Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban túlszaporodott...

Akváriumban túlszaporodott postakürt, tányér, maláj tornyos csigákkal mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Nem kell senkinek, meghirdettem ingyen. Elvileg ha patakban szabadon engedem, nem lesz semmi bajuk. Ti mit tudtok erről?
2010. szept. 1. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem kell :) merre laksz?
2010. szept. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
úgy értem ha pesti vagy elviszem :)
2010. szept. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálam még az ecetet is túlélték a nyavajások, annyian voltak, folyamatosan zabálták a növényeket, úgyhogy végül kidobtam a sódert és vettem bele másikat.

Elhiszem, hogy senkinek nem kell, nem csak én jártam már így. :S

2010. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem megdöglöttek a kerti tóban. :( Nekem is van valamilyen barna csiga az akváriumomban, de nem vészes, nincs velük bajom. Kb. olyan az aki, mint a dzsungel, úgyhogy nem vettem észre, hogy kárt csinálnának. Viszont a postakürt csigák lerágták a növényeket régen. Azt valahogy maguktól kipusztultak a maláj tornyosokkal együtt. Pedig azokat bírtam. :(
2010. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én márkás ,drága csigaírttóval se tudtam megölni őket,egy módon sikerült. Kifőztem mindent amit lehetett, amit nem átbogarásztam hogy van e benne csiga,vagy pete. talajból újat kellett venni,m ert benne volt a sok csigahulla,ami megölte volna a halakat.
2010. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
JA még annyit, nehogy szabadon engedd őket:) ami nem él termésetesen a tóba, patakba, nem szabad behurcolni.
2010. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elvileg ezek élnek a tavainkban, a tányér legalábbis biztos, nagy részüket onnan szerzik. Nem akarom teljesen kiírtani őket, csak egyensúlyban tartani a számukat az akváriumban. Első, pesti vagyok, írok privit.
2010. szept. 1. 11:20
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és ők nem bántják a növényeket, egyik sem.
2010. szept. 1. 11:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert sok kaját adsz, és azzal laknak jól. ha gyorsan szaporodnak annak a jele hogy sok a maradék nekik. Ha nem akarod kiirtani csak fékentartani akkor heti ritkítást igényel. Vízcserekor leszívsz amennyit épp látsz és akkor mindig lesz épp elég.
2010. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, ezt teszem, csak wc-n nem akarom lehúzni őket. A mostani adagot elviszik, valószínűleg keresek egy teknősöst, akinek rendszeresen adhatok belőlük.
2010. szept. 1. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!