Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék halakat tartani,...

Szeretnék halakat tartani, meggyőznétek róla, hogy miért jó alat tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Remélem vannak itt olyanok akik tartanak vagy tartottak halakat és megtudnának győzni, hogy megérné halakat tartani. Eddig volt pár állatom régebben mint hörcsög, papagáj, macska de egyikkel se voltam jóban. Lehet azért mert mindegyik csinál valamilyen zajt. Macskát csak ideiglenesen tartottam, barátnőm kérésére de ott megtapasztaltam, hogy ez nem nekem való sajnos, mert zavart a jelenléte, zavart, hogy a fejemre mászott stb..Meg itthon nem támogatták a macskát sajnos. Kutyáktól félek kiskorom óta. Valamilyen halat vagy halakat tervezek tartani. Néztem videókat is és annyira csodálatosak. MIlyen fajta halakat lenne érdemes tartani egy kezdő halasnak? Egy vagy többbel lenne érdemes kezdeni? Ti mi alapján döntöttetek? Akváriumot, hogy kéne berendezni, hogy minnél otthonosabb legyen a halaknak? Szóval mindent akarok tudni erről. Szerintem a hal lenne a legjobb választás nekem, pl.mert csak a szobámban tarthatnék állatot. 23L



2020. dec. 1. 17:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van. Mi a frásznak beszéljünk rá hal vagy bármilyen más állat tartására? 23 évesen lehetne annyi eszed, hogy tudd, mindennek van árnyoldala.


A halaknak pl. az, hogy:

- nincs teljesen hangtalan szűrő, ha csendet akarsz, ez nem a te műfajod.

- az akvárium egy komplex ökológiai rendszer. ha nem akarsz döglött hala(ka)t záros határidőn belül, meg kell értened hogyan működik és tudnod kell fenntartani (lásd ajánlott linkek).

- Átfogalmazva: nem halat tartasz, hanem vizet. Egészséges víz = egészséges hal (amennyiben a társítás, etetés is megfelelő). Egy szárazföldi állattal ilyen gond nincs.

- az akvárium abból a szempontból is összetett, hogy a halaknak különböző igényei vannak és közel sem mindegyik "jön ki" jól egymással. Az eladóra nem lehet számítani, neked kell utánanézned (lásd ajánlott linkek), esetleg mi is tudunk segíteni

- nincs halhoz értő állatorvos. Neked időben észre venni a tüneteket, azonosítani a problémát és kezelni a halaidat. Az eladóra nem lehet számítani, akvarista közösségekben tudsz segítséget kérni. Szóval kevésbé figyelmes embernek, illetve paragazdinak nem való.

- nem tudom milyen videókat láttál, de az etetős videók becsapósan nyüzsisek. Nyilván mindenki felélénkül etetéskor. Ez pl. elég reális: https://www.youtube.com/watch?v=DEiBXXGNL5U

- a szettek szart sem érnek: a szűrők vészesen alulméretezettek, a világítás vacak. Milliószor jobban jársz, ha magadnak állítod össze a felszerelésed.


No, ha ezek után még nem vettük el a kedvedet, akkor ott kéne kezdeni, hogy:

- [link]

- [link]

a két linken található cikket elolvasod és értelmezed. A továbbiakban kétféleképpen lehet folytatni:

a.) ha sikerült beleszeretni egy fajba, ahhoz igazítasz mident kezdve az akvárium mérettel

b.) kiválasztasz egy akvárium méretet és abba nézel halakat.

Az egyes halfajok igényeiről a már ajánlott linkeken tudsz tájékozódni. És légy szíves úgy kezeld, mint a szakdolgozatot: legalább 3 különböző forrást nézz meg és ami túl jól hangzik, annak ne higgy!


Kezdőnek én általában legalább 112 literes akváriumot szoktam ajánlani, mert abban lehet olyan klasszikusokat tartani, mint a neonhal vagy a legtöbb Corydoras faj és egy korrekt békés, társas akváriumot össze lehet hozni benne. Ahogy elnéztem, a legtöbb kezdő a kisebb akváriumokat limitálónak találja: kevés választási lehetőség, még kevesebb variációs lehetőség.

2020. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok mindent tisztába kéne tenni, és ez egyáltalán nem biztos, hogy azzal járna együtt, hogy rábeszélnélek erre a hobbira.


Kezdjük a legelején!

Az akvarisztika, az nem haltartás!!!

Így az ünnepek közeledtével, leírok egy régi klasszikus példát.

Az akvárium, olyan, mint egy karácsonyfa.

Először megtervezed, milyen legyen a fa, kiválasztod, megveszed, befaragod a talpba. Felteszed rá az égőket, díszeket, angyalhajat, szaloncukrot, csillagszórót, stb...

Aztán mikor minden kész, felteszed rá a csúcsdíszt, és ezzel fejezed be.


Egy akvárium egy egységet képző élő rendszer, amiben minden mindennel összefügg. Mikroorganizmusok adják a rendszer alapját, jelen vannak az algák, és mellettük jelentős mennyiségben, egészséges növényzet.

Ezeknek mindenek megvannak a maguk igényei, amik az életben maradáshoz kellenek, és amiket neked kell kielégítened!

Helyet kaphatnak itt puhatestűek, gerinctelenek is.

És a végén, mikor megalkottál egy élő rendszert, akkor jöhetnek a halak, mint a karácsonyfára a csúcsdísz!


A haltartás, az a teszkós medence.

Az akvarisztika maga a természet, vízi élővilág, mindenestől.

Mindenféle természettudományban otthon kell lenni, persze nem nagy mélységekig, de itt bele kell kóstolni a biológián kívül a kémiába, fizikába, földrajzba, a fénytantól kezdve a botanikán át a genetikáig ezernyi területbe beleáshatod magad!


Az akvarisztika azért jó, mert kimeríthetetlen. Nincs olyan, hogy megtanultad, és végeztél. Annyit foglalkozhatsz új területekkel, amennyi időd, energiád, pénzed van.

2020. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok, egyébként egy akvárium kb majdnem némává tehető, de azért teljesen nem. A szűrőnek van egy alap búgása.
2020. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
... mondjuk ez nálam fehér zaj generátorként működik, úgyhogy enélkül már nem tudom, hogy aludnék el. :)
2020. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszi a normális válaszokat...:(
2020. dec. 1. 20:27
 16/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#14


A durva az ,hogy nekem is (és szerintem szinte mindenkinek), eleinte zavart a búgás, miután megszoktam már az zavar ha teljes csend van :D

2020. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést..de legbelülről tudom hogy nekem halak valóak. nyilván nem értek sokat hozzá hisz kezdő vagyok és nem volt eddig halam, de mindent megadnék nekik hogy boldogok legyenek. mellesleg tényleg rosszul esik hogy egyből rosszat gondoltok rólam csak mert korábban volt pár állatom...mindegyikkel nagyon sokat törődtem!
2020. dec. 1. 21:13
 18/19 anonim ***** válasza:

17# "rosszul esik hogy egyből rosszat gondoltok rólam" Csak itt ismered meg az emberek igazi arcát mert név nélküli. Máshol a beazonosíthatóság miatt megfelelnek az udvariassági elvárásoknak az igazság rovására.

"Az akvarisztika maga a természet, vízi élővilág, mindenestől." De jó volna ha így volna vagy legalább ebbe az irányba fejlődne. A jelenlegi minden problémát oldjunk meg kémiával szemben. A természet diverzitása nem elérhető kis helyen de megközelíthető ha lenne ilyen szándék, de nincs.

2020. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, akkor rajta kedves kérdező. Első lépésként olvasd el a kollégák által ajánlott oldalakat figyelmesen, főleg a kezdőknek szóló részeket. Ha ezzel megvagy és még mindig tetszik a dolog akkor tanuld meg és térj át a többi olvasnivalóra. 2-3 hét múlva ha úgy döntesz gyere vissza én biztosra veszem, hogy itt segítséget kapsz a felmerülő kérdéseidre de ahhoz tisztában kell legyél az alapokkal. Egy szépen berendezett egészséges akvárium látványa lenyűgöző tud lenni érdemes megtudni mindent róla és megteremteni magadnak. A tiéd is ilyen lehet ha igazán szeretnéd.
2020. dec. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!