Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hang on szűrő vagy belső szűrő?

Hang on szűrő vagy belső szűrő?

Figyelt kérdés
Akvárium indítás előtt állok. 105 literes az akvárium. Melyik szűrőt ajánlanátok? Hang on vagy belső?

#akvárium #szűrő #belső szűrő #Hang on #105 liter
2020. dec. 28. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha van pénz, akkor inkább egy külső szűrőt jobb lenne.

Vagy ha nem zavar a látvány, egy powerheadre ráhúzol egy nagy tm30 szivacstömböt, ami kb. 3%-a az akvárium térfogatának, és rendben vagy

2020. dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
akasztós szűrő nincs akkora teljesítményű ami 105 literes aklához jó lenne. én is a külső szűrőt ajánlanám, jófogáson vagy Facebook marketplacen talán használtan van jó árban.
2020. dec. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én is használtan vettem 12ropiért egy tetra 800 plusz külsőt, röhögve viszi a 112litert
2020. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
A bruttó 109 literes aksimat egy Eheim 2224 szűrte. Használtan 15 ezer volt. Minden tartozékával együtt, szűrő anyaggal, új perlonnal, garnélaráccsal...
2020. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Találtam elég jo árban egy Eheim Professionel 3 350 külső szűrőt. Gondolom ez már elég lenne, nem?
2020. dec. 29. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, az jó lesz
2020. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skid05 ***** válasza:
100%

Valójában ez még nem az az űrmérték, amit ne lehetne egy belsővel is megszűrni, de oda kell figyelni a telepítésre, a növénytömeg és a fauna aránya erősen előbbi felé billenjen, illetve a vízcseréknél sem kellene 3 heteket kihagyni.

Viszont ha választani kéne, hogy egy belső újonnan, vagy egy megkímélt külső akár vmivel drágábban akkor nem kérdés, hogy utóbbi lenne az. A hasznos szűrőtérfogat és az ehhez társuló karbantartási intervallumok igencsak megkönnyíthetik a hobbit.

2020. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!