Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy szedjem ki a kis csigakat...

Hogy szedjem ki a kis csigakat az aljzat kovebol?

Figyelt kérdés
Nem vettem csigat, megis tele vagyok veluk ugy is hogy minden eloleny, nem eloleny az akvariumba helyezes elott 2 hetet tolt karantenakvariumban. Az akvarium aljzatan a kovek tele vannak kis csigakkal es a kicsalogatasos modszer es a csigacsapda nem mukodik. Valahogyan ki kellene szurjem belole a csigakat de nem szeretnem egyesevel kivalogatni. Valami otlet?

#csiga #aljzat #kivalogatni
2020. dec. 21. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Csagaevő csigák, vagy olyan hal ami megeszik Őket?
2020. dec. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Csiga evő halat semmiképpen ne rakj be, előbb kéne vagy 25 infó az aksiról, hogy el lehessen dönteni, hogy megléphető e egy ilyen lépés.


Csiga csapdázni kell, csak jobb csalit kell találni. Ki kell tapasztalni, mire mennek rá. Mondjuk egy kis darab parizer....

Ezen kívül etess jóval kevesebbet! A semmin nem tudnak elszaporodni, tehát biztos, hogy van annyi fölösleges kaja az aljzatban, ami ekkora szaporulatot eredményezett.


Végső megoldásként sajnos szét kell szedni az akváriumot, de őszintén szólva ha valahol volt csiga, akkor az lesz is. Bármit teszel. Csak mondjuk kevesebb.

Ha nem túl nagy az akvárium, akkor leengeded a vizet vödrökbe, járatod benne a szűrőt, bele a halakat, aztán átnézed az összes növényt, dekorációt, van e rajta csiga, vagy pete. Az aljzatot leszűröd, és berakod a sütőbe egy órára 200 fokra. A szűrőt szétszeded, a szivacsot békén hagyod, az összes többi részét átöblíted híg sósav oldattal. Ez a vízkövet is leszedi, úgyhogy amúgy is jót tesz neki.


A csigaevő csiga is kérdéses egyébként, mert egyfelől nem csak csigákat esznek, másrészt ennyi csigához alapból egy csapatnyi csigaevő csiga kéne, ezen kívül azok is el tudnak ám szaporodni rendesen!

De még mindig százszor életképesebb megoldás, mint bármilyen csigaevő hal!


De első körben a csapdázást folytatnám, valami más csalival, és etess jóval kevesebbet, hogy máshol ne találjanak kaját!

Nem fogsz 1 napa alatt csodát tenni, ezeket már csak kordában lehet tartani, a kiirtáshoz teljes restart kéne, de még azt se egyszerű megcsinálni!

2020. dec. 21. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen kiszedtem minden diszt, mondanom sem kell, telis-tele voltak petekkel de hiaba is tisztitottam meg oket mert meg mindig tele vagyok csigakkal.. Vettem 2 csigaevo csigat is hogyha egy kis ido elteltevel nem tapasztalok valtozast akkor szetszedtem az aksit teljesen..
2020. dec. 21. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!