Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kezdenétek egy 15 literes...

Mit kezdenétek egy 15 literes mástól megörökölt akváriummal? Kidobni, eladni nem akarom, hasznosítani szeretném valahogy.

Figyelt kérdés
Egy nagyobb méretű nem vízi floráriumom már van. Az alkalmasabb lenne vízi élőlényeknek, ha nem lenne megrepedve, csak mivel amúgy is akartam floráriumot, azt beültettem szárazföldi növényekkel. Van kisebb méretű is, ami a lakásom előző tulajától itt maradt, azt eltettem szekrénybe, amíg nem tudtam vele foglalkozni, most lenne rá alkalmam. Tesómnak volt már nagy méretű akváriuma, szóval nem teljesen idegen számomra a dolog, tudom, hogy nem lehet összezsúfolni halakat kis helyre. De ez a kis akvárium nem az én célzott beruházásom volt, csak az előző tulajdonosnak nem kellett. Szóval ötleteket várok inkább a megfelelő hasznosítására. Nem fogom kidobni. :-)
2020. jún. 24. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Paludárium, vagy wabi-kusa, keress rá. Garnélák mehetnek ekkorába, és csigák is (gerinceset törvény szerint nem szabad tartani 30 liter alatt).
2020. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
5%
Akváriumot építenék, vagy mivel írod hogy kicsi, nem akváriumot építenék hanem terráriumként valamilyen kis emlős pl. csincsilla, vagy törpe nyuszi vagy teknőc lakhelyévé tenném. A Margit szigetre száz számra hordják a megunt szegény teknőcöket, nem is értem minek veszik meg őket, ha aztán kidobják őket. Szóval ha hasznosítani akarod első körben a felelősségedet kéne számba venni, hogy képes vagy-e gondoskodni egy állatról, van-e időd rá, van e pénzed rá, van-e türelmed hozzá és stb és stb.
2020. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Sórákok ? Hínárok,növények ?Csigák?
2020. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Természetesen 1-es törvényi kommentjét vedd első sorban figyelembe, és én is javítanám, ha az akvárium 30 literes, akkor terráriummá alakítanám.
2020. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Törpe nyuszi??? 15 literes akváriumba????? Ezt hogy gondoltad? A törpe nyúl ebben élére fektetve se fér el. TEKNŐS SEM, GERINCES ÁLLATOT 30 LITER ALATT NEM LEHET TARTANI!!!!! Jézusom. Írd be a keresőbe, hogy garnélás nano akvárium, szépek vannak.
2020. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

A teknősön az én szemem is megakadt,az enyémeket egy tejeslábádban szoktam szállítani a téli lakhelyükre,épphogy elférnek benne ketten,arra a 3 percre ,de mozdulni már nem tudnak szerencsétlenek ..

Szerintem nem akart rosszat a #2es,csak nincs tisztában vele mekkora is egy 15 literes akvárium :D

2020. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de hogy gondolta? Hát ha halat nem lehet ekkorában tartani, tartsanak törpe nyulat?
2020. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az akvárium mérete adott, és a leírásban szerepel a többi részlet, hogy honnan van. Ezzel akarok kezdeni valamit. Kisemlőst nem teszek bele, még hörcsögöt sem, nekik sokkal nagyobb a mozgásterük, simán kimásznak belőle (gyerekkoromban volt hörcsögöm).
2020. jún. 24. 16:09
 9/19 A kérdező kommentje:
"első körben a felelősségedet kéne számba venni, hogy képes vagy-e gondoskodni egy állatról, van-e időd rá, van e pénzed rá, van-e türelmed hozzá" - Saját lakásomban élek, amit nem a szüleim tettek alám, dolgozom, eltartom magam. Van egy mentett kistestű aktív kutyám, akivel sportolok, és nimfapapagájaim 1,5*0,8m-es teljes szoba belmagasságú épített szobai röpdében, azt hiszem, az állattartásra vonatkozó felelősséget, a pénzt, és a türelmet kipipálhatjuk.
2020. jún. 24. 16:15
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos ötleteket, a plaudáriumra nagyon tetszik, nem hallottam még a kifejezést.
2020. jún. 24. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!