Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel takarítjátok az akvárium...

Mivel takarítjátok az akvárium belső szűrűjét, pontosabban amiben van a szivacs?

Figyelt kérdés
Ha már itt tartunk,milyen sűrűn takarítjátok ?

2013. jan. 6. 14:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Jav.: szűrő .
2013. jan. 6. 14:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Sima szivaccsal meg vízzel...kb kát hetente szoktam takarítani mikor már nem fodrozza a vizet nagyon.
2013. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Azt sima vízzel, viszont a szivacsot csak akváriumvízzel.
2013. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szivacsot akvárium vízzel ? Eddig sima csapvízzel mostam ki , de hál'istennek semmi baj nem lett eddig belőlle .
2013. jan. 6. 15:08
 5/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ez most volt vagy már kicsit régebben? Ha most akkor többet cserélj kicsit vizet, és kevesebbet etess, mert az átlag csapvíz kinyírja a szűrőbaktériumokat, így gyorsabban felhalmozódik a nitrát, vagy nitrit vagy mi pontosan én sem tudom :D
2013. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szűrő házát nagy nyomású vízsugárral lehet kiöblíteni.

Magát a szivacsot pedig leszívott akváriumvízben kell jól kinyomkodni. Nem kell túlzásba vinni.

Olyankor kell takarítani, mikor már alig bírja mozgatni a vizet.

Ez, ha elég erős a szűrő, akkor minimum 1 hónap. De inkább több.

2013. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én a belsőm szivacsát hetente jó alaposan kimosom a leszívott vízben. tényleg nagyon de nagyon kinyomkodom. a burkolatot pedig a csap alatt.


viszont ezt csak azért csinálhatom meg mert a belső szűrőm csak a vízforgatást és a mechanikai szűrést végzi. bio szűrésre van külső szűrőm.


ha neked nem így van, akkor csak kicsit öblítsd le a leszívott vízben a szivacsot. a burkolatot pedig moshatod csap alatt.

az, hogy milyen sűrűn kell...hát relatív. attól függ, hogy mennyire gyengül a flow.

2013. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké,köszi a válaszokat !!!
2013. jan. 6. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!