Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyire drágák az akváriumi...

Ennyire drágák az akváriumi növények vagy egyszerűen megszívtam?

Figyelt kérdés
Nulla tapasztalatom van az akvarisztikában és az akváriumi növényekben. Elmentem a halas boltba és naiv módon elkezdtem vásárolgatni, gondolván hogy 4-5 ezer Ft-ból kijövök. Amikor összeválogattam a növényeket és meghallottam az árat köpni-nyelni nem tudtam! 10000 Ft volt a fizetendő összeg! Töltök fel képet milyen növények, remélem legalább az igényeimnek megfelelőt adott. Elvileg árnyéktűrő növények anubiasok, gömb és jávai moha, bár ez a jávai moha nem úgy néz ki mint a képeken.. vagy csak már megviselt szegény? Le tudnátok írni hogy milyen növények ezek? Teljesen el vagyok már keseredve, mert mindig csak a galiba van! Hova menjen az ember ha az üzletekben is átvágják?
2011. jún. 6. 12:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2011. jún. 6. 12:28
 2/15 anonim ***** válasza:

Hol máshol vernék át az embert, mint az üzletekben?

A 10.000 valóban rengeteg, de attól függ, hogy mit és mennyit vettél. Az anubiasok valóban drágák, 1500 Ft körül szoktak adni egy tövet. Gömbmoha mérettől függően 300 Ft- 900 Ft mozoghat, a kisebbek a gyakoriak.

A jávaiból egy kis csomó is bele kerülhet 500-700 Ft-ba.

De ha plázában vásárolsz, akkor sokkal drágább is lehet.

Fényképezd le őket, az a tuti.

2011. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom, 6 anubias, 1 crypto, 1-1 moha (biztos, hogy nem jávai, de nem tudom, milyen).

Meg lehet úszni olcsóbban, de simán adhatják ennyiért őket.

De legalább mind az igényeidnak megfelelő, másoknak szobanövényeket meg hínárokat adnak el.

2011. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Itt vannak a linkek közben csak a kérdésből lefelejtettem! :) Hát nem is egy plázában vásároltam hanem egy kis kereskedésben ami nem rég nyílt, szóval gondoltam talán még olcsóbb is lesz, de ezek szerint nem! :( Most ázódnak a növények a neomagnolban. A zacsiban viszont maradt csigusz, mit tegyek velük? 4 db szerintem 2 postakürt a másik egy nagyobb barna (csíkos vagy pöttyös) a 4. meg valamilyen hosszú kúp alakú házú! Nagyon aprók, sajnálom őket kidobni! :) Majd megpróbálom lefotózni őket a fajtameghatározás érdekében! :D
2011. jún. 6. 12:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor az nem jávai moha? :( Pedig pont arra vágytam a legjobban.. :(
2011. jún. 6. 12:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Az egy barna félig elrothadt nem tudom milyen moha.

Szedd ki a cserépből, mosd ki csap alatt, tedd egy befőttesüvegbe önts rá egy kis növénytápot és tedd ki a napra egy hétre hogy bezöldüljön. Talán helyre tud jönni.

2011. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A criptonak és a anubiasoknak nem kell sok fény, de a mohának úgy látszik ahogy a boltban tárolták kevés volt az a fény, és azért barnult meg.
2011. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Platypus ***** válasza:

A Crypto lehet, hogy C. parva, és ebben az esetben nem éppen egy árnyéktűrő növényről beszélünk. Ezzel a növénnyel még lehet bajod. A moháról nem tudok nyilatkozni, annyira rossz állapotban van. Szerintem kár volt megvenni, ha egyáltalán lesz belőle valami, szakállad nő mire megszépül.


Az ár amúgy reális, az Anubiasok nagyon drágák. Ráadásul te a ritkább fajokból is vásároltál. Ezek a növények nagyon lassan nőnek, ezért az áruk sokkal magasabb mint a többi növényé. Egy nagy tő sok ezerbe kerül.

2011. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezek közt vannak elég drága növények, és úgy általában is a növények sokszor drágábbak, mint a halak. (már amelyik)

Ennyi, és ilyen növényt nálunk sem kapnám meg olcsóbban, csak mondjuk szebbek szoktak lenni egy kicsit.

2011. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az nem jávai, hanem forrásmoha. A növényeiden pedig látok jópár csigapetét. Később gondod lesz velük, jobb lesz, ha lerendezed őket most
2011. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!