oldalon 1-1 nagy tartályt, akkor csináld, de ne lepődj meg, ha nem fognak bemenni a csőbe.



a halak szeretnek láthatatlanok maradni, főleg a kicsi, növényevő, hazai halak.

egy átlátszó, világos hely erre nem alkalmas.

ilyen kicsi korban, ha tehetik főleg a növények közé bújnak el.

még a ("felnőttkorban") nyíltvízi halak ivadékai is.

nem csak a szemüknek kell a takarás, hanem jó, ha érzik, hogy közé tudnak bújni.

de szerintem te sem szeretnéd az életed egy főtérre kirakott üvegkalitkában leélni, pedig nem veszélyeztetné az életed.



a szélső tartályok és a közte lévő csövek összeillesztése, a tartály lyukainak kifúrása problémás, a lyukak meg is gyengítik az oldalt.



"A halak egyébként "csipkedik , játszanak" az akváriumban elhelyezett tárgyakkal, növényekkel "

a halak nem szoktak játszani.

egymással, illetve az evéssel szoktak foglalkozni, de leggyakrabban csak úszkálnak, nézelődnek.



"Ha ez egy 10 köbméteres gömb lenne, akkor valószínűleg senki sem vetne rá rossz szemeket. Szóval, akkor lehet, hogy nem a forma számít elsősorban."

ha ez egy nagy gömb, akkor nem azt látja/érzi a hal, hogy balra fordul-jobbra fordul ugyanazt látja/érzi ( nekünk a szemünk a legfontosabb érzékszerv a tájékozódásban, a halaknak az oldalvonal fontosabb)



a tengeri halak sem azért bujkálnak, mert a bujkálni jó, hanem, mert sötét búvóhelyre van igényük a nyugalomhoz.

2019. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Tisztelt 15-ös..


Az hogy nem értek a halakhoz , az teljesen világos, főleg, hogy nem is csináltam belőle titkot. Ha ezt a szememre veted, akkor ezzel valószínűleg magadat szeretnéd még magasabbra emelni.


A keszeget viszont csak poénból írtam, azt hittem, hogy lesz ennyi humorérzéked, hogy érteni fogod. :)


Azon viszont nagyon elgondolkodtam, ha a halak nem szeretik a világosat, akkor az akváriumokat miért világítja ki a "hozzáértő" , mondjuk éppen Te ?

Kínzod a halakat ?

Ebből a szempontból a terveim szerinti kiképzés még mindig jobb, mivel van sötét része is a rendszernek.


A fő kérdésre viszont még mindig nem sikerült választ találni, hogy vajon torzítja e a képet az üvegcső ?

Szerintem arra sem lesz válasz, hogy milyen kínzási folyamatok zajlanak le a csőben ?

2019. dec. 10. 17:57
 17/48 anonim ***** válasza:

Téged nem lehet akvarista szemmel megítélni. Te nem egy őrült állatkinzó vagy hanem egy tehetséges belsőépítész. Te nem a természetet akarod becsempészni a szobába hanem a vendégeket akarod elkápráztatni a kéróval.

Ha legyártanál valami jól kiegyensúlyozott halnak látszó tárgyat, és létrehoznál egy köráramlást a csövek között pazar látvány lenne.

"a halak keresik a sötétet" - micsoda felismerés!

Aztán hányan telepítenek fehér talajt az akvába, kedves akvakertészek?

És a lényeg: A hal képe a cső irányára merólegesen nyúlni fog.

2019. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

17-es..


Én külön állatfaj vagyok. Nem szeretek vendéget hívni és vendégségbe sem szívesen megyek, csak amikor nagyon muszáj.

A falból kinőtt fát is csak a szűkebb család és két barát látta.

A gumi csizmából készült téli madáretetőt viszont már sokan látták és volt is röhögés. :)

2019. dec. 10. 18:50
 19/48 anonim ***** válasza:

"valószínűleg magadat szeretnéd még magasabbra emelni."

hát, ha ennyire szeretnéd, akkor kiírom:

hobbiakvarista vagyok és egyébként halgazdálkodási szakirányú egyetemi diplomám van



"A keszeget viszont csak poénból írtam, azt hittem, hogy lesz ennyi humorérzéked, hogy érteni fogod. :)"

mivel szürreális az egész elképzelés, így nem tudom, hogy mi az amit komolyan gondolsz



hát csináld, nem te leszel az első

így torzít egyébként

https://www.youtube.com/watch?v=-gsd9rCEDDQ


https://www.youtube.com/watch?v=2hXZ21HixFE


hát csináld, de ne sírjál, ha nem mennek bele a csőbe a halak

2019. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Úgy nézem csak belemennek a halak a csőbe.


https://www.youtube.com/watch?v=CAXHL3IySe4


Ha jobban belegondolunk, a halaknak elsősorban az ugyanolyan víz, és csak másodlagosan cső.


A szürreális elképzelés ezek szerint másoknak is eszükbe jutott.


A PVC idomokkal összerakott rendszer még jócskán le is egyszerűsítené a kiépítést , valamint térbeli formák is könnyen kiképezhetők.


Már döntöttem is, belevágok én ebbe projektbe.

Borosüveg tulajdonosok követhetnek... :)

Kibelezett villanykörték és egyéb lámpatestek is játszanak.

2019. dec. 10. 19:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!