Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy 35-40mm átmérőjű...

Ha egy 35-40mm átmérőjű üvegcsőből csinálok akváriumot, akkor az nagyítóként fog viselkedni?

Figyelt kérdés
Természetesen vízszintesen elhelyezve több csőre gondoltam, amolyan sűrű fokú létra szerűen kivitelezve. Kérdés, hogy a halak torzulnak e látványra ?
2019. dec. 8. 20:43
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Ja, ha valaki kedvet kapott, akkor ne a szürke PVC-t válassza, mert abból kioldódhatnak káros anyagok.


PVC-C -ből kell az ilyet csinálni.


Tisztelt diplomás hozzászóló tudtad ezt ?

A diplomás vegyészek tudják. :)

2019. dec. 10. 19:47
 22/48 anonim ***** válasza:

ácsi!

az elején még 35-40 mm-es csőről volt szó meg keszegről.

ez teljesen eltér az eredeti leírástól.


/de egy teknősös akváriumból nem csodálom, hogy menekülnek a halak./

2019. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

22-es


Ha te voltál az elején, aki állította, hogy nem éreznék jól magukat, akkor bátran mondhattad volna, hogy 35-40mm-esben nem, de 55-60mm-esben már igen.


Vagy hol van szerinted a határ ?


Utána olvastam a minimálisan szükséges mozgástérnek.


Keresztben meg tudjon fordulni a hal a testének görbülése nélkül és hosszában 10 testhossznyi méret a folyóvízi halaknál.

Ennél lényegesen több mozgástérben gondolkodtam.

A keszeget idéző jelbe kellett volna tennem, nem sejtettem, hogy valaki komolyan veszi.

Vajon , ha pontyot írok, most azt is ki kellene magyaráznom ?

:)

2019. dec. 10. 21:39
 24/48 anonim ***** válasza:

hát még a ponty is jobb, mint a keszeg

a pontyból vannak kis helyen is jól megélő koi ponty fajták

az sokkal jobban bírja az alacsonyabb oxigénszintet, magasabb hőmérsékletet és a lényeg a mesterséges környezetet (nyugodtabb vérmérsékletű)


így a faj is problémás és a 35 mm is alkalmatlan még a legkisebb fogaspontyoknak is szerintem még a 60 mm is elég tré

legyen inkább 120 mm és abban már a legkisebb rajhalak lehetnek mutatósak is

2019. dec. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem az egészben, hogy az aki állítólag szereti a természetet és azt a lakásába is be szeretné csempészni, miért pont egy pvc és üvegcsöves förmedvényt tart erre legalkalmasabbnak. Mindegy, ez legyen a te dolgod te fogod nézegetni. Engem ami legjobban zavar az nem a kivitelezés és a formavilág kialakítása hanem a minden hozzáértést nélkülöző állattartás. Ha megismerkednél az akvarisztikával legalább alap fokon és aszerint alakítanád ki az életterüket az nagyban elősegítené a sikeres végkifejletet. Ettől még ha neked úgy tetszik beteheted a csöveket és takarhatod azt amit nem szeretnél látni (pl tartály), az meg már a halak dolga, hogy használják vagy nem de ne kényszerítsd őket egy szűk csőben élni. Szóval az állatkínzás alatt én első sorban a te tapasztalatlanságodat értettem ezen a területen mint pl vízszűrés, világítás, növényzet,talaj,tápozás, vízkémia, halak igényei, hogy csak az alap címszavakat említsem és ne a mögöttük lévő tartalmat amit nem ártana ismerni élő halak nevelése előtt.
2019. dec. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gumicsizma párja megvan csinálj belőle virágvázát

a konyhaasztalra, annak is lesz sikere.

Írtál itt dolgokat a helyigényről, sokkal jobb módszert ajánlok, a neve empátia. Ülj le, csukd be a szemed és próbálj felemelkedni egy keszeg szintjére. Szeretnéd egy csőben leélni az életed?

Egy elmélet szerint minden állat ugyan annyit él ha

az időt nem órában fejezzük ki hanem szívdobbanásban. Az egeret a 2-éve alatt kb. ugyanannyi élmény éri mint az elefántot az 50 alatt. Kivéve ha találkozik egy ragadozóval vagy bezárják egy üvegcsőbe.

2019. dec. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Látom nagy a megütközés a cső forma iránt.

Én igazából ilyen 2 centi körüli halakra gondoltam első körben, bár még nem jutottam el odáig, hogy kiválasszam a "márkáját" , oxigénnel lássam el és a többi satöbbi... satöbbi.

Ha egy kutyának 6 négyzetméter helyet ír elő a jogszabály, én pedig 1200 négyzetmétert biztosítok számára, akkor az gondolom rendben van.

Ha sok ember bezárja magát egy 50 négyzetméteres panel lakásba , akkor arra azt mondják, hogy rendben van, bár lehetne nagyobb is. Ha ebben a lakásban tart valaki egy kutyát és naponta leviszi sétálni , arra azt mondják rendben van, vagy valaki tart a lakásban egy macskát, ami soha nem hagyja el a lakást , arra is azt mondják rendben van.

Bezársz egy kis kalitkába egy papagájt , amit naponta kiengedsz egy kicsit repkedni, már aki kiengedi, arra mit mondunk már nem is tudom.

Aztán kimegyünk a tóra és dobáljuk be a szereléket (ólommal szerelve) , ami sokszor bent marad a tóban és hobbiból beleakasztjuk a horgainkat a halak szájába, szájpadlásába, az rendben van.

Aztán hazamegyünk és megesszük azt a csirkét, amit 1/50-ed négyzetméteren neveltek, az rendben van.

Pont ez a vacak cső nincs rendben.

Tényleg úgy gondolod, hogy a hal felfogja azt, hogy egy csőben van ?

Ha a nagyobb akváriumodba betennél több cső darabot az aljzatra és a halak bemennének a csőbe, akkor mit tennél ?

Kivennéd és elfenekelnéd őket ?

2019. dec. 12. 01:05
 28/48 anonim ***** válasza:

sejtettem, hogy nem fogják megértetni veled


"1200 négyzetmétert biztosítok számára, akkor az gondolom rendben van."


igen, ha nem 0,5m x 2400m a kiosztása.


csináld úgy, hogy legyen választási lehetősége a halaknak

a szélső gyűjtőoszlop legyen akkora, hogy csak az magában is elég legyen nekik élettérnek és ha csőbe akarnak menni, akkor mehessenek...


"Ha sok ember bezárja magát egy 50 négyzetméteres panel lakásba "

az ember gondolkozik, tervez, felülbírálja az ösztöneit


"Tényleg úgy gondolod, hogy a hal felfogja azt, hogy egy csőben van ?"

hát az (vízben) úszó és repülő állatok 3 dimenzióban érzékelnek

te az életterük 2 kiterjedését vágnád le

2019. dec. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
81%

Haladjunk szép sorjában.


"Én igazából ilyen 2 centi körüli halakra gondoltam első körben, bár még nem jutottam el odáig, hogy kiválasszam a "márkáját" , oxigénnel lássam el és a többi satöbbi... satöbbi."

A kistestű rajhalak nem fognak túl sokszor beúszni a csőbe, amennyiben az 2 nagyobb tartályt köt össze. Egyszerűen túl kiszolgáltatott helyzet, ha ragadozó jönne szembe(mivel a hal nem tudja, hogy akváriumban nem fenyegeti semmi), nem tudnának merre menekülni. Tehát a fő kérdésre válaszolva, nem fogja torzítani őket, mert bele sem mennek ha nem kényszerülnek rá.

Másrészt addig semmiféle halra ne gondolj, amíg a kivitelezés mikéntje nincs meg 100%-ig. Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a csöves témához, akkor egy vastagabb csövet(legalább 15 centi átmérő) javaslok ami 2 nagyobb tartályt köt össze.


"Ha egy kutyának 6 négyzetméter helyet ír elő a jogszabály, én pedig 1200 négyzetmétert biztosítok számára, akkor az gondolom rendben van."

A kutyát mindkét esetben kell fárasztani testileg és agyilag, illetve sétáltatni. A jól ismert területén nem éri annyi inger mint séta közben, legyen az akármekkora is. Meg nem is fog magának elfutkorászni körbe körbe, mint egy félőrült.


"Ha sok ember bezárja magát egy 50 négyzetméteres panel lakásba , akkor arra azt mondják, hogy rendben van, bár lehetne nagyobb is. Ha ebben a lakásban tart valaki egy kutyát és naponta leviszi sétálni , arra azt mondják rendben van, vagy valaki tart a lakásban egy macskát, ami soha nem hagyja el a lakást , arra is azt mondják rendben van."

Az embert ne hasonlítsuk az állathoz, mivel az magáért felelős, bármikor ki tud menni a saját lakásából ha úgy tartja kedve. A kutyás esetre már kitértem, a macskával pedig ugyanúgy foglalkozni kell(akár napi több órát is), hogy kielégítsük a mozgásigényét.


"Bezársz egy kis kalitkába egy papagájt , amit naponta kiengedsz egy kicsit repkedni, már aki kiengedi, arra mit mondunk már nem is tudom."

Papagájt, vagy egyéb madarat sem tartanék kalitkában személy szerint, csak és kizárólag röpdében.


"Aztán kimegyünk a tóra és dobáljuk be a szereléket (ólommal szerelve) , ami sokszor bent marad a tóban és hobbiból beleakasztjuk a horgainkat a halak szájába, szájpadlásába, az rendben van."

A horgászólmok nagy része ma már valamilyen bevonattal van ellátva kívülről, vagy alapból nem ólomból készül. A hal fárasztása pedig aránylag rövid stresszhatás, amíg a nem megfelelően tartott hal egész életében szenved.


"Aztán hazamegyünk és megesszük azt a csirkét, amit 1/50-ed négyzetméteren neveltek, az rendben van."

Senki nem kötelez arra, hogy ilyen helyről vásárolj húst(ha egyáltalán vásárolsz), ha nem egyezik a nézeteiddel. De ha a nagyüzemi tartást ellenzed, akkor ne próbáld már meg bebeszélni magadnak és másoknak, hogy neoncsőben halat tartani olyan faxa dolog.


"Pont ez a vacak cső nincs rendben."

Pont. Ha szarul van kivitelezve.


"Tényleg úgy gondolod, hogy a hal felfogja azt, hogy egy csőben van ?"

Úgy. Van szeme, van oldalvonala, hát hogy a nénikéjébe ne fogná fel?


"Ha a nagyobb akváriumodba betennél több cső darabot az aljzatra és a halak bemennének a csőbe, akkor mit tennél ?"

Van benne, L-es harcsáknak. Történetesen pontylazacaim is vannak(kistestű rajhalak), amelyeknek esze ágában sincs belemenni semmilyen csőbe, pedig az nem is esik az akváriumon kívül. Egyedül rejtőzködő életmódú halak használnák a csöveket, de mivel a tieid átlátszóak lennének, így azoknak sem jó.


"Kivennéd és elfenekelnéd őket ?"

Mindenképp.


Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a csöves témához, akkor egy vastagabb csövet(legalább 15 centi átmérő) javaslok ami 2 nagyobb tartályt köt össze.

2019. dec. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 waltgab ***** válasza:
17%

Nem vagyok hozzáértő akvarista, csak olvasgatom a történéseket.

Nem tudom, hogy miért gondoljátok, hogy a csőben nem érezné jól magát egy hal, persze ha a cső méret igazodik a testmérethez.

A "tervező" elképzelését nem gondolnám ördögtől valónak. Van a halaknak helyük a hosszabb vízszintes sétákhoz és , ha kiérnek a csőből, akkor a függőleges mozgástér is rendelkezésre áll. Állat kínzás esete itt úgy érzem semmiképp nem áll fenn.

Nem tudom hány esztendős a kérdező, de minimum középkorúnak gondolnám, aki valószínűleg kinőtt már a Hifi rendszere bömböltetéséből.

Vajon egy fiatal, de nagy akváriummal rendelkező ember, aki hangosan hallgat zenét, esetleg nem stresszeli e a halait ?

Ha egy nagy akváriummal rendelkező középkorú , nem zene hallgató bekapcsolja az akvárium világítását, ami vagy a növényzetet emeli ki jobban, vagy a halak színét, de ez a fény egyáltalán nem felel meg a halaknak, akkor nem stresszeli lényegesen jobban az állatokat, mint a vízzel teli cső ?

Legyen az akvárium a természethez hasonlatos ? Minek ? Az adott állat idegrendszeréhez kell igazítani a tartási körülményeket. Valljuk be a halaktól elvárható legtöbb az az, hogy ha ugyanabban a ruhában közeledsz feléjük, akkor valószínűleg felismernek , mert piros színe van a kaját hozó embernek. Ha papucsban csoszogsz, mikor a kaját kapják, akkor valószínűleg felismerik egy idő után azt is, de többet nem valószínű.

Az akvárium formája, tartalma , világítása nem a halak kedvéért készül olyanra amilyenre, hanem , hogy a gyarló ember kielégítse a szemét. A halaktól ennyi várható el.

Egy kutyával más a helyzet, mivel fejlettebb az idegrendszere. Az tud mit kezdeni egy labdával, a halaknak meg hiába dobálnád a lasztit. Ha egy keresztes pókot tartasz otthon, annak egy jóképű sarok jelenti az egész világot és senki sem gondolná, hogy ennél nagyobb helyet igényelne. Szóval kedves akvaristák, ne gondoljatok bele többet a halak tartásába, mint amennyit az valójában igényel. A halaknak tök mindegy, hogy egy trabant blokkot tartasz az akváriumban, vagy egy művészileg kigondolt korall építményt. Ezek csak a Te szemedet gyönyörködtetik, nem a halét.

A kérdező is a szemét szeretné gyönyörködtetni , nem a halét. Én még csak azt sem tudnám rá mondani, hogy giccses lenne. Szívesen megnézném a végeredmény, ha a kérdező esetleg lenne oly szíves majd egy két fotót rendelkezésünkre bocsátani.

2019. dec. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!