Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba ki...

54 literes akváriumba ki milyen és mennyi halat tenne?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni. Páncélos harcsát neont guppikat mindenképp szeretnék. De van esetleg valakinek ötlete, tapasztalata hogy ekkora akváriumba miből mennyi az ideális?

2021. ápr. 6. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hármat nem fogod tudni együtt, mások az igényeik. Neonoknak ez a hely amúgy kicsi.

ha amúgy ezekhez ragaszkodsz, tennék 5-6 db szigorúan hím guppit, de még inkább 8-10 db endler guppit. És 4-5 db törpe páncélos harcsát.

Mindezt természetesen csak akkor, ha jó a szűrésed, amiről jelenleg nem tudunk semmit.

Emellett pedig heti 2x 15% vízcsere. Így szerintem elműködne az akvárium.

2021. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ekkora akvárium 1, legfeljebb 2 fajnak elég. Guppiból akár szivárványos akár endler de mindenképp csak hímeket, mondjuk 4-6 egyed, endlerből mehet picit több de 8-nál többet egyikből se. Páncélosharcsából csak valami törpe méretűt, abból is kellene legalább 6 mert rajhalak. Neont vagy hasonló kaliberű rajhalat ne mert nekik kicsi. S ezzel ki is maxoltad a lehetőségeket, legalább is elégséges szűrés esetén. Ha szettet vettél akkor csak az egyik rajt ajánlom vagy egyiket sem, szűréstől függ.

Viszont ezeket is ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eheim Pick up 60 belső szűrő van benne

Köszönöm az eddigi válaszokat

2021. ápr. 6. 16:27
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én sem tudok mást mondani a neonhal nem ekkora akváriumba való és a vizüket is lágyítani kellene. Egy kis raj hím endler szerintem is jó választás lenne. Esetleg más nano halakat is megnézhetsz de azoknak már nem biztos, hogy megfelel a pihentetett csapvíz.
2021. ápr. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!