Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi az esélye, hogy egy...

Mennyi az esélye, hogy egy külső szűrő elárasztja a szobát?

Figyelt kérdés

Pl. Éjjel, vagy mikor melózok.

Vagy ha egy pár napig nem vagyok otthon, merjem magára hagyni???

Most kezdtem bele az akvarisztikába, de ettől nagyon parázok. Sajnos majd 300litert belsővel nem tudok megszűrni.

Jogos a félelmem. Egy vödörbe állítottam bele, de ez csak egy esetleges enyhébb szivárgás ellen véd. Annak mennyi a valószínűsége, hogy az akvárium szétnyílik/reped, mikor nem vagyok otthon? Ha középen 4mm-rel szélesebb, mint a széleinél az még normális?



2020. okt. 8. 08:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#5-ös mi lett az akváriummal? Hány literes volt?


Ismerősöm élesztővel oldotta be a co2-t csak nem rakott bele visszacsapó szelepet, így a víz egy része a laminált padlón kötött ki.

Amúgy ellenőriztem a szűrőt, nem szivárog sehol se, meg bekentem szilikonzsírral a tömítéseket, de az ördög nem alszik.


Épp valamelyik nap volt egy fészbukos csoportban, valakinek eldurrant a front üveg, és eláztatta a szobát.

2020. okt. 11. 19:01
 12/13 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 10" válaszadó igazán sajnálom, hogy lepontoztak hidd el nem én voltam, rég nem használom ezt a funkciót tetszésnyilvánításra. Te hoztad fel a múltkori kérdést én csak arra reagáltam, a választ is annál a kérdésnél találod. Amúgy a visszacsapó szelepeken túl, vízszintérzékelő, időkapcsoló és mágnesszelepeket is használok. Az akvárium túlbiztosított merevítőkkel van ellátva és a szennyvízelvezető is ki van építve. A nappali járólapos, az akvárium beépített és úgy van kiképezve a hely, hogy még egy frontüveg törésnél is a víz hamar a lefolyóba kerülne. Nyilván ez az én dilim, ezért nem is akartam részleteiben felhozni.:D
2020. okt. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11.- Amikor én érkeztem már nem volt meg minden oldala. Csak a mezitláb, vödörrel szaladgáló barátok mesélték hogy a metált jól bírta a technónál omlott össze. Olyan 50L-körül lehetett fénykorában.

12.-szerintem több a "dilis" min a nyugodt. Nekem több is van, mind tálcán van lefolyóra kötve, ahol a nagyok vannak minden bútor téglákon áll (nem lakótér), vízérzékelő a riasztóra kötve, bekamerázva. Semmilyen gyógyszert nem szedek rá.

2020. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!