Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek ezek az vízben,...

Pintér László kérdése:

Mik lehetnek ezek az vízben, pontosabban az aljzatban?

Figyelt kérdés
Volna egy 100 literes akvárium amiben hagytam kb 20-30 liter vizet, meg pár csigát, alján szürke homok van, meg alga. A kérdésem az lenne, hogy a talajból sok ilyen vékony, mint valami fonál féreg szerű izé lenne, ha hozzájuk érek csipesszel, behúzzák magukat a talajba. Mik lehetnek ezek? Válaszokat előre is köszönöm szépen!
2020. máj. 31. 13:37
1 2 3
 21/28 Salx Narval ***** válasza:
Nem is figyeltem, hogy tettél fel videót.:D Ez szerintem tubifex és nem fehér csak átlátszó, valószínűleg a táplálék amin eddig éltek kimerülőben van. A kiéheztetett tubi is áttetsző csak nagy kupacban van némi színe ellentétben a jól táplált vörösökkel. Minden esetre ha halakat szeretnél nevelni benne azért nem ártana rendbe tenni még ha csak eleségállatnak tartanád akkor is őket, bár én lebeszélnélek erről a tervedről. A törpeharcsa nem igényli az élő eleséget.
2020. jún. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Hát pedig azt imádja az Enyém a legjobban. Razbórákat is pikkpakk megeszi. Csontit szereti még, de szeretem a természetes vadászösztönét is kielégíteni.
2020. jún. 3. 17:01
 23/28 Salx Narval ***** válasza:
Jó-jó csak sajnálom kishalakat.:D Persze, hogy szereti, mindent szeret ami befér a száján.:D Amúgy közönséges törpeharcsáról (ameiurus nebulosus) beszélünk, mert én törpeharcsa alatt azt értem. Éppenséggel giliszta, csonti, rovar, rák és akár békalárva is megfelelne élő eleségként. Természetesen ez a te döntésed ha kishallal eteted, akkor azzal.
2020. jún. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Én is sajnálom, de a guppi tudtommal gyorsan szaporodik, így hogy ne legyen túlzsúfolt az akvi egy idő után, populáció korlátozás képpen átteszem x részüket a nagyobb akviba, ahol vagy túlélnek, vagy a harcsa. Amúgy igen. Sima mezei törpéről van szó. :) Szerintem roppant aranyos jószág. A tubis akvit meg nyilván áttisztítom előtte, de az még odébb van. Addig nézem mi sül ki ebből. Mit eszik a tubi?
2020. jún. 4. 07:03
 25/28 Salx Narval ***** válasza:
100%
Gondolom állati és növényi rothadékot, gyakorlatilag bármilyen halkaja megteszi. Szerintem azt teszi a vízfenéken mint a giliszta a földben, lebontja a szerves anyagokat a baktériumok és növények számára. Oxigéndús hidegebb vizet kedveli, nem ártana porlasztani és vizet cserélni ha sokáig nézegetni akarod mert nagyon vérszegények.:D
2020. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Majd még jól kiderül, hogy mi lesz Velük. Milyen kárt tudnának amúgy okozni egy akváriumban ilyen szintű jelenlétük? Halakra veszélyesek lennének? Nem inkább a halak lennének Rájuk parák?
2020. jún. 4. 20:24
 27/28 Salx Narval ***** válasza:
Egy jól működő akváriumban semmilyen kárt nem tudnak okozni, sőt hamar el is pusztulnának ha rendszeresen van a talaj takarítva. A halak is felfigyelnének rájuk, a talajlakók ki is túrnák őket. Nálam is ha véletlenül leért néhány a talajra és elásták magukat max egy hétig bírták aztán eltűntek. Az viszont baj ha elszaporodnak mert rossz körülményekre, alul szűrt, elhanyagolt akváriumra utal, egy ilyen akváriumnak és lakóinak megadhatják az utolsó döfést végleg berohasztva a talajt váladékukkal és elpusztult tetemeikkel majd a gyengén szűrt v pangó vizet is bűzös pocsolyává vagyis élhetetlenné téve. A problémát tehát nem ők maguk jelentik hanem a környezet elhanyagoltsága ahol elszaporodhattak majd tömegesen elpusztulnak. Olyan ez mint az algairtó ami hasznosnak tűnik mert úgy látszik pik-pak megoldotta a problémát de ha nem javítunk használata után a víz minőségén az alga eltűnését súlyos mérgezés követi, egy részt a tömeges elhalásuk jelenti a gondot másfelől nincs ami felélje a bomlástermékekből keletkező méreganyagokat pl ammónia, nitrit, nitrát ami most még intenzívebben lesz jelen. A tulaj pedig nézi a szép tiszta vizet és nem érti miért döglenek a halai. Ezt csak azért írtam mert sokszor rossz oldalról közelítjük meg a problémát, még nagyobb bajt okozva. Szóval a vizet és talajt kell minden esetben élő közegekké tenni és akkor nem jelent különösebb gondot semmi hasonló "betolakodó".
2020. jún. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Értem! És köszönöm szépen! :) Majd lehet, hogy egy hét múlva írok egy privátot, ha nem probléma.
2020. jún. 13. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!