Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettámnak?...

Mi baja lehet a bettámnak? Miért úszik furcsán?

Figyelt kérdés

3 hete van meg, egy 43x43x43cm-es nano kockában van, egy atman cf-800 szűrő és egy odyssea d450L led világítás, szettbe vettem használtan.

100wattos melegítő, 26ra állítva a hőmérő 27-et mutat.

6 hete lett elindítva.

Vannak növények is, igaz nem sok:

Gömbmoha, anubias, tüskés hínár, némi békalencse.

Az akvárium hátulján fekete fólia van.

Égertobozt is tettem az akváriumba, amitől enyhén tea színű lett.

A tünet: gyakran az akvárium sarkánál felfelé úszik, mint ha ki akarna ugrani. Néha hirtelen cikkcakkban úszkál, mintha valami idegesítené.



2021. jan. 4. 18:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet hogy azért mert egyedül van nekem ketten voltak és jól megvoltak.
2021. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Fedett az akvárium? Milyen az áramlás? Mit eszik? Mennyiségileg hogy áll a növényzet? Van más hal is?


A bettának mint általában a labirintkopoltyúsoknak fedett akvárium kell mert megfázhat ha a víznél hűvösebb levegőből “kortyol”. Nem szereti a nagy áramlást, pangó/ álló víz kell neki. A társakat se nagyon szereti, pláne más bettákat, de pár talajlakóval (pl: panda páncélosharcsa) és kisebb, passzív halakkal társítható. De szereti a sok növényt. Esetleg dúsítsd a növényzetet, főleg felszínen úszókkal és háttér-középtéren.

2021. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Fagyasztott artémia, szúnyoglárva ,és van szemes táp, felváltva

A szűrő gyári esőztetőjét használom

Fedett az akvárium, csak a technikának van pár centi szabadon.

Egyelőre nincs más, esetleg később néhány páncélos lesz.

Hát a növényzet még kissé gyér, egyedül a tüskés hínár, ami növöget, tervbe van meg kocsány nélküli ambúlia. Meg profito táp.

2021. jan. 4. 19:44
 4/20 A kérdező kommentje:
5 hét után lemértem, bő 500litert tud óránként a szűrő(ezzel engedtem le a vizet mikor cseréltem) Sok lehet?
2021. jan. 4. 19:52
 5/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ránézésre mekkora áramlást csinál? Zavarja a halat? Próbáld ki ,hogy ha lefolytod vagy egyből az üvegnek nyomod a vizet ezzel gyakorlatilag minimális áramlást csinálva akkor hogy reagál a betta. Persze lehet kell pár óra, esetleg pár nap ,hogy lenyugodjon de a leírtak alapján nem látok nagy hibát.

Egyébként a növényzet sűrítése még mindig érvényes. Ezzel egyidejüleg kellene minimalizálni az áramlást.

Amúgy nem dörgölőzik? Bár írtad volna, mert akkor lehet ,hogy valamilyen parazita irritálja a bőrét s az idegesíti.

2021. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Holnap csinálok pet palackból egy lily pipe utánzatot, kipróbálom úgy is.

Esőztetővel oszlatom el az áramlást, nincs cunami de azért fodrozza szépen a vizet.

Nem volt dörgölőzés, inkább stresszeli valami.

Majd beszámolok a fejleményekről.

A világítás 2800 lumen enged sűrűbb növényzetet?

2021. jan. 4. 20:46
 7/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“A világítás 2800 lumen enged sűrűbb növényzetet?”


Ha jól számolom akkor kb 35 lm/l van ami közepes fényerő (az 20 és 40 lm/l kozött van), simán lehet sűrű növényzet. Nálam is hasonló van, 100 liter fölött 2x18w T8-as csövek s sűrű argentín átokhínár, hólyagos vizikehely, egy közepes crypto és valiznéria meg némi békalencse és anubias. Utóbbi kettő nem túl sűrűn, előzőek viszont jól elbokrosodtak. Szóval lehet sűrű növényzet, csak kicsit hagyni kell “eldzsungelesedni”.

2021. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ennyi növény bőven elég, gyakorlatilag a tüskés hínár önmagában is elég lenne ha beindulna rendesen. Egy kis táppal megtolhatnád had dúsuljon. Hogy és mennyi vizet cserélsz? Milyen a talaj és porszívózod e vízcserekor? Egy kockában baromi nagy kavarodást tud okozni még viszonylag kis áramlás is, szerencsére jól leszabályozható. Akkor jó az áramlás a bettának ha nem kavarog a békalencse és nem tolja a tüskéshínárt a szemben lévő oldalhoz az esőztetőből kiáramló víz. Az esőztetőt kicsit fordítsd felfelé és told kicsit a vízszint alá. Én sem látok egyenlőre okot a viselkedésére de az áramlás okozta stresszt még ki kellene zárni. Esetleg még két oldalt árnyékolj le egy-egy fekete lappal ideiglenesen.
2021. jan. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Még egy-két kérdés.:D Az elejétől fogva így viselkedik, volt e fertőtlenítve, megkérdezted e, hogy eddig milyen vízben tartották, utólag került e növény az akváriumba, (mármint a hal érkezését követően)?
2021. jan. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Talaj: szűrő homok 1-2mm szemcseméret, 2 hetente proszívózom.

Lehet hogy sok volt az áramlás, a békalencsét sodorta körbe még az esőztetővel is.

Közbe most nézem,hogy adtak a szűrőhöz egy műanyag lily pipe féleséget, ezt felraktam, és az oodalüvegre állítottam, így szinte nulla a sodrás, majd meglátjuk.

Sajnos a hal előéletéről nem tudok, én csapvízben tartom ami szerencsére nem annyira kemény gh13 kh8 neptun teszt szerint.

A növények a hal előtt kerültek bele, mikor indítottam.

2021. jan. 5. 05:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!