Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hónapos cicámnak adtam...

1 hónapos cicámnak adtam féreghajtót, és féreg volt a székletében? Mennyi idő múlva adjak neki megint?

Figyelt kérdés
Kinti, de körbejárta már párszor a lakást. Kellene egy nagyobb fertőtlenítést végeznem?
2011. jún. 7. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kinti így-úgyis férges lesz mindig.

Nekünk benti cicánk van, és amint jön a jó idő lejönnek a legyek, szúnyogok, szárnyas hangyák, ezeket mind megeszi. Tehát nekünk csak nyáron kell féreghajtani, de neked egész évben. 10 nap múlva ismételd meg, és utána legközelebb csak nyár végén. 2-3 havonta.

2011. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan 10 nap múlva kell megismételned, mert a féreghajtó csak a kifejlett férgeket tudja megölni, a petéket nem. Nos a peték a 10. napra már kikelnek, ezért kell akkor ismételni. Ha van kedved takarítani, akkor ágyneműt cserélj, moss feltétlen, és minimum moss fel a házban, meg porszívózz...ennyivel sokat tettél.
2011. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 hét múlva ismételd meg, mert a a még ki nem fejlett dögök ezután jönnek majd. Nem tudom van-e más állatod /kutya,macska/ gondolom van az anyja a macsnak, mert még kicsi, akkor őket is féreghajtózd, mert elkapják egymástól. Lehet egy hét múlva is éppen, három egymást követő hét sem baj, de egyszerre legyenek.
2011. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem kinti macskám van, és sosem volt férges.... 3-4 havonta kap féreghajtót.
2011. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, kaptam a cicát, csak ez az 1 van, olyan kinti-benti, de van 1 kutyám, akit szoktam féregteleníteni, de neki is kell mert hülye szokása hogy kinyalja a macska seggét, szóval bukta. :( Szerencsétlen macskát teljesen fel kell renoválnom, a szeme már meggyógyult, erre férges :(...na mindegy...köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 7. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Ma 11:20-nak: mitől vagy olyan biztos? Nyilván kinn végzi el a dolgát, vagyis nem látod az ürüléket. De ha rendszeresen féreghajtózod, megtetted az elővigyázatosságot.
2011. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Onnan tudom, hogy ha kint van, azért néha elkapom ha épp...és ránézek, a kutyákéra is, nem csak a macskáéra. :D

A kérdezőé nagyon kicsi még, miért siettek ennyire a túladással? Vigyázz rá, az enyém is így került hozzám. Kiakarták dobni, ő is kb egy hós volt, a szeme merő csipa és genny. Mára nagyon szép lett.

2011. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Így kaptam, meg akartak szabadulni tőle, az enyém is tiszta csipás volt, meg gennyes szemű, de az rendbe jött.

Én féreghajtás előtt minden szarját láttam, mert a teraszon van az almos tálca, még oda csinál, és egyikben sem volt féreg. Most ürül ki belőle, szóval ha néha meglesed a szarját, és nem látsz benne, akkor az nem jelenti feltétlen azt hogy nincs. De mivel sűrűn féregtelenítitek, ezért nálad a pont :) Te legalább gondolsz ilyen dolgokra, nem úgy ahonnan én kaptam a cicót.:(

2011. jún. 8. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!