Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy 35-40mm átmérőjű...

Ha egy 35-40mm átmérőjű üvegcsőből csinálok akváriumot, akkor az nagyítóként fog viselkedni?

Figyelt kérdés
Természetesen vízszintesen elhelyezve több csőre gondoltam, amolyan sűrű fokú létra szerűen kivitelezve. Kérdés, hogy a halak torzulnak e látványra ?
2019. dec. 8. 20:43
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha figyelmen kívül hagyjuk az egész eddigi beszélgetést a halak jólétéről, szerintem akkor is lesznek technikai kihívások. Pl hogyan fogod megfelelően keringetni a vizet? Külön szűrők lesznek a 2 nagy tartályban? Mi garantálja a csövekben a megfelelő áramlást? Fűteni is 2 oldalról fogod?

Szerintem a csövek hamar be is fognak algásodni. Azt hogyan fogod takarítani? Ha valóban fognak benne közlekedni, akkor a mulm (halkaka, ételmaradék stb) is felhalmozódhat.


Ja és 2 centis halak nem nagyon vannak, az a nagyon minimuma a kapható halméreteknek és általában megnőnek hamar.


Ha már lebeszélni nem tudunk, legalább nézz utána az alap akvarisztikai dolgoknak légy szíves. És járasd az akváriumot pár hétig hal nélkül, mert szerintem ereszteni fog, ha nem durran szét alapból valamelyik illesztés vagy cső.

2019. dec. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egy szóval nem mondtam, hogy nem érezheti jól magát némelyik hal egy csőben, sőt az algázók kimondottan szeretik de ez az ő választásuk legyen és ne kényszer. Teljesen más egy megfelelő méretű jól szűrt és növényesített akváriumban barlangokat, v talajba süllyesztett, ill növényekkel benőtt csöveket tenni mint abban tartani áteső fényben. Mindegy én erről nem nyitok vitát veled, elmondtam amit akartam a felkelős állattartásról a többi rajtad áll. Amúgy a példákkal sem értek egyet amiket felhoztál, azok mindegyike sincs rendben.
2019. dec. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te mit gondolsz reálisan állatkínzásnak, azért irreleváns teljes mértékben, mert saját bevallásod szerint abszolút nem értesz az akvarisztikához.


(Itt egyáltalán nem átmérőről meg a hal méreteiről van szó, hanem az állattartásra alkalmatlan geometriáról)


A törvény egyértelmű, ebből a világ legjobb ügyvédje se vakarna ki, bizonyító eljárás sem szükséges hozzá, ez 50.000 ft-os pénzbírságtól 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

És nem fogják tőled megkérdezni, hogy szerinted ez reális e, mert nem számít, hogy full tudatlanul , mi a véleményed.


Nem mint ha alapvetően a törvényeknek kéne gátat szabni az állatkínzásnak!!!

Eddig 4 oldalnyi válasz jött arról, hogy ez állatkínzás, és a válaszolók összes akvarisztikai tapasztalata, több száz év.


Te meg ennek ellenére még mindig ott tartasz, hogy még mindig magyarázod a hülyeségedet, ahelyett, hogy az első 2 válasz után megköszönted volna a segítséget, és elfelejtenéd az egészet.

Csak arra akarok kilyukadni, hogy szerinted a hobbi állattartás az komolyan arról szól, hogy legyen valami megálmodott dizájn, az állatok meg vagy túlélik, vagy nem?

Vagy ez valami kísérlet a részedről, hogy milyen körülmények között tudod őket úgy kínozni, hogy ne haljanak meg túl gyorsan, minél hosszabb ideig agonizáljanak?

Vagy valami perverzió?

Elnyomnak a munkahelyeden, vagy a párkapcsolatodban, ezért állatok élete fölött akarsz uralkodni, és szabadon halálra kínozni őket?

Vertek gyerekkorodban? Vagy szexuális kielégülést okoz?


Miért kell arról szólnia egy hobbi állattartásnak, hogy mik azok a körülmények, ahol épphogy túlélik az állatok (persze jelentősen lecsökkentve a normális élettartamukat)

ahelyett, hogy optimális körülmények megteremtése lenne a cél?

2019. dec. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Azon gondolkodom, hogy ha nem mennek bele a halak a csőbe, akkor miről beszélünk ? Lett egy üvegcsövekből gyártott törölköző szárítóm és kimondhatom, hogy jó nagy hülyeséget csináltam.


Ha meg bemennek a csőbe, akkor meg úgy elfognak tűnni innen a cső ellenzői, hogy megszólalni sem mernek.


Amit említett az előző hozzászóló, hogy az akvárium világítását egyáltalán nem úgy állítják be a szak-hobbisok sem, hogy az a természetes fényhez legyen hasonlatos. Csak a saját tetszésüknek megfelelőt alkalmazzák.

2019. dec. 12. 10:00
 35/48 A kérdező kommentje:

33-as hozzászólás részlete felett elsiklottam.

Tehát a jogszabályban benne van, hogy a vízszintesen elhelyezett cső alkalmatlan a hal tartására.

A jogalkotó gondolt volna ilyenre ? Ezt kétlem.

Úgy tudom a gömb alakút foglalta bele a szabályba, de majd javítsatok ki, ha tévednék.

2019. dec. 12. 10:58
 36/48 A kérdező kommentje:

Nos, itt van a jogszabály:


(4) A kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni.

(5) Tilos

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani.​

2019. dec. 12. 11:33
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki leírta, hogy miért nem jó ötlet, meg hogy kéne működőképessé tenni, de ha ennyire keményfejű vagy, hát csináld. Jó szórakozást a csőben megtelepedő pont(vagy egyéb)algához.
2019. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Na jól van ám....

Eddig a cső volt a gond, most, hogy kiderül, hogy a jogszabály nem tiltja a csövet, most meg az alga a gond.

Egyébként a fő kérdés az volt, hogy torzítja e a cső a látványt. Erre végül is született válasz.

Közben a moderátor áttette a kérdést a tudományos rovatból az akvarisztikához, ahol láthatóan érzelmi szempontok szerint érkeztek a hozzászólások.

Az ilyet azért nem szeretem, mert a kutyásoknál is pont ez a probléma. Mindenki nyomja a "jó minőségű száraztáppal etesd a kutyát" szöveget, miközben a statisztika jól mutatja, hogy durván megnőttek a kutyák fogászati problémái a táptól.

A tudományos megközelítést meg mintha meg sem hallanák.

Átgondolok sok mindent amit a hozzászólások megemlítettek, de nem tekintem őket 100 százalékosan követendőnek, mert ha valaki azt mondja, hogy a halak nem fogják szeretni a csövet, ezt nem tekinthetem tudományosan igazolt ténynek.

Ha valaki azt mondaná, hogy igen, én ezt már próbáltam és csak két hal ment bele és azok is elpusztultak fél órán belül, na az már valami lenne. De VAN ITT VALAKI AKI PRÓBÁLTA MÁR ?

2019. dec. 12. 13:22
 39/48 anonim ***** válasza:

csináld csak!

azért keresünk kifogásokat ellene, mert iligyek vagyunk, hogy nem nekünk jutott az eszünkbe ez a zseniális ötlet!

2019. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

"33-as hozzászólás részlete felett elsiklottam."


nem a részlete felett siklottál el, hanem az értelme felett.

A gömb formát az ívelt forma miatt tiltják, mint a henger alakú kalitkát. Az állat szempontjából mindegy, hogy gömb vagy henger, csak henger alakú akvárium nincs. Úgyhogy amiről te beszélsz, az csak egy jogi kiskapu.


Amiről meg én beszélek, csak nem bírja befogadni az agyad, hogy nem egy törvénynek kéne gátat szabni az állatkínzásnak, hanem a normális emberi morálnak.


Még csak nem is haszonállatról beszélünk, hogy legyen x négyzetméter y állatnak, és épphogy teljesíteni kell, különben veszteséges a biznisz.

Ez egy hobbi állattartás. Nem kötelező. És alapvetően az állatról szól.

Azt nem bírod felfogni, hogy a maximumot kéne megcélozni ami a legoptimálisabb tartási körülményeket illeti, nem a minimum alá bemenni 20 méterrel.

És még mindig csak magyarázod a hülyeségedet! Vedd már észre magad!


Elégedett leszel vele, ha bemennek a halak a csőbe, mert akkor majd mindenki hogy fog kussolni?!

Hogyne mennének be, ugyan hova mennének szerencsétlenek?

Akkor is elégedett leszel, ha majd az egyébként 4-5 évig élő halakat félévente kell cserélned, mert annyit bírnak nálad?

Ja, persze, erre is megvan a duma: Azt a fél évet hűde jól érezték magukat, semmi bajuk nem volt. Ismerjük, köszi. Mint ha egy ember 25 éves korában meghalna, az addigi életkörülményei miatt.

Pont ilyen király 25 évet kívánok neked!

2019. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!