Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha féreghajtás után féreg van...

Ha féreghajtás után féreg van a kakiban az mindenképpen mozog? Vagy valamiről egyértelműen felismerhető, hogy az féreg?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy pont a féreghajtás napján kezdtük a kutyával a rizsdiétát is, és nem főztem meg rendesen a rizst (asszem), ráadásul aznap amíg nem voltam itthon szétjátszottak egy zacskó szilikátós macskaalmot, gyanítom ettek is belőle...


A kakiban apró fehér pöttyöket látok, inkább gríz, mint rizsszerű, pont mintha a rizs belseje nem főtt volna meg, és most nem tudom, hogy ez lehet-e féreg, és kell-e ismételni a kezelést, vagy nyugodjak meg.


2011. jún. 16. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

ha a kutya kölyök,akkor úgyis kell2 hetente féreghajtani.

Ha nagyobb és megkapta negyedévente a féreghajtást,akkor nem kell ismételned.

A szilikonos macskaalom mérgező! Ne hagyd, hogy egyék

2011. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Felnőtt, mentett kutya kapta a féreghajtót, a biztonság kedvéért. A másik persze rendszeresen van féreghajtva, ő most nem is kapott, attól tettem függővé, hogy lesz-e féreg vagy sem. Mindkettőjük székletében ott a grízszerű valami, ezért is furcsállom a jelenséget. Végülis logikusan akkor inkább a rizs vagy az alom okozza a problémát, reméljük.

A macskaalmot a pasim hagyta elől, már megkapta a magáét érte.

2011. jún. 16. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
üríthet petét is, az ilyen grízszerű. Ha férget ürít az általában mozog. A biztonság kedvéért adhatsz neki még egy adagot 2hét múlva, ártani nem árt
2011. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha viszont pete lenne, akkor hogyan lenne lehetséges, hogy minkdék kutya székletében ugyanazon a napon jelent meg, pedig az egyikük kapott féreghajtót, a másik pedig nem. Mindig nézem a kakit, és előtte nyoma se volt ilyesminek egyiknél se, mostmeg egyszerre sok és mindkét kutyánál.

Viszont ha mégis az, akkor meg az egész bandát le kellene féregteleníteni... Francba, nem tudom mi tévő legyek, mert most tökre számít az az 1-2 ezer forint is, szívesebben költeném immunovetre, mint felesleges féreghajtásra.

2011. jún. 16. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
ha mindkettőnél láttad, annál is aki nem kapott akkor lehet rizs is. Várj egy hetet és figyeld. Ha férges féreghajtó nélkül is ürít férgeket
2011. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!