Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A képen levő guppi vemhes lehet?

A képen levő guppi vemhes lehet?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja vannak nálam, hímek és nőstények is. Ennek a nősténynek nagyobbnak tűnik a hasa, a foltja is látszik, de ennyire a többinek is. Nem vonul félre, nem hajtja el a fiúkat, nagyon kis eleven.

Olvastam különböző helyeken, mit kell figyelni ilyenkor, mik a teendők, de mivel ez az első alkalom, nem vagyok biztos magamban, ezért kérem a segítségeteket. Az is lehet, hogy csak "testesebb" egyed?


[link]


[link]



2020. márc. 18. 08:55
 1/7 A kérdező kommentje:
A hasa már egy jó hete ekkora
2020. márc. 18. 09:01
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha vannak hímek is akkor 100% ,hogy terhes. Ha van dús növényzet akkor ne csinálj semmit, ~4 hetente szülnek s szinte mindig megmarad pár kicsi. Könnyen túlszaporodnak ezért érdemes csak hímeket tartani. Mivel vegyes csapatod van gondolom 1 hímre jut levalább 2-3 nőstény.

Ha valami értékesebb/ ritkább színváltozatok akkor használhatsz “szűlőketrecet” ,hogy később eladd a halakat. De ha csak sima guppik akkor én nem bajlódnék az ilyesmivel. Hadd szüljön a akváriumba bele majd max feleszik a nagyját.

2020. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vemhes, de még van hátra valamennyi idő a szülésig, majd ha a hasa közel derékszögben hajlik a kopoltyúja alatt, akkor van a "végstádium".
2020. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia

Nekünk is ilyen halaink vannak ezért biztosra tudom mondani hogy vemhes a halacska

2020. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Dobj a víz tetejére egy-két maréknyi tüskéshínárt, ha van akkor máj mohát is abban a nőstény és az ivadékok egy része is elbújhat.
2020. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ!
2020. márc. 19. 08:13
 7/7 A kérdező kommentje:
30 pár darab 2 napos kis guppi úszkál a szülőszobában. Köszönöm nektek a segítséget!
2020. márc. 25. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!