Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak annyit szeretnék kérdezni...

Csak annyit szeretnék kérdezni ,hogy tegnap vettem kettő szumàtrai díszmàrnàt az egyik zöld a màsik arany de van kettő baj. Az egyik annyi ,hogy bàntja a guppimat a màsik pedig az ,hogy az arany csak lefelé néz. Mi lehet a velük?

Figyelt kérdés

Van benne 1guppi,1ezüst molly,2rózsalazac,2 fekete tetra,2fekete neon,3anci algaevő,2 szumàtrai màrna,kb

18 csiga. Az akvàrium 54literes. Van benne 1 zöldmoszat,1óriàs valiznéria,6 kő és kavics,1 tisztító màgnes,1hajóronycs dísz,2 szőlőtőke,meg a növénytartós "doboz" ennyi.


2021. jan. 4. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy csak ennyi, kéne még bele egy ruhatisztító henger, egy fogazott glettvas, meg egy tükrös párnahuzat, amibe bele van gravírozva a Thalesz tétel.


Erősen át kéne gondolni ezt a hobbit, hogy miről is kéne hogy szóljon, és ehhez képest milyen ámokfutást végzel!

2021. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a halaknak külön-külön is 100L kéne legalább, ráadásul az anci kivételével mind rajhalak, 6-8 kellene belőlük fajtánként. Ráadásul a vízparaméterekkel szemben támasztott igényük se egyforma.

Amit tehetsz: a guppi csapatot kibővíted 5-6hím legyen, melléjük esetleg egy kisebb csapat törpe páncélos harcsa. A többit el kell ajándékoznod, mert itt nem lesznek hosszú életűek. Jelenleg krónikus ammóniamérgezésben szenvednek, amit tetéz, hogy a szumátriai egyedül kötekedős.

A növénytartós doboz az a műanyag cserép? Mert abból sürgősen ki kéne venni, és ültetni.

2021. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Amikor a fő kérdést elolvastam már vágtam volna is rá ,hogy 2 az túl kevés mert rajhal s minimum 8-10 de inkább 12 kell belőle meg úgy 100-120 liter meg egyébként is ez egy csipkelődős hal.

Na de aztán elolvastam a kérdéshez fűzött leírást. Nem akarlak elkeseríteni de ez így borzalmas: össze nem illő fajok rossz létszámban s a többségnek eleve szűk az akvárium. Legjobb lenne elajándékozni a legtöbbet s max 5-6 hím guppit tartani pár csigával.

Ha esetleg nekem nem hiszel akkor higyj a szakirodalomnak:

[link] , [link] , [link] , [link]

Ezeket az oldalakat amúgy is erősen ajánlom.

2021. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A privát üzenetre a válasz:

Jelenleg egyik haladat se tartod megfelelően! Egyiket sem!!!

Hogy a szumi beteg, vagy nem beteg, kis túlzással irreleváns, mert az összes szenved a stresszes környezettől, a nem megfelelő tartás miatt!

Hol olvastál olyat szakirodalomban, hogy ezek közül bármelyik halat is így kéne tartani!

Hogy képzeltél egy állattartást úgy, hogy a legelemibb dolgoknak se néztél utána?

A szuminak ezer baja lehet. Lehet mérgezés, mert semmit tudunk a vízkémiádról. Lehet depresszió, mert egy 150 literbe való rajhalat párban tartasz 50 literben.

Lehet betegség is, mert a fent leírt stressz, leállítja az immunrendszert, így könnyedén elkaphat bármit.

Túl sok a buktató, azért nem mentem, és megyek bele a részletekbe.

Most is úgy gondolom, hogy nem a szumikra kéne koncentrálni, hanem alapjaiban átgondolni a hozzáállásod, mert ez egy állatkínzással járó ámokfutás.

2021. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszönöm mindenkinek igazat adok és mindenkit bepipàltam nagyon köszönöm!
2021. jan. 4. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!