Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik, és úszik a...

Miért nem eszik, és úszik a medencéjében a Bettám? Az akvári 72 literes, fütèssel, tetővel, világítással, bújkálóval, fával-ágakkal, élő nővènyekkel, Eheim 60 és 160 szűrökkel felszerelve. Az akváriumot 3 héttel ezelőtt indítottam.

Figyelt kérdés
Az akváriumot 3 hete indítottam úgy,hogy már egy két éve üzemelő akváriumot szívacsát bele mostam és indító baktérium flórát is tettem bele. 1 hete csigák is megjelentek. A bejáratás ideje alatt 1x csináltam 20 százalékos vízcserét is. A vízmelegítőt 28 fokra állítottuk még induláskor. A hőmérő ugyan nem mutat annyit, de a víz langyos, és kívülről az akvárium fala is. Tegnap költöztettem bele egy hím Bettát. Nem igazàn úszkál, és ételt sem fogad el. Fagyasztott sórákot adtam neki ma reggel. De rá sem néz. Nem használja ki a medencéjét sem. Mi lehet a baj?

2019. febr. 15. 08:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok profi de 28 fok nem kicsit sok neki?
2019. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Trópusi fajról lévén szó, meleg vizet kedvel. Hozzáteszem sem megfőzni sem megfázítani nem szeretném őt. A hőmérő így is csak 22-23 fokot mutat. Bár tudom annak nem igazán lehet hinni. A már működő aksinkban a neonjaink vígan éldegélnek 2 éve 27-28 fok körül. A fütőrendszer beállítása szerint. Ebből indultam ki.
2019. febr. 15. 08:57
 3/26 A kérdező kommentje:
A neonos akvárium is zárt tetejű, szintén 72 literes.
2019. febr. 15. 09:05
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, lejjebb veszem kicsit a hőmérsékletet. Bár igaz, így is csak a fűtőtest környékén mozog. Kedden már el akartam hozni a boltból, de akkor nem adták még ki mert valamivel kezelték. Csak nem tudom mi ellen. Tegnap viszont már elhozhattam, mondván egészséges. Tanácstalan vagyok. Köszönöm mégegyszer.
2019. febr. 15. 09:11
 5/26 A kérdező kommentje:
Ő az első Bettám, nincs még tapasztalatom vele kapcsolatban, csak a leírások aminek utána olvastam.
2019. febr. 15. 09:21
 6/26 anonim ***** válasza:

Menj vissza a boltba, és kérdezd meg, mivel és mi ellen kezelték. Lehet, hogy beteg szerencsétlen, a költözés stresszével most éppen küzd a megmaradásért.

Szerezz be egy megbízható hőmérőt és mérd meg a víz hőmérsékletét, nagyon nem mindegy, 22 vagy 28 fok-e a víz.

2019. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:

Ha a hőmérő a vízben van, és 22-23 fokot mutat, akkor gyenge a fűtőd, és a halad fázik.

Minimum 25-26 fokos víz kell neki, de egyébként még a 30-asban is vígan elvan, az egyik legmelegebb vizet kedvelő hal. Természetes élőhelyén még ennél magasabb vízhőmérséklet is előfordul.

Hőmérő a vízben általában nem hazudik...

2019. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Hány fok neki az ideális?
2019. febr. 15. 09:41
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen vízben van persze. Akkor fűtésből is nézek jobbat. Ezt az aksihoz kaptam, csak a szűrőket cseréltem eheimre mert nagyon bevàlt. Köszönöm szépen.🙂
2019. febr. 15. 09:46
 10/26 A kérdező kommentje:
Felhívtam a boltot, darakór ellen kezelték. Tudom mi az, de a meglévő halainknak sem volt még sosem. Viszont rajta sem látok fehér pontokat. Létezik, hogy mégsem teljesen gyógyult állapotban adták ki? Nem szeretném elveszteni őt.
2019. febr. 15. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!