Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50L akváriumról van szó,...

50L akváriumról van szó, egyenlőre ket guppi van benne, élő növényzettel, megfelelő szűrővel amit külön vettem hozzá s lámpával. A víz bevan járatva + ismerőstől hoztam még bele egészséges akvárium vizet. Milyen és mennyi hal mehet bele még?

Figyelt kérdés
Szeretném ha szépen mutatna a szobában, ezért kérem a segitsegetek. ( az akva nem szettben vasárolt,külön összerakott)

2020. máj. 31. 18:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ferde szögben van a szűrő berakva, ami ezek szerint nagy gond ahogy az irásodbol következtetek. Cseréljek szűrőt, ami rendesen ráfér az oldalára?
2020. máj. 31. 20:13
 12/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
60%
Szerintem is legjobb az lenne ha csak hím guppik lennének. Ekkorában társítani max csigákkal, garnélákkal lehetne. De talán panda páncélosharcsákkal vagy törpe páncélosokkal ( [link] lehetne tartani, mondjul 3-4 guppi s 5-6 harcsa de ez is szerencsésebb lenne 60 litertől felfele kicsit nagyobb létszámban.
2020. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem nagy baj, ha ferdén van a szűrő, csak legyen víz alatt teljesen.
2020. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen szűrés mellett kb 5 kis testű páncélos harcsa mellé szerintem simán be lehet tenni 8 db hím guppit.

Egyfelől a hímek kisebbek, farok nélkül gyakorlatilag nanohal méret, nem valami nagy zabagépek.

A másik, hogy ez a szűrő biológiailag (ha beérik) ekkora vízterheléssel lazán elbír. Ez egy 80 literes akvába is megállná a helyét.

Továbbá ezek a halak egymás életterét se veszik el, egyik se területtartó, más szinten mozognak, nincs közük egymáshoz.

Végül pedig ha csak hímek lesznek, minél több annál jobb, mert dominancia sorrend azért köztük is kialakul, még ha nagyobb agresszió nem is jellemző. A nagyobb egyedlétszám viszont csökkenti ezt a jelenséget.

Max annyit csinálnék, hogy nem egyszerre tenném bele az összes halat, hanem 2-3 részletben 1 hetes csúszásokkal, hogy alkalmazkodjon a szűrő.

De ha minden igaz, elvileg ebben a szűrőben 3 liter szűrőanyag van, kisebb külső szűrőknek van ennyi, szóval ez a 12-13 db 3-4 cm-es hal nem jelenthet gondot.

Ami a szűrőanyagokat illeti, láttam benne valami karbont meg valami nitrát cuccot, az telítődni fog, érdemes lecserélni azt is valami biológiai szűrőanyagra idővel.

Vagy sima sűrű kék szivacsra, vagy siporax minire.

Vagy akár egy rétegbe néha néha tehetsz olyat is, hogy nitrát megkötő szat gyanta, vagy purigen.

2020. jún. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget mindenkinek!!!!
2020. jún. 1. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!