Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akvárium buktatói?

300 literes akvárium buktatói?

Figyelt kérdés

Nem csak az ára a baj (szívesen gyűjtök rá évekig), de az álmom egy óriási akva lenne,p7ntius denisonii-kkal.

De félek olyasmiktől hogy megreped az üveg, beszakad az asztal, ha valami miatt át kéne tenni az tönkreteszi stb.


De gondolom kisebbe nem érdemes puntius denisonii-t tartani. :(



#Puntius denisonii #300 liter
2021. jún. 7. 11:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Salx Narvallal egyetértek. Nekem sincs messze az udvar, így a vízcsere viszonylag könnyedén megoldható, és ez egy nagy akváriumnál elég fontos kritérium, hogy a vízcsere minél egyszerűbb legyen.


A tisztán tartással kapcsolatban pedig annyi, hogy akváriumtípus függő, de azért általában egy nem túlzsúfolt akváriumot egy nagy külső szűrő meg tud szűrni könnyedén. A szűrés egyébként is túl van misztifikálva. Láttam 150-300 literes akváriumokat szivacsszűrővel, persze azok tenyészakvárium voltak minimális aljzattal vagy anélkül, és mindössze 5-6 hal volt bennük.

Én pl. egy ideig a 800literest powerhead+szivacs kombóval üzemeltettem minden probléma nélkül úgy, hogy volt benne 16 frontosa + egy kisebb csapat bojtosúszójú. Aztán esztétikai okokból váltottam külső szűrőre, mivel a látványt erősen rontotta a hatalmas szivacs.

2021. jún. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jún. 8. 09:53
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A jelenleg domináló irányzat az hogy "túlszűrt víz nincsen" csatakiáltásokkal hozzunk létre felültöltős mosógép mintájú nitrát gyárat. Szerencsére nem csak mindent gányolásnak minősítő impotens vásárló erők vannak hanem kreatívok is akik újrahasznosítanak, nekik kalap megemelve. De a fenti példa csak nyáron és kertesházban működik, ezért idefér talán még egy ilyen is: Wc-tartályban hidrokapcsoló, külsőszűrőben kis szivattyú indul lehúzáskor. Előszellőztető tartályban wc-betöltő szelep, több óra latt, cseppenként tölti vissza az akvába.
2021. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!