Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami féreg van a halam...

Valami féreg van a halam kopoltyújában. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy páncélosharcsám és azt vettem észre, hogy oldalt úszva dörzsöli magát a kövekhez és észrevettem, hogy valami kilóg a kopoltyújából. Hasonlít a vörös szúnyoglárvára és, amikor megpiszkáltam visszament és a másik oldalt bújt ki. Nem tudom hogy kerülhetett az aksimba és még sose volt ilyen. A halat külön vettem a többitől! Légyszi segítsetek ő a kedvencem és félek, hogy meghal.
2010. aug. 19. 16:53
 1/3 anonim válasza:
57%

Szia!


Menj le a kisállatboltba és kérj egy 10 ml-es metilénkék-et abból csepegtess bele a vizébe, az ampulla 50 lirethez van, ha az akksid akkora akkor az egészet beleöntheted, vagy ha nagyobb akkor még vegyél kb 120 ft.egy ampulla. A cucctól ilyen kék lesz a víz. Ha vannak csigáid benne azokat tedd külön, mert megdöglenek tőle.

Célszerű az akksiba tenni mert a féregnek a petéi már a homokban lehetnek, vagy a többi halban, csak nem látod!


Kicsit több infót az állatboltos tud adni vagy


[link]



Remélem meg gyógyul a halacsod:)


Üdv!


20/f

2010. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A sera costapur sokkal drágább de jobb is, a metilénkék megöli a harcsaféléket. Nekem legalábbis ezt mondták.
2010. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hülyeség..


Apám ezzel foglalkozik már azóta hogy megszülettem volna.

A sera is ugyanaz a szer csak a márkát fizeted ki mint az adidasnál ha azt veszel vagy egy vásári zoknit..Kb ehhez tudnám hasonlítani.


Üdv!

2010. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!