Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy 35-40mm átmérőjű...

Ha egy 35-40mm átmérőjű üvegcsőből csinálok akváriumot, akkor az nagyítóként fog viselkedni?

Figyelt kérdés
Természetesen vízszintesen elhelyezve több csőre gondoltam, amolyan sűrű fokú létra szerűen kivitelezve. Kérdés, hogy a halak torzulnak e látványra ?
2019. dec. 8. 20:43
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

Az ívelt forma nem ciánkapszula, hogy fél órán belül meghaljanak tőle a halak.

Inkább egy guantánamói börtönhöz hasonlítanám. Túlélhető, kenyéren és vizen is eltengődnek az emberek évekig, pszichikai, fizikai terrorban.

És ezt nevezed te állattartásnak. Cseppet se vagy jobb a ferdeszemű kutyáknál, akik kulcstartóban tartanak "egyszerhasználatos" halakat.

2019. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Bármit írtok olaja tűzre.

Kitalálta, hogy ez jó és kész.

Nem kérdezte, hogy működik-e, csak egy részletkérdésre volt kíváncsi.


Egyébként felnagyítja a halat a cső és a cső belső szélei láthatatlanok maradnak.



Amíg nem írja valaki, hogy már kipróbálta és a halak térden állva könyörögtek a kiszabadításért, addig a kérdezőtől leperegnek a vélemények/tények...

2019. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem sokáig fogja csinálni, hamar belelehet unni egy ilyen rendszer takarításába, nem adok a dolognak 1 évet. Gondoljatok csak a külső szűrőtök csöveinek a tisztítására pedig az célirányosan mobil szerelésű. A halakat sajnálom, de nem tehetünk semmit, pedig garnélákkal ő is jobban járna.
2019. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Ellenzem a dolgot,,de a kérdésre váladzolva, mintha valamelyik állatkertben láttam volna hasonlót, csak sokkal nagyobb méretekben és amolyan átúszós csőként és torzított, nem volt valami esztétikus, gondolom, h elbírja a nyomás, vastag anyagból volt és ezért.


A leírt elképzelést nem tartom helyesnek, de ha az eddig felhozott érvek nem tántorítanak el, nem tudom, mi tudna.

2019. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

A mechanikai megvalósításról egyáltalán ne nyissunk semmiféle vitát, mert Ti a boltban megvásárolható elemekből raktátok össze valószínűleg a teljes rendszert , én ezzel szemben teljesen egyedi megoldásokban gondolkodom.

Egyetlen percet sem szeretnék azzal foglalkozni, hogy kézzel tisztogassam a csöveket. Sem az üvegcsöveket, sem a szükséges kiszolgáló rendszerek csöveit.

Veletek ellentétben én műszaki oldalról közelítek minden problémához, matematikai , fizikai számításokkal alátámasztva egy ötlet helyességét, vagy megvalósíthatóságát. Mivel a gömb akváriumot a jogszabály tiltja, ezért utána néztem, hogy pontosan miért is ?

Megbeszélve egy barátommal, aki igen tájékozott sok dologban , ki is segített egy két információval.

Mivel Ti csak tapogatóztok, hogy miért nem jó az üveg cső, mi eljutottunk odáig, hogy miért ne lehetne.

A gömb egy egyedi forma, míg a cső egy teljesen más. Más fizikai , fénytechnikai és hullámtechnikai tulajdonságai vannak.

A jelenlevők közül valószínűleg én vagyok az egyetlen, aki már azt is tudja, hogy a gömb miért nem alkalmazható és miért lehet henger formát alkalmazni. A jogszabály nem véletlenül nem tért ki a henger formára, mivel az alkalmazható. A gömb forma nem egyetlen okból tiltott, hanem két okból egyszerre. Az egyik fénytechnikai probléma, míg a másik hullámtechnikai, ami a halak oldalvonalával kapcsolatos.

Még odáig is elmentünk, hogy fájhat e a feje a halnak ugyanúgy, mint az embernek, ha rossz szemüveget vesz fel, valamint , hogy a halak szemlencséjével hogyan hozható kapcsolatba az ívelt felület.


Létezik a fresnel lencsének egy fólia változata, amit kifejezetten az üvegcsövekhez találtak ki, de ezt még körbe kell járni.


Szóval, amíg Ti csak találomra pufogtatjátok a lőszert, én azért komolyabban utána járok.

A hozzászólásokat ezért nem lehet készpénznek venni, mert számos közülük, csak a gondolom alapján íródott, mindenféle tudományos háttér tudás és adat nélkül.

Szó sem lesz itt semmiféle ilyen büntetésről, meg olyan pénzbírságról, meg állat kínzásról.


Ja , egyébként egy hete készült el a konyhába egy ételkavaró gép. Megszűnt az odaégett étel és a végtelen fazék mellett álldogálás. Majd teszek fel róla videót a étel-ital topicba, hátha arra is lesz ötlet, hogy ezt ezért , vagy azért nem lehet megvalósítani. vagy, hogy állatkínzás, ahogy a pörköltet keveri.


Visszatérve a csövekre. HA megvalósul, akkor 55 mm-es belső átmérőjű lesz. Ezt találtam alapanyagában a legjobbnak. Persze még lebeszélhettek róla. :)


Ja és nézzetek már utána a fizikának és ne mondjátok, hogy egy akármilyen akváriumban nagy a nyomás. magasságban 1 méterenként 0,1 bar-al emelkedik a nyomás. A felület nagy némelyik akváriumnál, nem a nyomás. Na ezt csak azért mondom mégegyszer mert sokan nincsenek vele tisztában, mégis "jól" oktatják a magamfajta laikusnak.

2019. dec. 12. 19:27
 46/48 anonim ***** válasza:
milyen fajú halat akarsz belerakni?
2019. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 Salx Narval ***** válasza:
100%
Örömmel hallom, hogy ilyen alapos ember vagy, remélem az általam felsorolt akvarisztikát érintő témaköröket is legalább ilyen lelkiismeretesen áttanulmányozod. Akkor remélhetőleg a matek és fizika mellett a biológiával, vízkémiával is foglalkozol különösképp a nitrogén körforgás akváriumban betöltött szerepével, a biológiai oxidáció és nitrifikáció fontosságával. Nem tudom miért, de kezdek bízni benned, alapos és kíváncsi embernek tűnsz remélem a hibáidat is belátod.
2019. dec. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

"Egyetlen percet sem szeretnék azzal foglalkozni, hogy kézzel tisztogassam a csöveket. Sem az üvegcsöveket, sem a szükséges kiszolgáló rendszerek csöveit."


Erre befizetek hogy akkor mivel fogod tisztogatni a csöveket, szűrőket stb.


Arra hogy miért nem jó a gömb akvárium, többen is rámutattak, nem te jöttél rá nagyon okosan, csak ők nem "hullámtechnikai problémának" nevezték:D


Feltétlenül tedd fel majd ha elkészül a mestermű, mert mostmár nagyon érdekel hogy mi sül ki belőle és miféle halakat raksz bele, meg hogy meddig fog működni a rendszer.

2019. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!