Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó az a módszer aranyhal...

Jó az a módszer aranyhal tartására amit a kínaiak is használnak hogy egy nagyobb cserép edényben tartják a halaikat?

Figyelt kérdés
mert nem akarok beruházni egy nagy akváriumra szűrőkre levegőztetőre stb?
2008. nov. 19. 18:01
1 2 3
 11/24 kzs ***** válasza:
90%

A 6. válaszadónak (alulról számítva a 3. válasz) írom:

Ekkora valótlanságot régen olvastam!


Először is az Aranyhal csapathal, ami annyit jelent, hogy legalább 5-öt tartanod kell(ene) belőle.

A 40 literes akvárium mág viccnek is rossz. Tudniillik az aranyhal - a kiterjesztett úszóikat is beleszámnítva - kicsit nagyra nő. Akkor... 2 halnak 40 literes aksi? Na ne!

Növény pedig igenis kell, mert egyrészt biztonságot adnak a halaknak (komoly stressz-oldó szerepük van), másrészt a fotoszintézissel a széndioxidot (a halak által kilégzett gázt) kivonják a vízből, és helyette oxigént bocsájtanak ki. És akkor még nem is szóltam arról, hogy mennyivel szebb egy dús növényzettel ültetett akvárium, mint egy "pucér".

Ja... és az Aranyhal növényi eredetű táplálékot igényel, amiért is szívesen csipegeti a növények hajtásait, leveleit.


Mindezek függvényében hogy írhatsz le olyat, hogy nem kell a növény?


Te - már megbocsáss - nem vagy tekintettel a hal természetes szükségleteire. Olyan körülmények közé zsúfoltad őket, ami maximum vegetálás.

Fűtő pedig nem kell az Aranyhalnak (mert hidegvízi állat - 22-24 fokos vízben érzi jól magát).

Levegőztető viszont kell, mert oxigénigényes!

2008. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 kzs ***** válasza:
77%

Figyelj!

A könyv még nem minden.

Az egyik hipermarket könyvespolcán (nem írom az áruház nevét, mert nem reklámozok) láttam könyvet 1200 forintért, de akkora sületlenségek voltak benne, hogy dühömben magamban beszéltem akkor...!

Különben nagyon nehéz manapság komoly és tényleg jó könyvet találni. Ott van pl. a "HORN-ZSILINSZKY: Akvarisztika" könyv. Régen ez volt a csúcs! A mai felállás szerint viszont csaknem az egész tartalmát fel kéne újítani.


Kérlek, próbáld megérteni (ezt szajkózza Neked mindenki): az Aranyhalnak is meg vannak a maga igényei. Mint minden hal, ő is szereti a dús növényzettel beültetett tágas úszóteret, a változatos táplálékot, a tiszta oxigéndús vizet (ami csak légpumpával, folyamatos szűréssel, és időnkénti részleges vízcserével oldható meg), és a fajtársakat(lévén, hogy csapathal).

2008. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Az általad olvasott "szakkönyv" akkor sületlenségeket tartalmazott, hogy még kopaszon is hajmeresztő.

Őszintén: láttál már cserépben úszkáló halakat? Esetleg befőttes üvegben? Szerinted van olyan buta ember (elnézést a kifejezésért), aki megfogadja eme szent tanácsot? (hm.. rajtad kívül?)

2008. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
engem te ne butázzál le jólvan akkor minek válaszolsz ha nem tudsz értelmes választ adni?
2008. nov. 20. 14:36
 15/24 anonim ***** válasza:
16%

Hát kedveseim először is köszi a lepontozást...másodszor biológus vagyok ugyh ne oktassatok ki..

Nem tudom honnan veszed az aranyhal méreteit, de én nem a taviról beszélek..az aranyhalaim kb 7cm esek úszókkal együtt, és van növényük , de az egyáltalán nem létszükséglet....az aranyhal igenis igénytelen , nem kell neki szűrő, se levegőztető, nekem egy ismerősöm állatbolti eladó, és ezt nem csak ő mondta...mivel elég sokat nőttek és nem szoktak levegőért pipálni a víz tetején nyilván nemcsak vegetálnak...

40 liter két halnak bőven sok...ezek nem nagy halak!!!! melegítő meg azért kell , mert nálunk nagyon nagyon hideg van....

imádom ezen az oldalon , mikor lebutázzák a kérdezőt, de a válaszolók még butábbak...

2008. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 kzs ***** válasza:
32%

Na jó, figyelj csak ide! Én veled tovább nem osztozkodok.

Semmi értelme, hogy ide-oda dobáljuk a labdát.


Mondd csak, egyáltalán miért tetted fel a kérdésedet, ha ennyire okos vagy?

Csináld úgy, ahogy akarod, engem tovább nem érdekelsz.

Részemről ez a téma le van zárva, mert semmi értelme az egésznek.

2008. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%
Tuti elpusztul benne! Egy kolleganőm az irodájában egy nagy üvegpohárban (!!!) tartott aranyhalat. Kb. 6 halat pusztított így el. Kb. 1-2 hónapig éltek ilyen körülmények között. Ja, és ő még víztisztító berendezést is tett bele, de az se segített. Egy idő után szó szerint feldobták az uszonyukat szegény halak.
2008. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%
téged kéne cserépedénybe tartani öregem!
2008. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
szerintem te is beférnél egybe
2008. nov. 21. 17:27
 20/24 anonim válasza:
100%

ARANYHALAK TARTÁSÁVAL KAPCSOLATBAN :

[link]

2008. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!