Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák! Szobakutyáitok...

Anyukák! Szobakutyáitok pofáját hogyan, mivel mossátok meg hogy ne hozzon bacit a lakásba?

Figyelt kérdés
Ami nekünk meg sem kottyan az a babának/kisgyereknek veszélyes lehet. Kaki szaglászás séta közben, meg ilyenekre gondolok! Nem puszilgatja a kutyát meg ilyesmi, de óhatatlanul is rákenődik ami a kutyán van. Hogy védekezzek? Csak azt ne mondjátok hogy tiltsam ki őket a lakásból!
2010. febr. 8. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Én ilyen baba kendőt használok(ami ilyen nedves törlökendő) a gyerekemnek is kell igy megse kottyan egy darab olyan. Minden séta után megtörlöm a pofáját vele és még nem kapott el a gyrekem semmit betegséget a kutyától.
2010. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a sima popsitörlő, vagy valami fertőtlenítős?
2010. febr. 8. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kitiltani senki a lakásból. A babának csak jót tesz az állatok közelsége, persze oda kell figyelni nagyon mindkettőjükre. Amit tehetsz: -összes aktuális oltása meglegyen a kutyának, -rendszeresen féregtelenítve és parazitamentesítve legyen, -sétálás után mi kutyasamponos szivaccsal le szoktuk törölgetni a lábát, popsiját és ha kell, akkor a pofiját. Így semmi baja nem lehet a babának.
2010. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert a lányom szalmonellás volt, és az ezer dolog egyike, amitől lehet az a kutya. Lelkiismeretfurdalásom van miatta nagyon, attól félek úgy kaphatta, hogy megérintette őket. Tiszta ideg vagyok, a mopikat sem tudom kirakni a szobából, de egy ideig nincs tapi. Persze egyből mostunk utánuk kezet, de ki tudja.
2010. febr. 8. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Érzékeny bőrű kutyánál csak kutyasampont használj, mert még a babatörlő is kiszáríthatja a felső hámrétegét, arra rá jön még az útszóró só, ami kimarja és utána lehet dokihoz menni vele.
2010. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jézusom!! Persze hogy be vannak oltva, és féreghajtava is vannak. Tisztábbak mint sok ember. Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 8. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Szalmonellát érintéstől nem lehet kapni. Ez tuti. Ez egy szerencsétlen dolog volt, a továbbiakban biztos nem lesz ilyen.
2010. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ételtől kaphatott szalmonellát,nemhiszem h a kutyától. Kutyától a leggyakrabban "csak" férget lehet szerezni,de a normális emberek (mint ahogy ti is) mind féreghajtózzák a kutyáikat.
2010. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A túlzott védelem éppúgy árthat a kicsiknek, mint a túőlzott elhanyagoltság. Nem baj, ha találkozik némi kis fertőzéssel, így erődösik az immunrendszere. Ípersze ne nyalogassa szájon a kutya meg ilyesmi, de a simi nem okoz problémát.


Én pl kutyával nőttem fel, és még élek... És nem féltem a születendő babámat sem a mostani kutyánktól. Nem lesznek kettesben hagyva sosem, és nem lesz arcnyalászat arcnyalászat, de ezen túlmenően nem aggódom, hogy bármi veszélyeset összeszedne a kicsi. Sőt, örülök, hogy edződni fog az immunrendszere. (A kutyus természetesen oltva van, féreghajtva van.)

2010. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen rendes popsitörlő.
2010. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!