Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó lenne? Bővebben lent.

Ez így jó lenne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

72 literben orinocói biotópot szeretnék berendezni. A lakók a következők lennének: 8-10 neonhal vagy vörössávos pontylazac, 5-6 Corydoras hastatus, 1 anci. Szűrés: Eheim pickup 200 vagy Aquael Turbofilter 500. Világítás: Odyssea compact 36w.

Talaj: 1-2 mm szemcseméretű homok.

Sok vasfa és red moor.

Növények:kagylótutaj, Echinodorus, sallangos vízipáfrány.



2021. ápr. 9. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ancinak kicsi lesz a 72 liter. Nekem van egy felnőtt hímem, és hát ez egy igen nagy hal. 90-től ajánlják, de szerintem még az is elég szűkös neki.
2021. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anci helyett viszont mehet Panaquolus maccus L104, 8 centi körülire nő, az egyik leggyakoribb L-es harcsa.
2021. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Félre ne érts, a világért sem akarom elvenni a kedved, de nekem gyanús, hogy ezek közül egyik sincs az Orinocoban. [link]


A biotóp sok esetben túl korlátozó, a természetközeli akvárium viszont MINDIG jó ötlet.


Ha a halak kényelme van a fókuszban, ezt az írást ajánlom: [link]

Ha a közönséges neonhal, akkor ezt: [link] (Bár sima neonnak a 72 liter karcos, tipikusan 60 cm hosszúak ezek az akváriumok, nekik meg inkább 80 cm hosszú úszótér az ajánlott)

Ha az Orinoco folyó, akkor zöld neon (Paracheirodon simulans) jó választás, ami a 72 literes akváriumhoz még jobban is passzolna, mint a nagyobbacska rokonai. Illetve az L104 is stimmel.

Ha biotóp, akkor a fentebb linkelt fish.mongabay mellett a [link]


Az már csak halk megjegyézés, hogy az Echinodorusok nagyon nagyra nőnek. Az Echinodorus 'Reni' az, ami talán kezelhető méretű felnőtt korában is, (15-40 cm magas and 15-25 cm széles), de mint ahogy a neve is mutatja, kertészeti verzió, természetben ilyet nem találni.

2021. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Corydoras hastatus helyett habrosust akartam írni, ezeket mindig keverem.

Zöld neon jó ötlet, az lesz sima helyett.

Az anci már megvan, ajándékba kaptam. 25 literben van, még csak 5 cm körüli. Ugyanakkor ezt pár hónapon belül kinövi, ezért kéne egy nagyobb akva, de 72 l a legnagyobb, ami elférne.

2021. ápr. 12. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!