Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fedő nélkül akvárium?

Fedő nélkül akvárium?

Figyelt kérdés
Szóval van a garázsban egy 30 literes akksi, tartanék benne egy bettát. Direkt nem szeretnék rá fedőt. Tudom, hogy nem szabad nem hőfok eltérésnek lennie. Régen is egy betta volt benne, de akkor neki volt tető. Most viszont nem szeretnék, kaptam ajándékba a páromtól is már egy szuper dekor falat, ami ki is lóg. Ha figyelek a hőmérsékletre szerintem nem szükséges. Természetesen nem tartok halat szűrés és fűtés nélkül.
2020. márc. 30. 18:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Fedő helyett tető :D
2020. márc. 30. 18:17
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem ugyan a fedő és a tető megkülönböztetését ill. mibenlétét stb. de az tudom mondni, hogy az akvárium felett elhelyezkedő fedélnek vagy tetőnek (nevezzük bárminek) nem elsősorban a víz és a levegő közti hőmérsékletkülönbség megakadályozása tekintetében van szerepe, hanem részben csökkenti a víz párolgását, részben megakadályozza a hal kiugrását (ez utóbbi több okból is bekövetkezhet).
2020. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak mert mindenhol azt olvasom, hogy a bettánál a hőmérséklet miatt van szerepe.
2020. márc. 30. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Megoldható, csak nem bettával, vagy bármilyen más labirintkopoltyússal.

Tarts garnélákat, azokat is úgy, hogy a vezetékek kivezetésénél gondoskodni kell arról, hogy ne tudjanak rajta kimászni a granik. (valami műanyag gallérral)


Bettának felejtős. Úgyse lesz otthon 28 fok, meg 90%-os páratartalom.

2020. márc. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A betta eredeti élőhelyén is erősen lecsökken a levegő hőmérséklete hajnalra, szobában ez meg be sem következik.
2020. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A bettának tévhit szerintem, hogy kell a 28 fok...25ben van, sosem volt beteg vagy letargikus állapotban. Szóval be merem vállalni szerintem a nyitott tetőt, köszi mindenkinek :)
2020. márc. 30. 19:00
 7/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

“A bettának tévhit szerintem, hogy kell a 28 fok...25ben van”


Ritkán akadnak olyan példányok akik látszólag elvannak ~25 fokos (de ezek is meg tudnak fázni ugyan úgy) is, de nem ez jellemző hanem a 27-28 fok. Amúgy nem tudom ,hogy melyik válasz bíztatott arra ,hogy tető nélkül tarts bettát, eddig mindenki pont az ellenkezőjét mondta. Persze ha te már eldöntötted akkor kár is volt megkérdezni. Amúgy már megvan a betta (“tartanék benne egy bettát”) vagy már megvan (“...25ben van”) ?

2020. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
*Amúgy még nincs meg a betta (“tartanék benne egy bettát”) vagy már megvan (“...25ben van”) ?
2020. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy látom ismét van némi nézeteltérés, és nyilván, ismeretlenül nehéz eldönteni, hogy akkor kinek is van igaza.

Kérdező, nyugodtan rákereshetsz akár itt, akár más szakértő(!) fórumon, heti vagy havi szinten hány ember fordul segítségért olyan problémákért, amit egy fedetlen akvárium okoz labirintkopoltyúsoknál.

Nem akarok én senkit győzködni, nincs rá szükségem, mert nem elméletekből indulok ki, hanem az élettapasztalatból, azt meg elég nehéz- mondhatni lehetetlen felülírni, lévén, hogy az a valóság.

Létezhetnek kivételek, persze...

Csak hát ugye egy hobbi állattartás egy épelméjű ember számára ritkán jelenti azt, hogy kísérletezzük ki mi az, amit még épphogy kibír az állat.

2020. márc. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nincs lefedve, és fűtés sincs. Low-tech aquarium, csak eddig úgy 300 ezrem ment rá a külső szűrőre, a profi világításra meg a felszínleszívókra a többi felszereléssel együtt. Keress rá, hogy a low-tech nyitott akváriumokat hogy kell gondozni.
2020. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!