Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik, ha egy bejáratás...

Mi történik, ha egy bejáratás nélküli akváriumba halakat telepítenek?

Figyelt kérdés

Vettem egy 70literes akvariumot, meg a hozzávalókat: 2x18watt világítás, eheim biopower 200 szűrő, vízmelegítő.

Egy unokatestvérem megígérte, hogy hoz nekem növényeket, így feltöltöttem, és beüzemeltem, raktam bele starterkultúrát.

Csak jött a meglepetés: 3 törpe szívóharcsát is hozott a növényekkel együtt, és mivel több, mint 100km-ről jött, kénytelen voltam így belerakni a.halakat. Mit tudok tenni, hogy ne pusztuljanak el?



2020. aug. 23. 15:06
 1/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
81%

Imádkozz.

Azért az unokatestvéred akvarista létére kissé felelőtlennek mondható.

2020. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
igazából semmit, ez most a szerencsén fog múlni.
2020. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha minden nap kicserélem a víz 10-15%-át, az segíthet? Vagy esetleg kisállatkereskedés beveszi addig?
2020. aug. 23. 15:48
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ráadásul pont törpe szívóharcsákat, amiknek pont igényük van bejáratott akváriumra:

1. érzékenyek

2. kell nekik a természetes alga, mire felfogják, hogy a sok fura dolog amit az akváruimba pakolsz, ehető. (Cukkini, spenót, zöldbab, sütőtök stb hogy szezonálisakat mondjak)


Nem tudsz valakitől használ szűrőanyagot vagy legalább szűrőkoszt kunyerálni? Import szűrőbaci :)

2020. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy vödörben hozta a növényeket, a saját akváriumából vett vízzel, az segíthet valamit. A szűrő szivacsára öntöttem startert, és úgy raktam össze.
2020. aug. 23. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Ne etesd a halakat 4-5 napig.

Utána is keveset.

2020. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 toma781 ***** válasza:
55%
3 törpe szívóharcsa elég kis mértékben terheli a vizet, viszont elég érzékeny halak. Egy 70 literes akváriumot nem hiszem, hogy le tudnának annyira terhelni hogy az ammóniával baj legyen, mivel annak egy részét a növények is felveszik. Én inkább amiatt aggódnék hogy nincs nekik elég alga az akváriumban, de a növényeken lehet, hogy lesz elegendő számukra (ha egy régebb óta üzemelő akváriumból jöttek), szóval egy pár napig ne etess (3-4) utána pedig próbálkozz zöldségekkel, de ne hagyd bent túl sokáig, akkor se ha nem eszik meg. Igazából tényleg csak a szerencsén fog múlni mivel nagyon érzékeny halak. A vizet amiben hozta a növényeket azt öntsd bele az akváriumba. Mennyi időt ment az akvárium mielőtt bekerültek a halak?
2020. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4 napot ment üresen az akvárium.

Most már 3 napja megy a halakkal.

Elég sok növény került bele

2020. aug. 24. 10:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem lett baja a halaknak, azóta bővült a csapat neonokkal.
2020. szept. 20. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!