Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy kb. 250 literes...

Kaptam egy kb. 250 literes akváriumot, világítással, kezdőként milyen halat vegyek bele?

Figyelt kérdés

10 éves álmomat szeretném valóra váltani, azáltal, hogy egy rokonom felszámolás miatt nekem adott egy akváriumot világitással. Kicseréltem a fénycsöveket(4x39watt). Vettem használtan egy fluval 406-os szűrőt. Most ott tartok, hogy kb. 2.5 hete üresen megy. Jól be lett növényesítve, a hátulja szinte dzsungel. Van citromsavas barkácsolt co2 is. Elsősorban trópusi vegyes akváriumot szeretnék.

Amik tetszenek: Gyöngygurámi, Csík-félék, különböző díszmárnák, nagyobb algaevők. Mit ajánlotok ezek közül, mennyit, és.hogyan társíthatom őket?



2020. okt. 6. 11:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Úszó növénynek mit ajánlotok?
2020. okt. 7. 06:23
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
A gyári ajánlást ne nagyon vedd figyelembe. A liter/óra számít, és azt kell elosztani 10-el. Ami a te esetedben azt jelenti hogy ez a szűrő egy 140-160l-es akváriumhoz (közepes fény) lenne elég. Szerintem vegyél ki egy fénycsövet, és minden oké lesz!
2020. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Növénytápnál meg szintén nem szabad a gyári ajánlást követni. De ez egy nagyon összetett téma... De majd meglátod.
2020. okt. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#12

Azért azt is tegyük hozza ,hogy az alga-téma nem ennyire egyszerű ,hogy “vegyél ki egy fénycsövet s akkor oké” mert könnyen lehet ,hogy még akkor is lesz valamilyen alga. Nem vitatom amit írsz csak figyelmeztetem a Kérdezőt erre is.


Növénytápnál érdemes nem heti 1x adagban hanem a heti adagot napokra lebontva adagolni. Illetve ha kerülnek be halak akkor a növénytápokból (főleg a macróból, mikroból nem igazán) vissza kell venni. Hogy pontosan mennyit azt majd kitapasztalod.


Úszó növénynek jó a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha is. A lényeg ,hogy legyen valami gaz a felszínen is mert az biztonságérzetet ad a legtöbb halnak.

2020. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos az a baj, hogy a tapasztaltabbak is sokszor más-más véleményen vannak.


Ha egy 800L/h atman szivattyút bedobok a sarokba, egy hozzá való 20x10x10 szivaccsal, az úgy már jó lehet?

2020. okt. 7. 09:43
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, nem az hogy más véleményen vannak, hanem más más úton is el lehet jutni a sikerhez, de, egy optimális low tech (co2 mentes ) valahogy így néz ki:


-0,3-0,6w/l fényerő (t5,/t8)


-10x-es vízforgatású szűrő megfelelő méretű szűrőfelülettel (0,3w/l vagy alacsonyabbnál elég némileg gyengébb szűrés is (minél erősebb a fény, annál kevesebb ammónia elég az algáknak, és ha nem kellően erős a szűrőd, ammóniád lesz, amitől meg algád)


-Ne legyen szikes a vized mert akkor nem tudsz növényezni


-a növényeknek is vannak igényeik mind fényerőre, ph-ra, keménységre és hőmérsékletre, ha valamelyik nem passzol a körülményeidhez pusztulás lesz a vége


-Nem szabad túltelepíteni, minnél kevesebb halad van, annál kevesebb ammóniával kell megküzdenie a szűrőnek


-közepes fénynél vagy kevesebbnél nem feltétlen kell a makró, a halak trágyájában van, maximum kiegészítheted talajkapszulával (tropica kapszulák).

A mikrót meg én úgy szoktam belőni, hogy a gyári ajánlott heti mennyiség felét adagolom be a héten elosztva, ha mikró hiányod van inkább csak lassú növekedés, meg fakó levelek lesznek, azon könnyű változtatni, kicsit emelsz az adagon. Figyeled a növényeket. Ha túl sok a mikró, tönkremennek a növények. Ha túl sok a makró, a halak is elpusztulhatnak extrém esetben.

2020. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!