Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt nem értem! Akkor milyen...

Ezt nem értem! Akkor milyen nemű a guppim?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete voltam halakat venni. A választásom Guppira esett.A narancssárga-szürke[test szürke farokúszó sárga] guppik fölé oda volt írva "Guppi(fiú)" Melléjük vettem még két guppit,de azok már külön akváriumba voltak, és nem is volt fölé írva az,hogy fiú csak annyi,hogy "Guppi". Megnéztem őket,mivel előző kérdésekben olvastam olyat hogy a hímnek a hasalatti úszója az olyan kis csövegyke és hosszú, a nősténynek pedig rövid háromszögalakú illetve a nőstény nagyobb is a hímnél.A sárga-szürke guppi ugyan akkora mint a fiú, és van olyan cső alakú úszója is. Lehetett azért más-más akváriumba mert más fajta? Mert az utóbbi az szivárványos guppi, a másik meg rendes guppi. De akkor a sárgásfölé miért nem volt kiírva az,hogy fiú? Légyszi segítsetek!
2010. aug. 30. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, vannak változatai, amiket külön szoktak tenni. Nagyon ritkán szokták kiírni, hogy fiú, akova nem volt kiírva, ott valószínűleg vegyesen voltak. A kifejlett méretük nagyobb a nőstényeknek és nem is olyan díszes a farokúszójuk. Nem annyira fátyolos és színes. Viszont a fiatal egyedek még lehetnek egyforma méretűek, fejlődhetnek még. A legegyszerűbb az lenne, ha lefényképeznéd őket, akkor tudunk segíteni, a tapasztaltabb guppisok egyből megmondják neked.
2010. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fő megkülönböztetés a kifejlett a guppiknál az, hogy a fiú farokúszója nagy,díszes és szép színes, míg a lányoké inkább kerekebb és alig van rajta valami minta, na meg a lányok akár kétszer akkorák mint a fiúguppik.
2010. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A napokban le fogom fényképezni,csak most van egy kis technikai hiba...és e miatt nem tudom
2010. aug. 31. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!