Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi bajuk a halaimnak?

Mi bajuk a halaimnak?

Figyelt kérdés
200 literes akvariummal rendelkezem amihez egy hozza valo vizmelegito van, 24 fokra beallitva. A viz homerseklete ingadozik ugyan de maximum 1 fokot felfele (25). Az akvariumhoz kulso szurom van ami 600 l/h teljesitmennyel rendelkezik. Az akvarium tisztitasa hetente tortenik a viz 1/3 reszenek a kicserelesevel + amit a talajporszivo eltavolit. A halak etetese napi 1, lemezes kajabol, kiegeszites keppen heti 1 alkalom ubi, illetve 2-3 naponta az aljzaton elo halak etetese 1 tabletta, es most jon a lenyeg. Az akvariumban mollyk es algaevo harcsak vannak valamint 5 darab páncélos. A mollykkal adodtak problemak. Rossz helyrol menekitettem ki kb 300 darabot, 4 kulon akvarium megy jelenleg nekik es csak ebben az egyben tapasztalom a problemat ami pedig a halak elgyengulese, folyton a talajon vannak majd elpusztulnak. Nehany halban vannak kishalak, nekik nagy a hasuk de nem minden halott allatra jellemzo a felfujt has, kidulledo szemek, elallo pikkelyek meg egyaltalan nem, ahogy feher pottyok sem. A nitrat es ammonia miatt csepegtetot hasznalok. Elo noveny van, semmi eles targy sem csicsas ragasztott ize, sem tul pici kovek sem eles aljzat. Tanacstalan vagyok, valaki segitsen..

2020. dec. 20. 00:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Feltekertem a homerot 25 fokra, igazabol a homero amint a viz picit hulni kezd, bekapcsol ezert nem megy lejjebb a homerseklet termeszetesen klortalanitva langyos vizet ontottem be nekik lassan.. Nrm tudom mi lehet a baj
2020. dec. 21. 01:13
 12/15 anonim ***** válasza:

A hőmérséklet emelés jó ötlet, legalábbis ártani nem árt. 26-ig is simán felmehetsz.


Sót viszont semmiféle harcsa jelenlétében nem tennék a vízbe! Ha át tudod őket máshova költöztetni, akkor mehet a só, de addig ami a mollyknak jó, az a harcsáknak rossz, pláne úgy, hogy alapból is inkább a mollyknak jó a víz, tehát a harcsáknak jó eséllyel már most sem optimális!

A másik ami szintén nem árt, minimálisra csökkenteni a lemezes tápot, és inkább természetes eledellel pótolni.

Bár külső tünetek hiányában én még mindig valami környezeti tényezőre gyanakszom, nem betegségre, de a környezeti tényező erős befolyással vannak az immunrendszerre is, tehát egy általános gyengeséget betegség követhet, mert azonnal támadásba lendülnek a kórokozók.

A jó immunitáshoz a stresszmentes környezet mellett fontos a minőségi étrend. Lehetőleg vegyszer mentes főtt, forrázott zöldségpürék, a répától kezdve a spenótig bármit ki lehet próbálni, bár tény, hogy pl utóbbi zöld leveles zöldségek esetében nehéz biztosítani a vegyszermentességet.

Ezeket fagyasztott planktonikus eledellel is ki lehet egészíteni a mollyk azt is megeszik, nem tisztán zöldségevők.

2020. dec. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez nagyon kevés só ám. Csak a penészgombákra és az erre érzékeny bacik és egysejtűek elszaporodása ellen nyújt némi védelmet de még őket sem írtja ki. Ennek a duplájában sem lenne bajuk a harcsáknak sem. Több édesvízi tavunk jóval sósabb ennél. Egy hét elteltével ez minimális mennyiség is kimegy a vízcserékkel én minden esetre két hétig, vagy amíg fekszik a hal visszapótolnám.
2020. dec. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. dec. 21. 21:55
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ahol ennyi hal korlátlanul ki tudja milyen körülmények között szaporodott és nőt fel hosszú időn át azon sem csodálkoznék ha nagyobb lenne a veszteség. A látszólag egészséges halak is hordozzák a tenyésztési és ivadékkori hiányosságokat ezeket sajnos ritka esetben hozza teljesen rendbe az ha utólag jó környezetbe kerülnek. Az immungyenge halakra a vízben természetes módon jelenlévő és egy egészséges halra veszélytelen kórokozó is legyűrheti. Az életkoruk felére, harmadára csökkenhet, előre hozva a korai öregedéssel járó szervi és csontszerkezeti hiányosságokat. Egy ilyen halnak elég egy minimális rossz irányba történő változás is és már meg is van a baj. Mivel különösebb problémát nem látok a most leírt tartásukban az előző tulaj gondatlansága is felmerül.
2020. dec. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!