Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék halakat tartani,...

Szeretnék halakat tartani, meggyőznétek róla, hogy miért jó alat tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Remélem vannak itt olyanok akik tartanak vagy tartottak halakat és megtudnának győzni, hogy megérné halakat tartani. Eddig volt pár állatom régebben mint hörcsög, papagáj, macska de egyikkel se voltam jóban. Lehet azért mert mindegyik csinál valamilyen zajt. Macskát csak ideiglenesen tartottam, barátnőm kérésére de ott megtapasztaltam, hogy ez nem nekem való sajnos, mert zavart a jelenléte, zavart, hogy a fejemre mászott stb..Meg itthon nem támogatták a macskát sajnos. Kutyáktól félek kiskorom óta. Valamilyen halat vagy halakat tervezek tartani. Néztem videókat is és annyira csodálatosak. MIlyen fajta halakat lenne érdemes tartani egy kezdő halasnak? Egy vagy többbel lenne érdemes kezdeni? Ti mi alapján döntöttetek? Akváriumot, hogy kéne berendezni, hogy minnél otthonosabb legyen a halaknak? Szóval mindent akarok tudni erről. Szerintem a hal lenne a legjobb választás nekem, pl.mert csak a szobámban tarthatnék állatot. 23L



2020. dec. 1. 17:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha meg kell győzni, arról hogy miért tarts egy állatot akkor te nem is akarsz állatot tartani...

Az akvarisztikához meg érteni is kell, nem csak arról szól, hogy berendezel egy akvát és beleteszed a halakat.

Írtad, hogy voltak már állataid és azokkal sem voltál jóba, szerintem ne erőltesd az állattartást, ez nem való mindenkinek.

Amúgy nem is kötelező!

2020. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, hogy alapvetően nőknek való-e az akvarisztika. A horgászatot is inkább férfiak művelik. Nekem az a benyomásom, hogy minden állattartás valójában az emberben élő gondozási ösztön kifejeződése. Persze az akvarisztikában azért van több ennél, mivel sok akváriumi hal színes és a zöld növényzet közt a színes halak valóban lenyűgöző élményt tudnak nyújtani, ha valaki fogékony erre. Azonban egy akvárium megfelelő fenntartása munkát is kíván. Ha többet akarsz tudni, vásárolj meg pár akvarisztika könyvet, amihez olcsón hozzájuthatsz antikváriumból.
2020. dec. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1.mindenképp akarok csak érdkelődöm kicsit.nem kell ennyire beleolvasni a szövegembe.
2020. dec. 1. 17:47
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

"Szóval mindent akarok tudni erről."

Te ilyen kis akarnok vagy?

Előbb vegyél egy akváriumokkal foglalkozó könyvet, vagy olvasgasd az interneten az erről szóló cikkeket. Ha tetszik vágj bele. Ha már ez sem tetszik, akkor inkább hagyd az élőlényeket békében éldegélni, a maguk természetes módján. Vagy próbálkozzál növényekkel.

2020. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

"nem kell ennyire beleolvasni a szövegembe."


Ja bocs, de akkor minek írtad le?

2020. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

"1.mindenképp akarok csak "

Úgy látszik te csak ezt az egyetlen szót ismered....AKAROK

próbálkozz a szeretnék, kérek, köszönöm szépen szavakkal is....

2020. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Csak ,hogy nagyjából körvonalazódjon benned ,hogy mi az az akvarisztika ezeket nézegesd át, főleg a kezdőknek szoló cikkeket:

[link] , [link] , [link] , [link]


Jóval bonyolultabb annál minthogy egy kérdésben eljuss a “halakat szeretnék”-től a “hogyan rendezzem be/ milyen halakat vegyek”-ig. Jól gondold meg még mielőtt költségekbe vernéd magad, mert azok lesznek. Illetve ha kérdésed van inkább ide írj s ne a boltból kérdezősködj.

Nem igazán tudnék érvekkel meggyőzni valakit erre, meg úgy semmilyen állat tartására sem. Mert hát ez olyan dolog ,hogy csak az vágjon bele aki szeretné, aki érez elég elhivatottságot hozzá. Persze nem baj ha mérlegelni akarsz, sőt az a jó ha megfontolt vagy. De pozitívumként mit lehetne mondani ? Nem kell sétáltatni, alapjáraton nem zajosak, annyira nem igénylik a társaságod ,hogy a jelenléted szinte egyenlő lesz a “kajálás van” mondattal.

2020. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
JÓLVAN SZERETNÉK..ISTENEM nem cvagyok állatkínzó mielőtt annak is tartannátok...nyelvészek! kár volt feltennem ezt a kérdést is csak támadni tudnak meg okoskodni ennyit nektek ostobbák
2020. dec. 1. 17:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd szerintem, és az írást sem...
2020. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kérdező lehet ,hogy most felhúztad magad s belecsaptad a fejed a billentyűzetbe de inkább vegyük el a kedved az akvarisztikától minthogy pár hét múlva te írd ki a következő “miért döglenek a halaim” kérdést.

Egyébként nekem nem lenne szándékom lebeszélni róla ha van benned annyi elhivatottság. Ez egy hatalmas, mindenfele szerteágazó és gyönyörű hobbi. Igaz ,nem való mindenkinek, de akinek igen annak kár lenne kihagyni.

2020. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!