Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy közönséges vízicsigáka...

Van egy közönséges vízicsigákat és hínárt tartalmazó akváriumom. Ma megláttam benne nagyon kicsi mozgó valamiket. Mik lehetnek ezek? Károsak? Hogyan tudom kiírtani őket? (kép)

Figyelt kérdés

Kisebbek mint 1mm, gyorsan tudnak mozogni, makró kamerával nagyjából le tudtam őket/ezeket fényképezni.


Levegőt nem pumpálok az akváriumba, csigáknak nem szükséges. Tisztítani sem nagyon szoktam, a hínároktól szép a víz, az algákról meg gondoskodnak a csigák.


Enni a csigáknak főtt répa szeleteket szoktam adni.


A csigák eredete: Hínárral együtt kerültek ide valami kertészetből vagy honnan, nálam tóba voltak egy ideig. Egy darabot akváriumba tettem, és itt elszaporodott, most vannak vagy 20-an, ha nagyobbak lesznek, mennek ki a tóba, vagy ismerősök akváriumába.


Ennyi jutott eszembe ami esetleg fontos lehet hogy hogyan kerültek ezek bele az akváriumomba. (Ez az akvárium kb fél éve van meg.)


Ha kérdés van, szívesen várom, és megpróbálok mihamarabb válaszolni rá.


Kép: [link]


Köszönöm 🐌



2022. jan. 10. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Daphniának tűnik. Ha közelebbről megnézed akkor van a fején 2 villás csáp amivel csapkodva úszik?


Teljesen ártalmatlan cuki kis rákocska, szerintem örülj, hogy gazdagodott a fauna.

2022. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha Daphnia, próbáld meg tenyészteni, hogyan tudnád helyzetbe hozni, nem akármilyen kaland. Te meg tudod csinálni, kevesen kezdik ilyen bölcsen a szakmát.
2022. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igy hogy beírtam google-be, igy valóban annak néz ki.


Az miért jo nekem hogy ha vannak ilyeneim??😕

2022. jan. 11. 12:16
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem is akartam tenyészteni őket, csak ugy lettek.

Mire jók?

Vagy mit kell tudni róluk?

Csak csigák vannak az akváriumban, azok gondolom nem eszik meg őket.

2022. jan. 11. 12:29
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ha ilyen minimál-tech akváriumot csinálnék akkor tuti direkt telepítenék be Daphniát. Jópofák ahogy úszkálnak, hasznosak is mert tisztítják a vizet, érdekes végigkövetni a szaporodásukat.


Ha megkedvelted a Daphniákat akkor a Cyclopsokat is ajánlom figyelmedbe.

2022. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami érdekesebb de kicsit nagyobb jószágot is szeretnél akkor a viziászkákat javaslom.

Törpe páncéloslovag, jópofán rohangászik, ha megzavarod akkor vicces ahogy összegömbölyödik. Teljesen ártalmatlan ez is, az elhalt növényi korhadékot eszi a talajon.

2022. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat (ment a zöld)!


Először megijedtem hogy mik ezek, károsak e vagy valami, de akkor éljék csak az életüket ott bennt.


Nem fogom őket kiszippantani amikor a talajt "porszívózom"?

Közlekedő edényesen szivom csak.

Meg kb 1 hónapja tisztítottam, mert nemrég lettek kis csigák, nehogy felszívjam őket. Nem nagy akvárium, 10L, nagyon sok hínárral, már kicsit meg is kéne nyírnom mert benövi az egészet már. Alapból obi csináld magad palack cucc az üveg.

[link]

2022. jan. 11. 12:48
 8/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, a palackhoz volt föld és növények is?
2022. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az miért jo nekem hogy ha vannak ilyeneim??😕"

Lényegesen komolyabb kihívás mint a csigák. Ha tömegesen tudod előállítani nagyon hasznos lesz majd egy halas akvánál, a megszerzett tudás pedig messzire vezet...

2022. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8-as

Homok, aktív szén, kisebb, és nagyobb kavicsok voltak hozzá. A kavicsokat jól átmostam, azok benne vannak.

2022. jan. 12. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!