Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FONTOS! Ti hogy mossátok az...

FONTOS! Ti hogy mossátok az akváriumaljzatot?

Figyelt kérdés
Van egy 50 literes akváriumom, és guppik lesznek benne pár napon belül. Most fogom megengedni vízzel, mert minimum 2 napig állnia kell a víznek. Az aljzat apró kavicsok lennének. Annyi kis apró kavics van, hogy kb.: 3-4-5 cm magasan betakarja az akvárium alját. HOGYAN KÉNE MOSNOM EZEKET AZ APRÓ (1-3mm átmérőjű) KAVICSOKAT, HOGY HA VISSZATESZEM AZ AKVÁRIUMBA, AKKOR NE KAPJANAK SEMMIFÉLE FERTŐZÉST A HALAIM? Előre is köszi!
2010. aug. 3. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Főzd ki a kavicsokat attól tuti elpusztul minden baci.
2010. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Berakod a kavicsot 1 vödörbe, egyszerre nem sokat,

mondjuk olyan 5 maréknyit. Aztán langyos vizet öntesz rá és elkezded kevergetni. Akár kézzel, akár egy bottal, és a koszos vizet mindig leöntöd a tetejéről, aztán új vizet rá. Ezt addig ismétled, míg a víz átlátszó nem lesz.

Aztán ha kész, jöhet a következő adag kavics.

Kb 1 órás fárasztó meló míg kimosod az egészet :)


Persze attól is függ milyen a kavicsod.

Az apró 1-3 mm-es márványzuzalékot a legnehezebb kimosni.

Azt teljesen nem is lehet, mert ahogy kevered mindig valamennyi része összetörik porrá, és az megfesti a vizet olyan színre, amilyen a kavics. Így a víz sosem lesz tök átlátszó a vödörben. Az már csak akkor lesz szép, ha beraktad az aksiba és a szűrő járt egy napot.


Sódernál, vagy nagyobb kavicsoknál nincs ilyen gond. Azt egész könnyű kimosni :)

2010. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg hogy ilyen gyorsak voltatok. De jöhetnek még kommentek. Ez nem tudom hogy pontosan mi, mert kaptam. De szerintem nem márványzúzalék, mert úgy néz ki, mintha a sóderből kiszedték volna a 2-3 mm átmérőjű kavicsokat.
2010. aug. 3. 17:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg gondolom ide süllyed le a halak ürüléke is, és főleg amiatt kell mosni. Legalábbis szerintem.
2010. aug. 3. 18:02
 5/16 anonim ***** válasza:
Régen nekem talajfilterem is volt, sósavval lemarattam, utána 6-8x átöblítettem az egészet. A savazással megszűnik a víz opálosodása is.
2010. aug. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És a halak (guppik) ürüléke lesüllyed, vagy úszik a víz tetején?
2010. aug. 3. 18:11
 7/16 anonim ***** válasza:
mi is úgy csináljuk,mint ahogy a 17.50 írta,ez a legjobb megoldás:) nem kis idő, míg a fehér kavicsok újra fehérek lesznek, de megéri
2010. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Az egészet be le kell rakni egy vödörbe és forró vízel legalább 5-ször alaposan átmosni.
2010. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Hektor98 ***** válasza:
Lesüllyed az ürülékük
2010. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lesüllyed az ürülék, azt majd egy vékony csővel le tudod kicsit szívni, porszívózni. Azt viszont rosszul írtad, hogy 2 napig kell állnia a víznek, akvárium indításához, hasznos bacik kitenyésztéséhez 3 hét is kell. Persze ezt nagyon kevesen várják meg becsülettel, emiatt gyakori a hirtelen halhullás. Majd minden héten cseréld a vized 1/3-át ezt elkerülendő!
2010. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!