Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS A bettám az akvárium...

SOS A bettám az akvárium alján fekszik, színelváltozást is észleltem rajta foltokban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két napja lakik az 50 literes akváriumban egyedül. Aquael fan-mini szűrő van benne, eddig 24 fokon volt melegítve, most felvettem 28-ra. Mielőtt beraktam, teljes vízcsere volt az akváriumban. Az akvárium régóta megvan, sem a díszelemek, sem az aljzat nem új.

2020. jan. 21. 16:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy fent van, még akármi lehet, de így képről valóban, ugyanolyan rosszul néz ki.

Nem sokat tehetsz, meleg víz, fedett akvárium, és minél kisebb vízmozgás.

2020. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
...mondjuk ahogy elnézem az is tökmindegy, hogy mit írok.
2020. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, minden hozzászólást és segítséget hálásan köszönök, nagyon remélem, hogy rendbe fog jönni, nagyon aggódom érte.
2020. jan. 22. 14:43
 14/25 anonim ***** válasza:

Csak mert írtam, hogy ne etesd.

Egyrészt bizonytalan a biológiai szűrés stabilitása, nem kell rásegíteni, hogy berohadjon a víz, akár étel akár ürülék miatt.

Másrészt a gyógyulás egy ilyen pár grammos hidegvízi állatnak nagy próbatétel, sok energiájába kerül, és rövidtávon maga az emésztés is sok energiát igényelne, ahelyett ahogy képzeled, hogy energiát szolgáltat. Másabb, mint egy gyors anyagcseréjű melegvérű állat.


Majd ha gyógyuló félben lesz, akkor próbálkozz nagy fehérjetartalmú táplálékkal.

A vörös szúnyoglárvát szintén hanyagolnám, egy kemény kis kitin "kampó" van a potrohán, sok halnak okoz bélgyulladást, és halált.

A betta többnyire probléma nélkül megemészti, de egy legyengült szervezetnek megterhelő lehet.

2020. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg, hogy mi lett vele.
2020. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Most újra elolvastam minden kommentet és tényleg írtad, hogy ne etessem, valahogy véletlen azt a részt átugorhattam.

A szűrőt(/levegőztetőt) kihúzzam, hogy kisebb legyen a vízmozgás?

Mindenképpen értesítelek majd a fejleményekről.

2020. jan. 22. 16:26
 17/25 anonim ***** válasza:

Ne kapcsold ki a szűrőt. A levegőt elzárhatod.

A szűrőnél ahol kifolyik a víz, van egy terelőlapát. Valahogy állítsd be úgy a szűrőt, rakd olyan helyre, forgasd addig a fejét és a terelőlapátot, vagy rakj elé dolgokat, vezesd a vizet egyből az akvárium falára, a lényeg, hogy ahogy kijön a szűrőből a víz, azonnal törd meg teljesen, hogy szétoszoljon az áramlás.

2020. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Salx Narval ***** válasza:
Javasolnám tőzegkivonat, JBL Biotopol és SERA fishtamin adagolását a vízhez. A szűrőre esőztető kellene, vagy használj szabályozható áramlásút esetleg cseh emelőt. Fontosak az úszó és lebegő növények pl tuskéshínár, máj moha stb. A vizet 30 fokra emelheted 3 napig, utána naponta 1-1 fokkal csökkentsd vissza 27-28 fokra és hagyd ott. Ne erőltesd az etetést és hetente csinálj 2x 15% vízcserét a JBL-lel kezelt vízzel, az állott vizet is kezeld vele. Az idő eldönti mi lesz a sorsa.
2020. jan. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Egyenlőre úgy látom, hogy javulóban van a halacska, már viszonylag sokat úszkál, főleg ha odamegyek hozzá az akváriumhoz, akkor kimondottan jó kedve van, ficánkol, de ha nem vagyok ott, akkor is sokkal többet mozog, mint tegnap, vagy tegnap előtt. Azonban még mindig néha fent "pihen", lebeg a víz tetején.


Szerintetek mikor kezdhetem el újra etetni? És már lejjebb vehetem 30 fokról 28-ra a víz hőmérsékletét, vagy az még maradjon?

2020. jan. 24. 13:22
 20/25 Salx Narval ***** válasza:
Mint írtam, 3 nap után lehet napi egy-egy fokkal csökkenteni. Elolvasod egyáltalán amit írunk, vagy csak átfutsz rajta?:D
2020. jan. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!