Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a harcos bettával ?

Lionhead kérdése:

Mi történt a harcos bettával ?

Figyelt kérdés

#akvárium #hal #betegség #harcos betta
2021. máj. 9. 18:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
10 percre kapcsoltam be mindig ez 60 l akváriumra van kitalálva és amugy se kell a bettának nagy levegőztető mert feljön a víztetjére . 1x ettetés naponta csak pár szem eddig minden okés volt nem értem mi történhetet.
2021. máj. 9. 20:06
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, hogy ugye, kár tagadni, csak a válaszolóknak lehetetleníted el a válaszadást.


A válasz ott van a 9-es válaszomban.

Friss víz, teljes vízcsere. Bestresszelt és sokkot kapott. Nem biztos, hogy túléli. Sötétítsd el, és hagyd békén. Ha van vízelőkészítőd, azt nyomj be neki.

Amúgy a bubi még az állás közben is kimegy a vízből, ami a klór kiszellőztetéséhez szükséges.

Ha viszont ez se történt meg, akkor még egy jó kis klór mérgezés is lehet mellette.

2021. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

lekapcsoltam a vilgitást és nem kapcsolom be alevegőztetőt pár napig

akkor(vízkezelőt használtam ma )

2021. máj. 9. 20:24
 14/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ami elsőre szemet szúrt az a kicsit kicsi akvárium s a teljes vízcsere.

Szerezz be egy legalább 40 literest, rakj bele normális talajt (rostált sóder, gyöngykavics stb is jó. A lényeg ,hogy olyan 0,3-1,5 mm szemcseméret körül legyen és ~5 cm vastagon) meg élő növényeket mint argentín átokhínár, kocsánynélküli ambúlia, érdes tócsagaz, indiai vízicsillag, békalencse, kagylótutaj, anubias- és kisebb cryptocoryne-félék, mohák, páfrányok stb.


Vízcserékből elég heti 2x 15-30% heti egy talajporszívózással, de teljes vízcserét jobb esetben soha.

Vízcserénél figyelj az azonos hőfokra.


Levegőztető nem kell, de szűrő igen s bőven elég ha az fodrozza a vízfelszínt. Ha minden igaz egy PickUp 60-asod van? Hogyan s mikor takarítod? Gyanítom ,hogy nincs beérve rendesen HA csap alatt szoktad kimosni. Ebben az esetben most 1 hétig ne vagy csak pár naponta egy keveset etess s utána is csak keveset. Kb 4-5 hét múlva visszaállhatsz normál adagra ami ugye a napi 1 s heti 6x etetés.


Összegezve tehát amit jelenleg tehetsz ,hogy ügyelsz a stabil 26-28 fok körüli hőmérsékletre, keveset etetsz s gyakran csinálsz kisebb vízcserét. A szűrőt akkor tisztítod ha már nagyon muszály (ez átlag 4 hetente esedékes) s akkor is akváriumból való vízben nyomkodd ki a szivacsot. Minél kevesebbet stresszeld a halat.

Illetve szerezz be egy nagyobb akváriumot élő növényekkel (utóbbiakat már most kellene) s áttelepítésnél a régi vizének legalább az 50%-át felhasználhatod.

2021. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Az nem levegőztető, hanem szűrő!!!!!

Le ne kapcsold mert még megfejeled ammónia mérgezéssel is!!!!

2021. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a szakszerű válaszokat azt mondtálk a kereskedésbe elég nekia 22 L én csak azért vettem meg .köszönöm
2021. máj. 9. 20:58
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedő még egy pohárba vízbe is ajánlani fogja a halat ha ezzel eladhatja. A rossz méretű akvárium és rossz szűrő amúgy is jót tesz az üzletnek, mert folyton visszajársz majd új halat venni.
2021. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
33%
Jobban van?
2021. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

22l még így is nagy előrelépés a "bóléstálak", "vázák", stb képest amit itt lehet látni :-)


A pickup 60 nem csinál túl erős sodrást ilyen kis medencében, főleg nagy úszós bettának?

2021. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%
Él még ?
2021. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!