Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen eszközökkel szedhető...

Milyen eszközökkel szedhető szét hatékonyan egy akvárium?

Figyelt kérdés

Pontosabban felül a hosszanti oldalainak végén egy-egy dupla rétegben utólagosan felragasztott vízszintes vékony üveglapot kéne kiszednem belőle hogy floráriumként használhassam tovább, mert csak árnyékolnak.

Ezeknek nem is tudom pontosan mi céljuk lehetett, mert az akvárium nem az enyém volt.


Próbálkozom szilikoneltávolítóval, tapétavágóval, de az nem mindenhol éri át a dupla üvegcsíkok vastagságát, mert nem egyenletes a szilikon az élük és az oldallap között.



2021. dec. 19. 17:23
1 2
 11/20 Marci71 ***** válasza:
Én tennék rá egy hígítós rongyot , hagynám állni , utána próbálnám pengével. Ártani nem árt megpróbálni, ha nem is hatol bele teljesen legalább részben felpuhítja.
2021. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

[link]


A kép beszédesebb, aki kérte.

Tehát lépcsőzetesen van beragasztva a dupla üveg kétoldalra, a vékonyabb úgy szerettem volna érteni, hogy keskeny csíkok.

Slussz poén: mindkettő esetében az egyik rövidebb oldalukon egyáltalán nincsen szilikonos ragasztó, így merevítő szerepüket sem értem. Hullámosak a széleik, talált üvegből oldhatták meg.

Fehérek, mert a vastagon ráment szilikoneltávolító már rájuk száradt.

2021. dec. 19. 20:34
 13/20 A kérdező kommentje:

Vékonyabbat*

Rákent*

2021. dec. 19. 20:35
 14/20 Marci71 ***** válasza:
Szerintem a fedőüveget tarthatta.
2021. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Gyönyörű! Hát, ez így semmit nem ér.

Mármint ugyanígy szoktak ilyen csíkot beragasztani a hossz oldalra, és a lapjára fordított üvegcsík tart ellen az üveg hasasodásának, ha tele van töltve, mert akár fél centire is kidomborodhatna.

De a rövidebb oldalra ragasztani... pont semmi értelme, hiszen a rövidsége okán az merevebb.

Vagy esetleg üveg tetőt tartott? Az lehet, de azt meg 100-szor egyszerűbben és szebben meg lehet oldani.


És akkor azt mondod, hogy a sniccerrel nem tudsz az oldalfalnál beszúrni, és végigtolni?

Nyilván nem annyi pengét kell kitolni, amennyi most ki van tolva, hanem annyit, ami teljesen leér a duplán ragasztott üvegcsík aljáig, teljesen átvágva a szilikont.

Csak mert nem nagyon van más lehetőséged.

2021. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

[link]


Egyébként az eltávolító ez a benzolszulfonsavas, kád szilikonfugájához már kiválóan bevált.

2021. dec. 19. 20:53
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát, áztassad akkor pár napig, felülről is, meg utána fordítsd meg az aksit, és áztassad alulról is, hátha csinál vele valamit. Utána meg mechanikusan nekiesni valamivel.

Szedtem már szét aksit pengével, nem egyszerű, ez meg még nehezebb, mert nehezebb hozzáférni.

Amúgy ez a szélvédő kiszedős drót nem lenne hülyeség, ha lenne mondjuk 0,05 mm-es drót, esetleg damillal, vagy fogselyemmel lehetne megpróbálni, hátha közé tud menni.

2021. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Apropó drót!


Kötöződrót szigetelését leszedtem és bár azzal közé tudok menni, de vágni sajnos nem, ezért arra gondoltam hogy bárcsak érdes lenne, hogy vágni is tudjon. Gondoltam még lombfűrészbe való fűrészlapra is, most azzal fogok próbálkozni, bár azt is hogyan fogom kézzel megfogni, azt nem tudom.

2021. dec. 20. 03:20
 19/20 A kérdező kommentje:

Rááldoztam egy használatban lévő borotvapengémet, és megérte szerencsére. Volt annyi előnyöm, hogy a fölső üveglap távolabb volt ragasztva az oldallaptól az alsóhoz képest, így ott tudtam piszkálgatni tapétavágóval is, illetve egy nagyon rövid szakaszon teljesen át is lehetett hatolni vele mindkét üveglapon.


A techikám az volt, hogy libikóka elven billegtettem a pengét, fűrészelő mozdulatokkal nehéz lett volna kivitelezni.


Kösz a bátorítást! :-)

Itt van kiszedve ez a két förmedvény: [link]

2021. dec. 20. 11:31
 20/20 anonim ***** válasza:

Mondtam én, hogy az lesz a nyerő... :)

Gratula, és további sikereket!


(Hát igen, alapvetően ez egy oldhatatlan kötés, nem arra van tervezve, hogy könnyen megadja magát, aki ilyenbe belefog, az készüljön fel mindenre is! :))

2021. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!