Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízszűrő csere konstrukciós...

Vízszűrő csere konstrukciós hiba miatt ideiglenesre majd új szűrőre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az 1 hónapos szűrőmet vissza kell vinnem komletten a boltba, mert kipumpálja a vizet, ha bemozdul. A kérdésem az, hogy most betennék egy ideiglenest, aztán értelemszerűen egy újat, de mi lesz a bacikkal, amik most szuperül betelepedtek a szivacsba? Egy hét múlva lenne a teljes takarítás. Egy hét alatt megtelepednek az újban?
2020. nov. 12. 12:45
 1/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

“Az a helyzet, hogy az 1 hónapos szűrőmet vissza kell vinnem komletten a boltba, mert kipumpálja a vizet, ha bemozdul.”


Hogyhogy kipumpálja ? Gondolom van az a cső ami kilóg a vízből s azzal levegőt nyomatsz be. Egyrészt ez felesleges ha amúgy a szűrő fodrozza a vízfelszínt, másrészt a cső vége a vízszint felett kell legyen ,hogy ne tudja leereszteni a vizet (ha nem megy akkor fúj bele a csőbe de ha túl mélyen van akkor nem tudja a levegőt szívni).


“A kérdésem az, hogy most betennék egy ideiglenest, aztán értelemszerűen egy újat, de mi lesz a bacikkal, amik most szuperül betelepedtek a szivacsba?”


Ha mindig új szűrőközeg van akkor abban nyilván nincsenek bacik. Jobb lenne ha az új szűrő legalább 2-3 hétig a régivel együtt menne.


“Egy hét múlva lenne a teljes takarítás.”


Mármint mit takarítasz teljesen ? Az akváriumot nem kell, csak nagyon szélsőséges esetekben. A szűrőt se kell teljesen, csak ha már megrakódott akkor a szivacsát akváriumból való vízben kell kinyomkodni. Illetve még a rendszeres részleges vízcserék +talajporszívózás is a takarításhoz tartozik.


“Egy hét alatt megtelepednek az újban?”


Nem igazán, 3-4 hét kell ,hogy megtelepedjenek, a szűrőfelület méretétől függően pedig további hetek-hónapok míg teljesen megtelitik. Egyébként nem csak a szűrőben de pl: a talajban is vannak bacik (feltéve ha alkalmas erre a talaj).

2020. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudod nem mindenkinek 200 literes az akvája, vannak akik kicsiben nyomják, ergo takarítani is kell és teljes vízcserét kell rajta csinálni.... Ha nem értesz hozzá, akkor kérlek ne szólj hozzá.


Hogy miért folyat ki, az a kérdés szempontjából irreleváns. Rengeteg féle-fajta szűrő van, ez éppen kialakítását tekintve nem szerencsés.


De mindegy, egy fórumon sokan írták, hogy minden probléma nélkül kicserélhető.

2020. nov. 12. 14:13
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Dehogy kell rendszeresen teljes vízcsere mindegy mekkora az akvárium, ilyen butaságot hol hallottál ? :D Nem muszáj rám hallgass de én megtartanám a tisztes távolságot attól aki szerint rendszeresen kell teljes vízcsere. Olyat csak szélsőséges esetekben kell, illetve lehet 5-10 évente egy nagyobb takarítást de aki már ott tart az jobb esetben nem kérdez olyat ,hogy a baciknak elég-e egy hét elszaporodni.


Na mindegy, természetesen kicserélheted a szűrőt. Annyi ,hogy ha nem járatod együtt a régivel akkor pár hétig nagyon keveset etess (első héten nem is nagyon kell, utána is csak kb 2 hétig 2 naponta fele adag s így tovább) s mehet többször kevesebb vízcsere (pl: heti 2x vagy 3x 15-30%, attól függ mennyire van telepítve s milyen/ mennyi a növényzet), de gondolom ezt már tudod ;) Nem is értem miért kell ilyet alap dolgot kérdezni mikor már 200 literes aksid van, ami aztán tènyleg nem semmi, nem mindenkinek van. Én is csak egy 100 literesig meg újabban egy 140-esig jutottam, nem is értem ,hogy mertem hozzaszólni ahoz akinek már 200 literese van. Bocsánatot kérek, remélem azért nem haragszol ,hogy volt pofám segíteni.

2020. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azt hiszem kérdező itt aki nem ért hozzá az te vagy és azok akiktől ezt a baromságot halottad. Irigylem kolléga a türelmedet, hogy még egy ilyen nagy lovon ülő alaknak is segíteni próbálsz. Gondolom a halakat sajnálod és ezért nem törődsz a kérdező kioktató megnyilvánulásával, aki láthatóan még az alapokkal sincs tisztában. Ez az amit sürgősen pótolni kellene, mert nem a bacik hiánya miatt fog bedőlni az akvárium hanem a téves információk és az akvarisztikai alapismeretek teljes hiánya miatt.
2020. nov. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

SN!

Sajnálom, hogy nem mentettem le, amit Teve tegnapelőtti, 16:27-es válasza után írtunk.

Én poénosra vettem a figurát, sok röhögő fej kíséretében próbáltam ironizálni. Tevénél viszont kiborult a bili, de meg is értem. Gondolom ezért lett jelentve, majd törölve a két válasz. (Bár azt hittem, hogy erről értesítést kapunk).


A "kedves" kérdező pedig nincs igazán tisztában azzal, hogy ez a kategória (igaz, mást nem ismerek) egy nagyon hatékony segítőkész csapattá kovácsolódott. Hála istennek minimális kérdező illetve válaszoló köt bele abba, amit egy 4,5 pipás válaszoló ír. Nem semmiért kapták azt a sok pozitív értékelést. Tehát ilyet feltételezni, hogy nem ért hozzá, igencsak sértő.


"De mindegy, egy fórumon sokan írták, hogy minden probléma nélkül kicserélhető."


Nem szeretném az adott fórumban szereplőket meghazudtolni, vagy hozzánemértőnek titulálni. Nagyon kevés az információ arról a fórumon folytatott beszélgetésről, ezért csak ahhoz szólnék hozzá, amit te megosztottál velünk.

A "minden probléma nélkül kicserélhető" az én olvasatomban csak annyit jelent, hogy technikai nehézséget nem okozva, (régi kiemel, új betesz) kivitelezhető a csere.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan, a háttérben zajlik, és igenis problémát jelenthet. Ezt Teve szépen le is írta:

"Ha mindig új szűrőközeg van akkor abban nyilván nincsenek bacik. Jobb lenne ha az új szűrő legalább 2-3 hétig a régivel együtt menne.


...3-4 hét kell ,hogy megtelepedjenek, a szűrőfelület méretétől függően pedig további hetek-hónapok míg teljesen megtelitik. Egyébként nem csak a szűrőben de pl: a talajban is vannak bacik (feltéve ha alkalmas erre a talaj)."


Persze vannak esetek, amikor nem lehet a régit az újjal együtt járatni. Ilyenkor szoktuk javasolni, hogy a régi szűrőanyagot tedd bele az újba. Vagy legalább akváriumvízbe mosd ki, majd azt a vizet öntsd az akvába (mondjuk ennek nem sok értelme van, de el kell követni mindent, hogy minél kisebb legyen a kár).

Nálad sajnos a biológiát a szűrőben le kellett nullázni.

Tehát az, hogy "minden gond nélkül" ebben a formában egyáltalán nem igaz.

Amúgy egyet nem értek:

"Tudod nem mindenkinek 200 literes az akvája, vannak akik kicsiben nyomják, ergo takarítani is kell és teljes vízcserét kell rajta csinálni...."

Most mivan? Ezt miért?

2020. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#5


“Én poénosra vettem a figurát, sok röhögő fej kíséretében próbáltam ironizálni. Tevénél viszont kiborult a bili, de meg is értem.”


Na, azért annak a kiborulásnak nagyobb volt a füstje mint a lángja. Általában nem akadok ki amiatt ,hogy “csúnyán néznek rám”. Persze nem esik jól mikor segíteni próbál az ember aztán az első reakció egy flegmás “nem értesz hozzá” úgy ,hogy a Kérdező fő kérdése kb alap ismeretek hiányát sejteti. Vagy mikor a kérdés igazából egy kijelentés és a “kérdező” mindenképp a saját fals elképzelésére keres megerősítést és mást még meghallgatni sem hajlandó, lásd: bólétálas vagy az “5 literben jobb a bettának mert nagyok az uszonyai” mentalitású emberek vagy az “amíg kicsi addig elég neki ekkora akva (mondja ezt kb 20 literben 5 aranyhalra), majd veszek nagyobbat ne ugass bele”. Nem voltam tényleg ideges, inkább csak az első eszembejutó kifejezésekkel próbáltam “bocsánatot kérni” amiért volt képem segíteni. Kár ,hogy törölték :/

2020. nov. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, az az igazság, hogy én is kb háromszor írtam át a válaszomat mire úgy ítéltem meg, hogy így már nyomdaképes a reakcióm. Valószínűleg az én válaszom is törlésre kerül ha az első verziót küldöm be.:D
2020. nov. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Ki tudja, lehet hogy ezek is törlésre kerülnek, mert nem is a kérdésre válaszolunk.

Épp ezért próbáltam beledzőni a témát az #5-ös válaszomba.

De nem is kell nyomdafestéket nem tűrő szavakat használni ahhoz hogy az ember válaszát kitöröljék.

Mondom, én inkább viccelődtem valami ilyesformán: "Ejnye, Tevenyereggyártó! Nem tudtad, hogy pár havonta restartolni kell az akvát?😂🤣" Csak sokkal több fejet nyomtam

2020. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem ennyinek bele kell férnie egy ilyen oldal tűréshatárába, mármint, hogy néha kicsit elbeszélgetünk a kérdés mellett. A trágárságot én sem szeretem csak hát néha felfortyan az ember, aztán megbánja.:D
2020. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!