Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen biotóp akvárium alakíth...

Milyen biotóp akvárium alakítható ki dekorativ, különleges halakkal és növényekkel egy 230l akváriumból?

Figyelt kérdés
3 éve üzemeltetek egy 300 literes ázsiai biotóp akváriumot, gurámikkal, csíkokkal és dániókkal. Elszeretnék a másik akvárium eseteben térni ettől a vonaltól de egyenlőre nem igazán nyerte el semmilyen hal a tetszésemet. Szeretnék ötleteket kérni.

2021. dec. 28. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Egy garnélás-növényes-mikro halas csodát lehetne ekkorában csinálni, ha tetszik ez a vonal.
2021. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a garnélás növényes csoda stimmel a másik akváriumommal is sajna, természetesen dúsabb növényzettel képzelem el a betelepítendő akváriumot. A 300 literesben is az volt az elképzelésem és végül a megvalósítás, hogy egy pár nagyobb hal (gyöngygurámi háremben) mellé kisebb halrajok (dániók zebra és galaxy, malabári) és talajlakók azaz párduc és pandacsíkok + garnéla ment. Mára ez az akvi egy kész csoda, hasonló kialakítást szeretnék ebben az esetben is, a biotóp vonalat szemmeltartva. Csak sajnos nem találtam hasonló habitusú, igényű szép, színes és díszítő halakat. Kicsit nagyobban gondolkozom a kisebbb halak mellé nagyobb de nem agresszív halat is szeretnék, a növényekkel is gondban vagyok, mert ameddig nincs meg a biotóp elképzelés nem tudom elkezdeni a növényeket sem betelepíteni. A másik akvival is segitetttek itt nekem, és remélem most is tudnak.
2021. dec. 28. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Két ötletem van ami jelentősen eltér mint látványban mint élményekben: afrikai sügéres, algás sziklákkal, csodásan színes intelligens halakkal. Eurázsiai biotóp színes vagy ezüstös rajhalakkal, dús növényzettel, faágakkal, évszakonként változó kihívásokkal.
2021. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Afrikai fogaspontyos? Ahhoz illik a dús növényzet. Csak a halakat kell jól összeválogatni, mert elég parázósak, szóval azok mellé nem nagyon lehet nagy halat betenni.

vagy ha egy hatalmas ugrással lemondasz a dús növényzetről, akkor egy fekete vizes medence, akár dél-ázsiai, akár dél-amerikai.

2021. dec. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!