Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek ezek az vízben,...

Pintér László kérdése:

Mik lehetnek ezek az vízben, pontosabban az aljzatban?

Figyelt kérdés
Volna egy 100 literes akvárium amiben hagytam kb 20-30 liter vizet, meg pár csigát, alján szürke homok van, meg alga. A kérdésem az lenne, hogy a talajból sok ilyen vékony, mint valami fonál féreg szerű izé lenne, ha hozzájuk érek csipesszel, behúzzák magukat a talajba. Mik lehetnek ezek? Válaszokat előre is köszönöm szépen!
2020. máj. 31. 13:37
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Meg az nem piros? Ezek meg fehérek.
2020. máj. 31. 19:47
 12/28 anonim ***** válasza:

Leginkább tubifexxel. :)

De ha vettél halat vagy növény halas akváriumból, akkor simán bekerülhetett.

De semmi baj nincs vele. Nagyon kevés halat leszámítva nem lesz gond vele. (Olyan halad pedig úgysics. :) )

Ha nincs talajon éló halad, akkor egy kicsi darab is el tud szaporodni.

2020. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Na. Annak örülök, mert az amúgy is eleséges akvi lesz. :D Guppik lesznek benne a törpeharcsának, meg jelenleg szúnyoglárvák. Meg hát akkor tubi is. Hát az jó. Köszönöm szépen! :)
2020. máj. 31. 19:54
 14/28 anonim ***** válasza:
A színét nem láttam jól, de a mozgás alapján annak tűnt.
2020. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Tubifex csak piros lehet? Ha fehér, akkor mi lehet? Albínó tubifex? :)
2020. máj. 31. 20:06
 16/28 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha fehér akkor a tubifexet kizárhatod. Ha viszont legyezőszerűen hajlong, csápol, talán hidra lehet, próbáld azonosítani.
2020. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, de nem tudom. Hidra ilyen több ágú, ez meg egy szál, de ha hozzá van érve, összehúzza Magát. Fehér. De mint a videón is látszik, leginkább tubira hasonlít. Nem igen vágom.
2020. jún. 1. 10:02
 18/28 Salx Narval ***** válasza:
Úgy értettem, hogy a tiédet hasonlítsd a hidrához.:D Tehát az sem. A tubihoz hasonló a televényféreg és az fehér is csak ép nem vízben él. Nem tudom mi lehet de valószínűleg nem veszélyes a halakra ha a talajban él és táplálkozik. Azt viszont jelzi, hogy eléggé szennyezett a talaj ha megélnek és szaporodnak. Nyírd ki őket a biztonság kedvéért ha már úgy is szétszedted az akváriumot.
2020. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
a homok úgy néz ki, mindha tópartról szedted volna be. Érdemes boltban venni, vagy kifőzni előtte
2020. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Ezt még anno itthonról szedtem. Már több mint egy éves, csak most, hogy kivettem belőle a halakat és csak kevés vizet hagytam bent, azóta jelentek meg ezek a jószágok.
2020. jún. 2. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!