Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jo, vagy túl sok?

Ez így jo, vagy túl sok?

Figyelt kérdés

Van egy 90literes aksim.

10 neonhal

4 guppi, 3 dalmata molly

2 szifo, 1 algaevő

3házmester,1 másik molly aminek most nem jut eszembe a pontos neve



2021. júl. 11. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Cory kevés, legalább 6, de inkább több kellene belőlük.

Az elevenszülők viszont el fognak szaporodni.

2021. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a válaszodat

De akkor a házmesterek mennyiségén kivül minden jó?

Mármint láttam, hogy írtad hogy elszaporodnak, de az a veszély nem jelentene problémát.

2021. júl. 11. 23:09
 3/12 Skid05 ***** válasza:
88%

Külön kellene választani a fajokat az igényeik szerint (vízkeménység, hőmérséklet, habitus), ez így távolról sem átgondolt.


Olyan verzió van, hogy neon + ancistrus + cory itt mehet a lágyabb víz is (<10nk gh), vagy guppy hímek + ancistrus + cory itt egy kompromisszum-keménység beállítható 15 gh környékén. A mollykat és a xifót elfelejteném 90 literben, illetve az ancistrust kivéve mindegyik csapatban éldegél, tehát 6 egyedszámos minimum, az elevenszülő guppyk esetében egynemű hímekre törekedj, különben szülészetet nyithatsz.


Megfelelő szűrés (mind motorerőre, mind szűrőfelületre), következetes vízcserék, élő növényzet erősen javasolt. Ja és az egész keménység teszteléssel kezdődik, azaz tudnod kell milyen víz folyik a csapból.

2021. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Tartani bőven lehet ezeket csapvízben. A xifo határeset a mérete miatt, de 90 liter már elég lesz kettőnek.

Budapesten kb. 13-as nk a víz.

2021. júl. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 3-as válaszolónak külön köszönöm! Guppykból én is csak hímeket gondoltam.
2021. júl. 11. 23:53
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
96%
Köztes víz és köztes hőmérséklet mellett csak-csak meglennének, bár ez ideálisnak egyáltalán nem mondható de a halak létszáma az anci kivételével nagyon kevés. Ha csak hím elevenszülőkben gondolkodsz akkor is min 6 db kellene mindegyikből de ehhez nincs hely. A harcsák létszáma is kevés, sőt a neon csapat is messze van egy ideális rajtól. Én három külön akváriumban tudnám elképzelni az ideális tartásukat. Ha a halak megvásárlása előtt kérdeztél volna nyilván lebeszéllek a tervedről de így sajnos nem sok lehetőség maradt. Bővítsd ki a harcsák és a neonok csapatát, ültess dús növényzetet, úszó növények is legyenek. Hetente 2x15% vízcsere és 1x talajporszívózás, ide már kellene egy külső szűrő. Ha van rá mód próbáld elajándékozni a xifókat, én mindegyik elevenszülővel ezt tenném, ill vennék részükre megfelelő méretű akváriumot ha ragaszkodnék a tartásukhoz.
2021. júl. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. júl. 12. 07:58
 8/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

A többiek már leírták a problémákat és megoldásokat. Én csak ezzel a pár oldallal tudok szolgálni ,hogy ténylegesen lásd az egyes fajok igényei közti különbségeket:

[link] , [link] , [link] , [link]


Szerencsére egyik sem mondható kimondottan kényes fajnak szóval úgy ahogy megoldható köztes vízértékekkel, de így messze nem optimális. Minden esetre ahogy írták a rajhalakat kicsit egészítsd ki és szaporázd meg a vízcseréket legalább heti 2x 15-30%-ra, na meg növényesíts amennyire lehet. Én is bíztatnálak arra ,hogy gondold át s “selejtezz” ki pár fajt, inkább kevesebb fajból több mint fordítva.

2021. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
90 liter még bőven elmegy egy belső szűrővel.
2021. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
74%
Persze, hogy elmegy de ha bővíteni szeretne az egyedszámon ami azért eléggé indokolt lenne akkor már nem biztos, hogy elég.
2021. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!