Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy kb 3-4hetes kishal,...

Van egy kb 3-4hetes kishal, aki furán viselkedik. Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Egy kis halivadék lent van az aksi alján, olyan mintha nem tudna feljönni, van benne élet, mert odalent mászkál, de feljönni a víz tetejére képtelen, vagy hogyha feljön, akkor azonnal leereszkedik.

Egyenlőre még nagyon pici ő is, és a társai is, így egy kis akváriumban vannak. Vegyem külön és ott próbáljam meg etetni, vagy hagyjam rá a természetre? Vagy esetleg lehet hogy megsérült? Reggel és este kapnak enni,ha itthon vagyok néha egy keveset délben is, de túl etetve nincsenek. Egyébként a többiek jól vannak! Szeretnék rajta segíteni, úgyhogy várom a válaszokat.


2021. márc. 20. 12:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Odalent mászkál, de elég gyorsan mozog a komoltyúja, mert ahogy felér olyan mintha elfáradna, és azonnal kb 1-2másodperc múlva megy is vissza.
2021. márc. 20. 12:15
 2/9 Skid05 ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy egy elevenszülő ivadékáról beszélünk...

1., lehet, hogy koraszülötten jött világra, nem tudom milyen faj milyen ivadéka, milyenek a nemi arányok, de mondjuk, ha egy xifo hímre néhány nőstény jut csak, esetleg egy nőstényre több hím jut, addig gyötri(k) őket amíg a stressz hatására idő előtt megszülnek.

2., pusztán az ivadékok miatt ne adj több kaját az akvába, nem lesz jó vége

3., ha alapból genetikai problémája van beltenyészet miatt, akkor egyértelmű, hogy a természetes szelekcióra kell rábíznod

4., alapból is azt javaslom, hogy direktben ne nevelgess elevenszülő ivadékokat, bízd rá a természetre, magadnak okozol gondot, a szelekció révén is csak a legéletképesebbek maradnak életben ami pont elég a faj fennmaradásához immár x millió éve

2021. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Skid05 ***** válasza:
100%
Még mindig #2, most nézem, hogy 3-4 hetes... akkor az 1. pontot kezeld félig off válaszként, ha ennyi idősen is problémája van a mozgással akkor vagy genetikai, vagy a víz túlterhelt (nem ritka elevenszülős akvákban) és ivadékként érzékenyebb a méreganyagokra. Ha a fauna összetételét felvázolod + akva bruttó liter + vízcserék gyakorisága és volumene + szűrő típusa akkor pontosabb tanáccsal lehet szolgálni.
2021. márc. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem voltak koraszülöttek a halak, így is azt hittük hogy már rég világra hozta őket, a normális időtartam asszem 3-4 hét, és ő majdnem 2 hónapig "tárolta" a kishalakat a hasában. Xifóról van szó, és csk 4 nőstény van, hím nincs... Valszeg úgy hoztuk el a kisállat kereskedésből az anyát, hogy már "hasas" volt. Sok halva született, csk egy párat tudtunk megmenteni, és már valamennyire látható hogy hány hím, és hány nőstény lesz. Hogy érted azt hogy ne adjak több kaját az aksiba? Délbe ne etessek? Mindjárt utána olvasok hogy van-e olyan hogy halaknál gerincferdules, mert elég furán áll a gerince, úgy fekszik hogy oldalra áll a farok úszója, bár eddig ezt nem tapasztaltam, nem is látszódott. De miért nem tud feljönni a víz felszínére? Ez nekem olyan különös...
2021. márc. 20. 13:26
 5/9 Skid05 ***** válasza:
100%
Úgy értem, hogy pluszban az ivadékok miatt ne etess, kajamaradékon is simán elérik azt a méretet ami már elég a nagyok közötti túléléshez. Nyilván náluk is lehet gerinc rendellenesség akár beltenyészet nélkül is, úszóhólyagra ugyanez érvényes. Ha nem ép a jószág és küzdelem neki az úszás is, akkor az eutanázia erősen megfontolandó.
2021. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Annyit azért esetleg megtehetsz, hogy átteszed pár órára egy edénybe ahol 2-3 cm csak a vízmagasság ha ezután is csak fekszik ill ha láthatóan sérült a gerince nincs értelme további próbálkozásnak. Gyorsan cselekedj és ha nem jártál eredménnyel tedd jeges vízbe. Ha már láthatóak a nemi jellegek, külön akváriumban neveld a hímeket és a nőstényeket. Az örökítőanyagot sokáig képesek tárolni ne lepődj meg ha idővel újra elleni fog az anya, de akár a többi is szülhet, nyilván nem szelektálva tartották őket.
2021. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megvan a probléma, de magamtól nem tudok rajta segíteni, mert olyan pici, hogy nem tudom úgy megfogni a farokúszóját hogy ne menjen el, vagy ne fájjon neki... Lehet hogy összeragadt a farokúszója, vagy lehet hogy rendellenesség? Sztem kinézetre inkább az első, de hogy tudnám széjjelebb szedni, hogy tudja "csapni" a vizet és ezáltal felmenni a víz tetejére, vagy egyáltalán normálisan úszni tudjon? Vki pls segítsen!
2021. márc. 21. 21:04
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hálóval kiveszed és egy fix felületre helyezed. Óvatosan szétnyitod a hálót, hogy jól hozzáférhess egy nagyítóval közelebbről is megnézheted és egy finomabb szőrű ecsettel esetleg lemoshatod a farkát natúr kamillateával amibe 2-3 szem szegfűszeget is belefőztél . Ettől még javasolt alacsony vízoszlopú edénybe tenni, hogy könnyebben feltudjon úszni bár kétlem, hogy az megoldaná a problémáját, szerintem csak az ösztöne hajtja felfelé. Tartok tőle, hogy nagyobb itt a baj minthogy összetapadt a farka de próbáld meg ha gondolod. Ezzel a módszerrel erősebb fertőtlenítőszer is felvihető de csak az úszókra és a farkára kerülhet.
2021. márc. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ma reggelre elpusztult... Lehet hogy nagyobb volt a probléma, de sajnos nem volt kizárva hogy nem éri meg a reggelt. Tegnap este kivettem egy átlátszó üvegbe, amibe belefért a kezem, és ott próbáltam széjjelebb húzni a farokúszóját. De ez mind hiába. Etettem, enni egy keveset evett... De úgy látszik ez sem volt elég. Azért köszönöm a válaszokat! Legyen szép napotok!
2021. márc. 22. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!