Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen lámpát vegyek pár...

Milyen lámpát vegyek pár mohának, futókának és kúszó fikusznak 1 méter széles akvárium fölé?

Figyelt kérdés

Teknős akváriumról van szó. Kb. 160-170 liter vízzel.

Nézegetem őket, de kegyetlen sokba kerülnek, ami nem lenne gond, de nem tervezek komolyabb növényket ültetni az akváriumba. Legalábbis egyelőre.


Twinstar 900EA, Fluval Plant 3.0 és hasonlókat nézegettem, de 200-300€-ba kerülnek.



2022. jan. 2. 18:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egy Fluval Aquasky Bluetooth LED ( [link] van jelenleg kinézve, de nem tudom, hogy megéri-e ezeknek a növényeknek. Jó lenne, mert app-al kezelhető.
2022. jan. 2. 18:58
 2/14 anonim ***** válasza:

Mohából rengeteg féle létezik, a másik két növény meg szárazföldi.

Semmi közük az akvarisztikához. Nem is értem, hogy akarod őket tartani. Lenne valami szárazföldi rész?

Ez nem akvarisztika kategória. Még csak nem is mocsári növények.

2022. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tüskés moháról és taiwan moháról van szó. A másik két növény pedig vízben is elvan. És tervezek még egy harmadik mohát is a vízfelszín fölé.

A másik kettőnek pedig csak a gyökere lenne a vízben.

Lényegében lenne szárazföldi rész is, ahova a teknős kimászik, de az a rész is cask a vízből emelkedne ki.

2022. jan. 2. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyfelől most olvastam utána, hogy miről is van szó, és olyanokat írnak ezekről a növényekről, hogy még azt se bírják hosszú távon, ha a földjük túl van locsolva.

Másfelől ha csak a gyökerük van vízben (talán az O2 dús víz miatt nem rohadnak el?) és a többi rész szárazon, megint csak ott tartunk, hogy nem akvarisztika kategória, mert fotoszintézis szempontjából szárazföldinek számítanak. Hiszen nincs víz a fény és a levél között, ami elnyelné a fényt. Így elvileg gyengébb fény forrás is elég. pl

[link]

2022. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ja, ez 99 cm-ig használható.
2022. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pothos (van sok féle), creeping fig. Ezek az angol nevei a növényeknek. Lehet, hogy rosszul fordítottam vagy valami. Sokan tartják őket vízben.
2022. jan. 2. 20:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Attól még szárazföldi, csak egy ideig kibírja víz alatt.

Akvarisztikai boltokban is sokszor adnak el mocsári növényt vízinövényként... egy ideig azok is bírják. Amíg valaki megveszi őket, addig lesz a kínálatban. Ez ilyen...

Minden esetre szerintem ha a levelei vízfelszín fölött lesznek, akkor elég egy egyszerű lámpa is. Akár egy régebbi fajta fénycsöves verzió is.

A ki-be kapcsolást meg időkapcsolóval szoktuk megoldani. Egy mechanikus időkapcsoló pár száz ft.

Lámpákból meg vannak ilyen nagyon kínaiak is, ha nem akarsz rá sokat költeni

[link]


Ha meg víz alatt lesz a növény, akkor meg nem tudom.

Ha egy mocsárit beteszel víz alá, nagy általánosságban annak brutális fényerő, és nagyon O2 gazdag víz kell az életben maradáshoz. Szárazföldinél még extrémebb lehet a helyzet. Őszintén szólva ehhez nem értek, de ne csodálkozz, ha tönkre mennek.

Talán egy teknősős csoportban kéne ennek utánajárnod.


A másik része a történetnek, hogy a teknősök azért elég nagy terep rendezők, nem tudom milyen tekire gondolsz, de a nagyobbacskák örömmel cibálják ki a növényeket. Szóval erre az egész növényes/világítós szegmensre nem hinném, hogy sokat kéne beruházni.

2022. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"A másik része a történetnek, hogy a teknősök azért elég nagy terep rendezők, nem tudom milyen tekire gondolsz, de a nagyobbacskák örömmel cibálják ki a növényeket. Szóval erre az egész növényes/világítós szegmensre nem hinném, hogy sokat kéne beruházni."


Épp ezért nem akarok rá sokat költeni és ezért nem is tervezek víz alatti növényeket (csak mohát). Konkrétan egy hím mississippi tarajosteknős lenne benne.

2022. jan. 2. 20:57
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak mohát teszek bele.
2022. jan. 2. 21:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Háttérben Ficus pumila: felfut a sziklákra, gyökerei a vízben megélnek talaj nélkül, védetten a sziklák közt. Előtérben Szingapúri moha: a vízben ágasbogas, a sziklákon mohaszerű. Mindkettő szereti a párás meleget, halogénnel megvilágított napozó felületeket.
2022. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!