Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van a dániómmal? Egyszerűen...

Mi van a dániómmal? Egyszerűen nincsen ötletem.

Figyelt kérdés

Az egyik dánióm már kb 1,5-2hete nem eszik. Olyan fura... pink dánió és fakóbb a színe mint a másiknak. A másik nagyon jól elvan virgonc, eszik rendesen, és szép a színe, meg nőtt is.

DE ő nem eszik, a farokúszója meg össze van húzva, nem úgy mint a másiknak, mert a másik használja és szép feszes neki. De ő olyan nyeszlett, sosem látom enni, lassan uszkál olyan vékonyka. Multkor a szűrő tetejét pihent. De azt nem értem hogy ha nem eszik vagy beteg akkor hogy lehet hogy még él?

Pedig 3xféle tápot vettem és a többiek szeretik az összeset, mert vannak még neonjaim meg páncélos harcsáim. Ők nagyon jól elvannak folyton úsznak ide-oda, esznek rendesen stb.


2010. júl. 31. 14:13
 1/3 A kérdező kommentje:

elirtam :*3féle


És naponta 1x esznek, szóval nem is etetem túl őket.

2010. júl. 31. 14:14
 2/3 anonim ***** válasza:
velem is ez volt,tegnap este.csak nekem guppikkal.mára elpusztult mind az 5 =( igaz hogy ők voltak a legidősebbek(3év körüliek voltak)
2010. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úszórothadás


A betegség úgy kezdődik, hogy az úszók szakadozottá, foszlányossá válnak, majd egy idő múlva akár el is tűnhetnek. A jelenséget szövetelhalás okozza, s akkor jelentkezik, ha az állat nagyon legyengül vagy megsebesül. Kezelés nélkül halálos és gyorsan átterjedhet az akvárium többi lakójára is.

• A tünetek: Az úszónak a sebes része, ahol a szövete már szétmorzsolódik, fehér színűnek látszik. Mire az egész úszó elpusztul, a betegség befelé, a hal belső szöveteibe is terjed.

• Az okok: Ezt a betegséget többféle baktérium okozza, többek között az Aeromonas, a Pseudomonas és a mixobaktériumok (Myxobacterium). Egy harapás vagy bármilyen más, az uszonyon keletkezett sebesülés jó talaja e fertőzésnek. A nagy úszókkal rendelkező halak különösen érzékenyek erre a betegségre. Ha az akváriumban nem jók az életfeltételek, vagy ha rossz a víz minősége, az megkönnyíti a felelős baktériumok szaporodását és a betegség kialakulását.

• Kezelés: Többféle óvintézkedés lehetséges, amivel megelőzhetjük a betegség kialakulását (ezt nevezzük prevenciónak vagy profilaxisnak). A legfontosabb, hogy a medence vize mindig tiszta legyen. De ha egyszer a betegség megjelenik, az antibiotikumok használata elkerülhetetlen. Az akvarista-szaküzletekben nagyon hatásos szerek kaphatók, melyek azonnal megszüntetik a bajt. Először a fehér sebek tűnnek el. A kezelés alatt gondoskodni kell az akvárium megfelelő szűréséről. Ha a betegség még nem érte el az úszósugarak tövét, akkor a kezelés hatására néhány alatt regenerálódik.

2010. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!