Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 52L-es akváriumba gerinctelen...

52L-es akváriumba gerinctelen elképzelések? Szempont: olcsó és igénytelen

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyerekként voltak halaim (innen maradt az akva) de az inkább volt állatkínzás a hozzánemértés miatt (6 éves voltam, szüleim pedig nem olvastak utána) mintsem egy igazán szép és egészséges élettér.


Azóta néha felmerül bennem itt a kérdéseket olvasgatva, hogy valamilyen szép, de lehetőleg igénytelen akvát, mint a szoba dísze szívesen gondoznék.


Gondolok itt garnélákra, sórákokra, nagyon esetleg valami pofás csigákra.


Ezek az állatok mennyire kényesek? Gondolok itt arra, hogy mennyire érzékenyek a pH-ra, vízkeménységre, nitráttartalomra, világításra stb. illetve mennyibe kerülne beszerezni kb mindent az akván kívül? (A régi szűrőket nem szeretném újra betenni, szerintem nincsenek olyan állapotban és lehet nem is olyan minőségiek)


Egyáltalán ajánlanátok az elképzelésem alapján, vagy inkább ne vágjam bele a fejszét? (Napi etetésen kívül, meg a takarításon kívül nem tudnék érdemben foglalkozni velük - ezért nem is szenvedtetnék gerinceseket).


Dekoratívan szeretném berendezni. A régi akvában csak műnövények voltak. Az akváriumi növények mennyire kényesek? Sokat kell velük bajlódni? W


2020. júl. 22. 20:02
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
84%

Ha olvasgattál itt kérdéseket akkor lehet láttad ,hogy rendszeresen ajánlom ezeket az oldalakat: [link] , [link] , [link] , [link]

Még mielőtt bármit megvennél.


Általában 60-80 liter körüli akváriumot szoktam ajánlani kezdőknek, de az 54 liter még jó lehet, nálam határeset. Ebbe igazából mehetne gerinces is, mondjuk 6-8 max 10 hím guppi (esetleg vegyesen endler és szivárványos guppi hímek, fajonként 4-5). De ha gerinctelent akarsz akkor a red cherry garnélákat ajánlom. Csigákból postakürt csiga vagy maláj tornyos, ezek elég gyakoriak szoktak lenni. Ha pedig nagyon elszaporodnak akkor vehetsz pár helena csigát (csigaevő csiga), szerintem azok is nagyon dekoratívak (bár elég bujkálósak) és hasznosak. Nem különösen igényesek, viszont a hirtelen vízminőség változásra minden állat érzékeny.

2020. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenképpen utánaolvasok ezeken az oldalakon.


Gerinceseket nem szeretnék (különben igen, guppikkal volt már szerencsém.)

2020. júl. 22. 20:38
 3/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szép dekoratív akvárium szerintem nem létezik növények nélkül. Kivétel a sügeres.

A növények egyébként is egy nagyon fontos részét képezik a körforgásnak.

Igen, vannak igényes növények, amikkel viszonylag sokat kell foglalkozni, de vannak olyanok is, amik neked valóak lennének. Pl. anubiasok.

Fény és szűrés mindenképpen kell.

Olvasd át az ajánlott oldalakat, ott növényekről is sokat tanulhatsz.

2020. júl. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
84%
Törődés, hozzáértés kell ahhoz, hogy dísze legyen egy akvárium a szobának, akkor is ha történetesen nem tartasz halakat. Viszont egy akváriumban nem kell feltétlenül vízi életteret kialakítani, szárazföldi növényeket is gondozhatsz benne. Persze azok igényeit is ismerni kell de fele annyi törődést igényelnek mint a vízben élő társaik. Gyönyörű trópusi terráriumokat lehet építeni minimális költséggel is de apróbb sziklakerti növényekkel sivatagi jelleg is kialakítható, vagy bármi ami csak tetszik. Gondoztam már akváriumban mocsári növényeket, bambuszt, vízipálmát, kaktuszt, broméliát, törpe orchideákat mindegyiket a jellegének megfelelő környezetben. Mondjuk a kaktuszossal szinte semmi dolgom nem volt a megtervezését és megépítését kivéve, mégis sok ismerősnek tetszett. Ha kevés az időd akkor nem tanácsolnám állatok tartását de azt neked kell tudnod, hogy mi fér még bele.
2020. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Állatokat mindenképp szeretnék tartani, ha már leporolom az akváriumot.


Időm annyi lenne rá, amennyit igényelnek (így utána olvasva), csak túlságosan érzékeny fajokat nem szeretnék kezdő létemre.

2020. júl. 23. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Én bírom a garnélákat, jópofák, szerintem egy ekkora akvárium kényelmes nekik, szépen berendezheted növényekkel.
2020. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!