Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen eszközökkel szedhető...

Milyen eszközökkel szedhető szét hatékonyan egy akvárium?

Figyelt kérdés

Pontosabban felül a hosszanti oldalainak végén egy-egy dupla rétegben utólagosan felragasztott vízszintes vékony üveglapot kéne kiszednem belőle hogy floráriumként használhassam tovább, mert csak árnyékolnak.

Ezeknek nem is tudom pontosan mi céljuk lehetett, mert az akvárium nem az enyém volt.


Próbálkozom szilikoneltávolítóval, tapétavágóval, de az nem mindenhol éri át a dupla üvegcsíkok vastagságát, mert nem egyenletes a szilikon az élük és az oldallap között.



2021. dec. 19. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Kalapáccsal, baltával. De természetesen nagyon nagyon fontos a biztonság! Védőszemuveg nélkülözhetetlen ehhez a projecthez!!!!
2021. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A keresztben felül beragasztott üveglapoknak a merevítés a célja. Mielőtt szétszeded érdemes végiggondolni, hogy stabil marad-e ha kiveszed. Floáriumként persze sokkal kevesebb terhelés fogja az üveglapokat érni mint amikor akváriumként üzemelt.
2021. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Pedig valami pengével kéne megpróbálni. Hagyományos borotvapengével, óvatosan, hogy ne saját magad vágd el.


Egyébként abszolút nem tudom elképzelni, hogy miről beszélsz.

Először vékony vékony üveglap, utána dupla üveglap.

Még ha dupla is, legyen mondjuk 1 centi. Egy tapéta vágó sniccer kitolható 10 centisre. Hogy nem tudja átérni?

És mindennek mi köze van a szilikon vastagságához, nem tökmindegy, hogy fél mm vagy 1 mm?

Meg azt mondod, hosszanti oldalak végén.

A vége, az a sarok. Tehát a sarokban van valami üveglap? A 4 sarkában?

Ez így totál értelmetlen.


Rakjál fel egy képet, valami képfeltöltőn keresztül.

2021. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztben felül beragasztott üveglapoknak a merevítés a célja"

Elsőre én is ezt gondoltam, de végigolvasva a leírást már nem tudom, hogy miről van szó.

2021. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Marci71 ***** válasza:
30%
Aromás hígító oldja a szilikongumit, próbáld azzal.
2021. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Marci71 ***** válasza:
100%
#5 Azt még hozzátenném hogy mérgező, májkárosító, rákkeltő anyag ( xilol ) szóval óvatosan kezelendő.
2021. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem hinném, hogy azt fel lehet oldani.

Ha már megkötött a szilikon, akkor még úgy is nehezen oldódik, ha teljes felületen éri az oldószer, itt meg gyakorlatilag nulla felület van, ahol hozzáfér az oldószer. 2 felület van összeragasztva. Hogy megy közé az oldószer, ha a 2 felület olyan közel van egymáshoz, hogy valahol összeér?

Mert az ez egy merevítés szerű cucc, akkor ez így nézhet ki.

De tényleg jó lenne egy kép. Így csak vaktában találgatunk, ami épp eszünkbe jut.

2021. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg úgy, ahogy a szélvédőt veszik ki. Az is egy ragasztott üveg (vagyis nagyon hasonló)

Én nem öntenék bele semmilyen vegyszert. A szilikon ragasztó ráadásul elég nehezen oldódik.


https://www.youtube.com/watch?v=Ha6WPUy7MkQ


Autósboltban kapsz acélkábelt.

2021. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Marci71 ***** válasza:
#7"Hát én nem hinném, hogy azt fel lehet oldani." Már pedig a xilol oldja a megkötött szilikongumit. És én már használtam is, próbáld ki te is. Kíváncsi vagyok miért lett lepontozva a válaszom, amit írtam az tény.
2021. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Oké, elhiszem, hogy oldja, de áruld már el, hogy lehet odajuttatni!

Tehát még egyszer: 2 felület van összeragasztva, és oldalról se igazán bontható, mert néhány tized mm-re van egymástól a 2 felület!

Hogy lehet belülre oldószert juttatni?


Egyébként pont ezért nem működik a drótos módszer sem, legalábbis akkora dróttal egészen biztos, hogy nem.

Nem tudom, létezik e annyira vékony drót, ami elég erős is , ami a 2 üveg felület közé be tudna menni.

Az ilyeneket úgy ragasztják össze, hogy gyakorlatilag épphogy nem ér egymáshoz a 2 üveg, illetve mivel nem teljesen síkra csiszolt amit felragasztottak, sok esetben itt-ott egymáshoz is ér a 2 felület, nincs közte ragasztó.


Pengével szokták szétvágni, ha pl egyik oldalát cserélni kell az akváriumnak, hagyományos cserélhető pengével, mert az talán elég vékony ahhoz, hogy a 2 üveg között végig lehessen tolni. De még az se egyszerű!


Ezért várnék még mindig egy képet, hogy mi ez, mert még mindig csak össze vissza beszélünk, nagy valószínűséggel használhatatlan ötleteket.


Mert ha teszem azt ez egy jól megragasztott kereszt merevítés, akkor vagy sikerül kiszedni az akvárium összetörése nélkül, vagy nem.

Ha hosszmerevítés, akkor talán a penge beválhat.

És majd utólag, ha lejött az üveg, és hozzá lehet férni a szilikon maradványokhoz, akkor lehet tisztítás céljából bevetni a hígítót.

2021. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!