Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hová tűnnek a halaim az...

Hová tűnnek a halaim az akváriumból?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra tűnnek el a halaim.

Volt 6 guppy halam és mostmár csak 4 van. Ebből kettő megszűlt. A picik megvannak de az egyik hím meg az egyik nőstény eltűntek. Az akváriumban több fajta hal van, de mind olyanok, amik "kompatibilisek" egymással. Egyikről sem olvastam olyant, hogy jellemző lenne a kannibalizmus illetve nem is agresszívak. Volt két olyan halam is amely az akvárium üvegre tapadt fel és azt tisztította, elég nagy volt az egyik, a másik pedig vékonyabb és kisebb. A nagyobb ebből is eltűlt. Hová tűnhettek el? Macska nincs, nem pusztultak el(legalábbis nem tudok róla) és az aljzatban (a kövek/kagylók) alatt sincs.



#hal ##halak ##eltűntek ##fish #guppy
2020. márc. 16. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium és milyen halak vannak benne?
2020. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Guppyk (4 + a kicsik) , xipho (2-egy hím és egy nőstény), zebrahal (1-megdöglött a társa), neonhal (6), corydoras (2), és egy ablakra cuppanós(annak nem tudom a nevét). 30 literes akváriumban vannak.
2020. márc. 16. 14:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Megszöktek, mint a Némóban:D

Biztos egyik sem eszi a másikat?

Családdal élsz? Nem lehet, hogy valaki meg akar viccelni?

2020. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Gőzöm nincs, hogy hová tűnhettek el. Van mellette még 2 másik akvárium (két kisebb), és nem ugrottak oda sem át.

Családdal élek, de ők nem foglalkoznak a halakkal, csak én.

2020. márc. 16. 14:46
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Ezeket mind egy 30 literesben? 🙁
2020. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Így kaptam őket ajándékba több, mint egy éve. Eddig soha semmi bajuk nem volt. Jól megvoltak egymással de most az elmúlt 3 hétbe vettem észre hogy először az egyik aztán a másik kettő szívódott fel.
2020. márc. 16. 14:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Meghaltak és megették őket
2020. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig soha semmi bajuk nem volt. Jól megvoltak"


Ne álltasd magad, eddig se voltak jól.

Se a fajok létszáma, se a társítás, se az összlétszám nem jó. Ilyen körülmények között várható az elhullás. Akár közvetlenül a stresszbe, akár annak szövődményeibe, belehalnak.

Stresszt okoz a raj hiánya egy rajhalnál, stresszt okoz egy kis mértékű állandó konstans mérgezés, amit a túlterhelt víz okoz. Ez kínszenvedés, amit hosszú távon nem bírnak . (az 1 év nem hosszú táv!)

Plusz a végletekig legyengül az immunrendszerük a stressztől, így mindenféle kórokozóval szemben védtelenek.

Ha meg meghalnak, megeszi a többi.

A természetet nem fogod tudni az elképzeléseidre formálni. Ezek természetellenes körülmények. Az akvarisztikában a természetet másoljuk le. Nem meglepő, hogy ez nálad nem működik.

2020. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Borzasztóan szűk helyen tartod őket, hogy a többi hibát ne is említsem. Én is amondó vagyok, hogy elpusztultak és megették őket a többiek, a maradványok bizonyára a talajban, a szűrőben bomladoznak. Most úgy komolyan, amikor olvasgattad a kannibalizmusra való hajlamukat nem tűnt fel hogy a legtöbbjük rajhal és jóval nagyobb akváriumot ajánlanak az összes halad tartásához. Ha nem változtatsz számolhatsz további pusztulásra is.
2020. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

30 literben ennyi hal???? ejjjjj.....

szerencsétlenek megdöglöttek... :(


gondol el ha egy szobában annyian lennétek, hogy senki sem tud leülni? meddig bírnád?

kb így érzi magát ennyi hal ekkora akváriumban

2020. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!