Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettámnak? (Kép)

Mi baja lehet a bettámnak? (Kép)

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve van egy kék hím bettám, eddig minden rendben volt vele azonban két hete elkezdett a hátúszója kifehéredni egy ponton ami azóta egész nagyra terjedt. Mi lehet a baja? Parakill volt itthon azt tettem már az elején a vízbe amikor észleltem, de semmi sem változott.

[link]

[link]

[link]

[link]


Légyszi segítsetek, nem szeretném ha nagyobb baja lenne.



2021. szept. 26. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, néha változik a színük, akár egészen drasztikusan is.


De az élőhelye hagy néhány kívánnivalót maga után.

2021. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A betegséghez nem tudok hozzászólni, de szegény jószág nem a legjobban van tartva. Dús növényzetet és alig mozgó vizet szeretne ő igazából, nem egy üres víztartályt. Stresszes neki ez a csupasz környezet, fogékonyabbá válik minden betegségre, ha nem érzi jól magát a hal.

Hány fokon van? Hány literben? Milyen szűréssel? Hogy Szoktál vizet cserélni?

A Parakillt hogyan alkalmaztad? A rendes akváriumába beleöntöttél valamennyit (mennyit?), és utána csak úgy hagytad?

2021. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pont a "kopár" felében fotóztam mert a másik oldalon nagyon sok a növény és nem látszódott volna. Így van berendezve az aksim, egyik felében bújkálhat kedvére, pont pár hete kapott új növényeket így már egész erdőcske van neki. Azon gondolkodtam nem az új növények hoztak-e be valami betegséget. 50 literes akváriumban van két algaevő harcsával, ők is már régóta megvannak,nem bánt senki senkit. A vízhőfok ált 26-27 fő körül szokott lenni, 2 hőmérő is van bent meg vízfűtő. Vizcsere vákumos "porszívóval" szokott történni heti 1x 50%-os és havonta egy 90%os+faltisztítás.


Parakillt az leírás szerinti mennyiségben öntöttem a vízbe és 2-3 nap múlva cseréltem a vizet ahogy rá volt írva.

2021. szept. 26. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég...

Na egy pár tanács amit kérlek fogadj meg. Hetente max 30% vízcsere és a havi 90%-ot felejtsd el!

Szűrőd milyen?

2021. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Delfin 150
2021. szept. 27. 19:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, de a vízcserét az állatkeresledős eladó javaslatára csinálom így, mi a baj vele? Persze ha gond változtatok, csak fejtsd ki kérlek mert nem tudom most mi szerint csináljam ha mindenki mást mond.
2021. szept. 27. 19:12
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
50% vízcserét is csak nagyon indokolt esetben szabad csinálni mert az ekkora hirtelen jött vízértékváltozás nagy stresszt okoz a halaknak. Én is a heti 30% vízcserét javasolnám esetleg heti 2x15% bontásban. A vízcserét mindig közel azonos hőfokú pihentetett , v klórtalanított vízzel végezd. A talajt nem ártana lecserélni 1-3mm szemcsenagyságúra, több okból is pl jobb a növényeknek, nem sérti fel a harcsák testét, nem ül meg közötte a mulm stb. Az algázók miatt fa dekoráció is kell, ennek rágcsálása segíti az emésztésüket. A szűrőre tegyél esőztetőt a betta nem szereti a nagy vízmozgást. A szűrőt akkor kell takarítani ha az átfolyás nagyon legyengült, mindig akváriumból vett vízben tisztítsd és elég csak párszor átnyomkodni a szivacsot ( a szűrőházat és más alkatrészt moshatod csap alatt) Ha nem lenne akkor feltétlenül fedd le az akváriumot, a légköri levegő nem lehet sokkal hidegebb mint a víz. Tegyél az akvárium mögé egy sötét kartonlapot v valamit, ez kiemeli a hal színét és biztonságérzetet ad. Ettől azét több növényre van szükség, felszínen úszó, lebegő növények is kellenek. Gyógyszert ha nem muszáj ne önts az akváriumba mer megöli a bontóbaktériumokat és a bomlástermékek méreganyaga nagyobb kárt okozhat mint maga a betegség. Ha mégis gyógyszert kell használni akkor karantén akvárium szükséges, v gyors fürdők pl egy lavórban. Ha az akváriumba kell gyógyszer akkor 3 héten át 2-3 naponta le kell cserélni 10% vizet kb ennyi idő kell az elölt bontóbaktériumok elszaporodásához. A haladat én sem látom betegnek csak a környezete mostoha, mármint ami látható a képen, remélem a másik fele valóban növényes. Hát, van mit tenni, hajrá.
2021. szept. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na már nem írom le, mert Salx Narval akvaguru beelőzött. De igaza van. Állatkereskedős javaslatokat felejtsd el sajnos. Vannak olyan helyek ahol tudják mi fán terem az akvarizálás, de legtöbbje sajnos nem jó tanácsokat ad. Bármi kérdésed van tedd fel, vagy tanulj könyvekből. B. József: Akvarisztika kezdőknek könyv, vagy van fent sok videója youtubon.
2021. szept. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy emberi stílusban fogalmaztátok meg a mondanivalótokat, igyekszem megfogadnui, ment a zöld pipa.
2021. szept. 28. 13:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugye már rendben van? Eltelt egy kis idő remélem már a régi a színe.
2021. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!